Site icon Аргумент – заради розвитку та процвітання України!

Миколаївський собор у Кременці повернув заповіднику Верховний суд, там сьогодні молилися українською мовою упереше за майже 200 років

Верховний суд залишив в силі рішення попередньої інстанції щодо повернення Миколаївського собору Кременецько-Почаївському історико-архітектурному заповіднику.

Про це в Телеграмі повідомила прес-служба МКІП.

«Верховний суд підтвердив постанову Західного апеляційного господарського суду від 2 жовтня. Тоді апеляційний суд залишив чинним рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня, що зобов’язав релігійну громаду «Парафія Святителя Миколая» повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть загальною площею 1 756,0 кв м, що в Кременці, Кременецько-Почаївському історико-архітектурному заповіднику», – йдеться в повідомленні.

Як нагадали в прес-службі, 12 лютого 2023 року закінчився термін дії договору про безоплатне користування релігійною громадою УПЦ МП приміщенням Миколаївського собору та інших об’єктів, що є державною власністю.

Заповідник неодноразово повідомляв релігійну громаду про закінчення терміну дії Договору та відсутність намірів щодо його продовження, у зв’язку зі змінами у законодавстві про оренду державного майна. Водночас релігійна громада зверталася до МКІП щодо продовження дії договору, але отримала відмову.

У Свято-Миколаївському соборі сьогодні, 6 грудня 2023 року, відбулася служба Православної церкви України українською мовою.

Як повідомив виконувач обов’язків директора Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин, "Саме сьогодні, 6 грудня 1832 року Миколаївський собор був анексований московитами, і саме сьогодні 6 грудня 2023 року проходить перше українське богослужіння до свята святого Миколая і звучить молитва за українських воїнів у День ЗСУ".

Свято-Миколаївський собор (раніше Францисканський монастир) – пам’ятка архітектури національного значення. Був заснований 1606 року єпископом Марціном Шишковським при дерев’яному парафіяльному костелі Успіння Діви Марії.

1832 року за указом царя Ніколая І Францисканський монастир закрили, а його територію і споруди зайняла Московська православна церква. Костел переосвятили на Миколаївський собор.

Фото: Василь Ільчишин

«Аргумент»

На цю тему:

 

Источник

Exit mobile version