Site icon Аргумент – заради розвитку та процвітання України!

Таурин запобігає занепокоєнню, знімає хронічну втому, сприяє здоров’ю мітохондрій, підтримує клітинну енергію, допомагає вам спати та запобігає старінню

Ключові висновки

  1. Таурин, велику кількість амінокислоти, яка міститься в різних тканинах організму, можна сміливо додавати до ноотропів, і його зв’язок з енергетичними напоями відрізняється від його ноотропних переваг.
  2. Як ноотроп, таурин функціонує як нейромедіатор, захищає клітини мозку, сприяє нейрогенезу та підтримує пам’ять і настрій.
  3. Таурин може позитивно впливати на тривогу, депресію та СДУГ, впливаючи на передачу сигналів мозку та регуляцію запалення.
  4. Таурин демонструє потенційну терапевтичну користь при таких захворюваннях, як аутизм, ОКР та епілепсія, хоча індивідуальні реакції можуть відрізнятися.
  5. Рекомендована добова доза таурину як ноотропної добавки становить 500 мг – 2 грами, і це загалом безпечно, з мінімальними побічними ефектами.

Таурин (2-аміноетансульфонова кислота) є однією з найпоширеніших амінокислот у вашому мозку, спинному мозку, очах і майже в усіх тканинах вашого тіла.

Кожна частина вашого мозку, включаючи сітківку очей, містить або поглинає амінокислоту таурин .

Ви можете бути знайомі з таурином лише тому, що він є основним інгредієнтом популярних енергетичних напоїв, таких як Red Bull, Rock Star, NOS, Amp, Full Throttle і Monster.

Час від часу ми побачимо історію про раптову смерть або судоми внаслідок вживання лише 3-4 банок енергетичного напою. І оскільки таурин є основним інгредієнтом, багато хто припускає, що таурин є проблемою.

Виявляється, додавання таурину до ноотропів абсолютно безпечно. Прихованою проблемою, яку часто пропускають у новинах, є вміст кофеїну в енергетичних напоях від 80 до 300 мг на банку.

Кожен, від спортсменів до виснажених мам-футболісток, бере Red Bull ® , щоб покращити продуктивність і витримати свій день.

Але краще відмовитися від енергетичних напоїв, насичених цукром. Додайте добавку таурину до чашки кави або зеленого чаю. Для аналогічного ефекту. Без негативу.

У цьому огляді ми зануримося в усі переваги ноотропів, що надаються добавками таурину .

Таурин допомагає:

Огляд

Таурин (2-аміноетансульфонова кислота) є однією з найпоширеніших амінокислот у вашому організмі.

Таурин синтезується в організмі з метіоніну та цистеїну через декарбоксилазу цистеїнсульфінової кислоти (CSD).

Таурин

Таурин є «умовною» амінокислотою, оскільки частина цієї амінокислоти синтезується природним шляхом у вашому організмі. І ви отримуєте залишки таурину , які потребує ваше тіло, споживаючи морепродукти, м’ясо, птицю та яйця.

Таурин був відкритий німецькими вченими Фрідріхом Тідеманом і Леопольдом Гмеліном у 1827 році, які вперше витягли його з бичачої жовчі. Він названий на честь латинського taurus , що означає бик або віл.

Оскільки таурин міститься майже виключно в продуктах тваринного походження, багато веганів і вегетаріанців піддаються ризику дефіциту таурину.

Наука також показує, що рівень таурину знижується з віком Можливо, через те, що старіючі організм і мозок не можуть забезпечити достатню кількість попередників, необхідних для синтезу таурину

Структура таурину має дві основні відмінності від незамінних амінокислот.

По-перше, аміногрупа таурину приєднана до бета-вуглецю замість альфа-вуглецю . По-друге, кислотна група в таурині – це сульфонова кислота , а не карбонова кислота , як в інших амінокислотах.

Через цю відмінну структуру таурин не використовується в синтезі білків у вашому тілі та мозку. Натомість він надає безліч інших переваг, які ми розглянемо в цьому огляді.

Чим більше ми дізнаємося про таурин , тим більше розуміємо, що це одна з найважливіших речовин в організмі людини.

Після обширних досліджень на тваринах, які показали всі переваги таурину , японським вченим було цікаво, чи існує взаємозв’язок між цим і здоров’ям людини.

Використовуючи дані дослідження ВООЗ, яке охопило 61 популяцію в 25 країнах, вони підтвердили, що популяції з найвищим рівнем таурину в їхній системі жили найдовше . [xi]

Як ноотроптаурин необхідний для мінімізації шкоди від бета-амілоїдних білків, пов’язаних з хворобою Альцгеймера, захисту від токсинів навколишнього середовища, запобігання мітохондріальної дисфункції та підтримки гальмівної системи ГАМК .

Таурин необхідний для сприяння довгостроковій потенціації формування пам’яті , зменшення запалення мозку , стимулювання росту нових нейронів (нейрогенезу) і захисту вашого мозку від шкідливих наслідків інсульту .

Як таурин працює в мозку?

Таурин покращує здоров’я та роботу мозку кількома способами. Але особливо виділяються два.

  1. Таурин може допомогти при тривозі та депресії . Якщо ви маєте справу з тривогою чи депресією, ви знаєте про негативний вплив на навчання, роботу та якість вашого життя. Може допомогти прийом таурину як ноотропу.

Дослідження показують, що таурин може допомогти полегшити депресію, змінюючи пов’язані з депресією сигнальні каскади в гіпокампі.

Одне дослідження на людях за участю 121 пацієнта з біполярним розладом у віці 18-25 років продемонструвало зменшення маніакальних епізодів при прийомі таурину.

Кілька досліджень на тваринах показали, що ноотропні добавки таурину можуть допомогти в клінічному лікуванні тривоги . Шляхом модуляції рецепторів ГАМК і гліцину в мозку. А також запобігає нейротоксичності та енергетичній недостатності мітохондрій.

  1. Таурин протидіє старінню . Дослідження показують, що рівень таурину падає з віком . А прийом таурину сповільнює процес старіння мозку.

Таурин захищає клітини мозку від пестицидів і важких металів, таких як свинець. Він допомагає запобігти мітохондріальній дисфункції та регулює рівень кальцію. А таурин запобігає токсичності, усуваючи зниження гальмівної системи ГАМК.

Додавання таурину зменшує запальні процеси, спричинені надмірним накопиченням заліза, що може призвести до хвороб Альцгеймера та Паркінсона. І він не дає амілоїду-β пошкоджувати мітохондрії шляхом активації гена SIRT 1  , який допомагає запобігти хворобі Альцгеймера.

Таурин також відіграє вирішальну роль у створенні нових клітин мозку (нейрогенезу). Дослідження показали, що таурин активує сплячі стовбурові клітини в мозку. І підвищує виживання нових нейронів, що призводить до збільшення клітин дорослого мозку.

Як справи йдуть погано

Частина таурину виробляється в організмі з метіоніну та амінокислоти цистеїну . Але решта повинна надходити з вашого раціону. Якщо ви веган або вегетаріанець, висока ймовірність того, що ви не отримуєте достатньо таурину.

Такі захворювання, як діабет, рак, захворювання печінки, нирок або серця також можуть призвести до виснаження таурину . Як і дефіцит вітаміну B 6 (P-5-P) , цинку , магнію та вітаміну A. І вживання їжі, що містить глутамат натрію (MSG) .

Недостатня кількість таурину означає:

↓ зниження ГАМК може призвести до тривоги та депресії

↓ проблеми із зором

↓ Окислювальний стрес руйнує нейрони та синапси в центральній нервовій системі

↓ резистентність до інсуліну

↓ Знижується нейротрофічний фактор мозку (BDNF).

Таурин є однією з найдешевших ноотропних добавок. Отже, якщо є найменші сумніви, що ви отримуєте достатню кількість таурину , додайте його до свого ноотропного набору .

Переваги таурину

Таурин – це найпоширеніша амінокислота , про яку ви ніколи не чули. Переконливі докази свідчать про те, що таурин може бути секретним фактором у популяціях світу, які живуть найдовше.

Дослідження показують, що таурин :

І тут ми лише досліджуємо вплив таурину на ваш мозок. Ця незамінна амінокислота також може відновити чутливість до інсуліну, пом’якшити діабетичні ускладнення, усунути симптоми серцевих захворювань, запобігти та лікувати ожиріння печінки та усунути шум у вухах .

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб жити довше, здоровіше та активніше, подумайте про додавання таурину до ноотропів.

Як почувається таурин ?

Нейрохакери повідомляють, що добавки таурину є простим способом підтримати рівень енергії.

Сон покращується, а таурин може бути безпечною альтернативою снодійним лікам, що відпускаються за рецептом.

Більшість людей, які вживають таурин, повідомляють про кращий зір. Біль у м’язах зменшився, депресія зменшилася, резистентності до інсуліну більше немає.

Деякі повідомляють, що додавання таурину до ноотропів допомогло полегшити синдром хронічної втоми .

Додавання таурину може знизити артеріальний тиск і ефективно зменшує виникнення фібриляції передсердь .

Якщо у вас виникають проблеми після їжі, що містить глутамат натрію (MSG) , таурин може допомогти усунути головний біль і нудоту.

Клінічні дослідження таурину

Таурин при аутизмі

Вважається, що розлад аутистичного спектру пов’язаний з окисним стресом , викликаним активними формами кисню (АФК) . Отже, окислювальний стрес може бути потенційною мішенню для терапевтичного втручання при аутизмі.

Здатність до метилювання, рівень сульфату та загальний рівень глутатіону знижуються при аутизмі. З іншого боку, окисний глутатіон і співвідношення окислювального глутатіону до відновленого збільшуються.

Таким чином, зниження окислювального стресу може бути потенційним засобом лікування аутизму.

Таурин є відомим антиоксидантом і регулятором запалення . Дослідники з Нью-Йорка протестували 66 дітей віком від 1,5 до 11,5 років, у яких був діагностований аутизм . Контрольною групою в цьому дослідженні були здорові брати, сестри та батьки дітей.

Дослідження показало, що 21 із 66 дітей-аутистів мали низьку концентрацію таурину. Дослідники прийшли до висновку, що дані свідчать про те, що таурин може бути дійсним біомаркером принаймні для деяких людей з аутизмом.

Таурин може допомогти СДУГ

Дослідження показали низьке поглинання дофаміну в префронтальній корі головного мозку та сегментах смугастого тіла головного мозку зі СДУГ.

Зовсім нещодавнє дослідження, проведене на Тайвані, показало, що високі дози таурину заспокоюють гіперактивну поведінку та мозкові сигнали у щурів зі СДУГ.

Таурин суттєво вплинув на рівні транспортера дофаміну, поглинання дофаміну та експресію нейротрофічного фактора мозку (BDNF) .

Збільшення доказів у дослідженнях СДУГ також свідчить про тісний зв’язок між запаленням і СДУГ.

Виявляється , що підвищені рівні запальних цитокінів, таких як інтерлейкін (IL)-1 і С-реактивний білок, є діагностичними маркерами СДУГ. Ці цитокіни індукують зміни дофаміну та норадреналіну в префронтальній корі.

Нещодавнє дослідження на Тайвані показало, що високі дози таурину значно знижують інтерлейкін (IL)-1 і С-реактивний білок, що, у свою чергу, знижує гіперактивність

Таурин для ОКР

Дослідження показують, що у пацієнтів з ОКР підвищується активність глутамату та знижується ГАМК у мозку. І це може бути генетично.

Один специфічний ген (SLC1A1) кодує транспортери для видалення надлишку глутамату із синапсів і посилення виробництва ГАМКЯкщо у вас відсутній цей ген, ви матимете проблеми з глутаматом і ГАМК і, ймовірно, відчуєте симптоми ОКР.

ГАМК відіграє вирішальну роль у регулюванні збудливості нейронних мереж у вашому мозку. Було доведено, що таурин активує рецептори ГАМК і навіть підвищує рівень ГАМК у вашому мозкуДопомагає зменшити симптоми ОКР.

Таурин при епілепсії

Прочитайте відгуки про тауринові добавки, і час від часу ви побачите, що хтось згадує, що постійне вживання таурину зменшує тяжкість і кількість судом .

Дисбаланс між збудливими та гальмівними нейромедіаторами, очевидно, є механізмом епілептичних припадків . А таурин виконує роль гальмівного нейромодулятора.

ГАМК є основним гальмівним нейромедіатором у вашому мозку. Таким чином, регуляція ГАМК відіграє важливу роль у запобіганні збудливості та судом.

Таурин є агоністом рецептора ГАМК А. Високі дози таурину активують цей рецептор, а також рецептор гліцину, які пригнічують активацію нейронів.

Було проведено кілька клінічних досліджень, щоб перевірити ефективність використання таурину для боротьби з епілепсією. Відгуки неоднозначні, оскільки лише близько 1/3 пацієнтів сприятливо реагують на терапію таурином.  Отже, якщо ви пробували все інше без успіху, ви можете спробувати таурин.

Рекомендоване дозування таурину

Рекомендована ноотропна доза таурину становить 500 мг – 2 г на день.

Безпечна верхня межа для таурину становить 3 г на день. 

Замість того, щоб отримувати таурин з енергетичного напою, спробуйте добавку таурину з чашкою кави або чаю та високоякісну добавку B-Complex. Ви відчуєте себе краще й отримаєте таку саму користь.

Таурин швидко засвоюється і використовується у вашому тілі та мозку. Але дослідження показують, що одна доза не принесе великої користі, яку ви можете відчути.

Постійне, щоденне, тривале використання ноотропів таурину створює, а потім підтримує адекватний рівень таурину у вашій системі.

За дуже небагатьма винятками, високі дози таурину добре переносяться без побічних ефектів.

Побічні ефекти таурину

Ефекти таурину добре переносяться і безпечні для більшості людей. І не повинно викликати побічних ефектів.

Слід уникати високих доз таурину , якщо ви маєте справу з біполярним розладом , оскільки це може погіршити ваші симптоми.

Тип тауринових добавок купити

Таурин доступний у вигляді капсул і порошку.

Капсули таурину зазвичай по 500 або 1000 мг.

Уникайте спроб отримати таурин з енергетичних напоїв, оскільки доза надто низька для будь-якої ноотропної користі . І вони переповнені цукром, кофеїном та іншими інгредієнтами, які шкодять здоров’ю.

Рекомендації експерта з ноотропів

Таурин 500 мг – 2 г на день

Я рекомендую використовувати таурин як ноотропну добавку.

Ваше тіло виробляє деяку кількість таурину самостійно. Але решта має надходити з м’яса, птиці, морепродуктів або молочних продуктів. Або ноотропну добавку.

Таурин особливо корисний для полегшення проблем психічного здоров’я, таких як тривога, стрес і панічний розлад. Якщо вам не пощастило з ліками від тривоги, що відпускаються за рецептом, чи антидепресантами чи іншими ноотропами для лікування тривоги , ви можете спробувати таурин .

Щоб отримати переваги від старіння та подовжити здоровіше життя, вам слід додати таурин до ноотропів.

Таурин необхідний для здоров’я мозку, серця, м’язів, очей і слуху.

Таурин особливо ефективний для тих, хто використовує леводопу для лікування хвороби Паркінсона, оскільки цей препарат виснажує таурин у вашому організмі. [xxxvi]

Лікарі іноді рекомендують дози таурину до 6 грамів на день для лікування високого кров’яного тиску, діабету, застійної серцевої недостатності, анемії, муковісцидозу та після операцій.

Але для більшості нейрохакерів достатнім є до 2 грамів таурину на день.

Просто не намагайтеся отримати щоденну дозу таурину з енергетичних напоїв. Доза занадто низька, а ризик від інших інгредієнтів у цих напоях занадто високий.

Taurine

Exit mobile version