Site icon Аргумент – заради розвитку та процвітання України!

Управління ІТ-активами: Lansweeper vs Device42

Зростання бізнесу та розвиток ІТ часто йдуть рука об руку. Більше продажів і доходів означає більше працівників, а більше працівників означає більше комп’ютерів, більше серверів і більші мережі. Більші організації також, як правило, передають більше операцій власним силам, вирішуючи заощаджувати кошти, керуючи власними відділами кадрів, фінансами та бухгалтерією, ліцензуючи програмне забезпечення третіх сторін і наймаючи ще більше співробітників (і залучаючи ще більше ІТ).

Якщо ваш бізнес розвивається, незабаром вам знадобиться розробити протокол керування ІТ-активами , який дозволить вам керувати апаратними та програмними активами протягом усього життєвого циклу, допомагаючи зменшити перерви в бізнесі, ефективно планувати бюджет, зменшувати ризики та отримати глибоке уявлення про те, як ІТ сприяє успіху вашої організації.

Але що таке протокол керування ІТ-активами? Управління ІТ-активами (ITAM) — це система бізнес-практик, спрямована на мінімізацію вартості ІТ-обладнання в організації шляхом поєднання фінансових, договірних та інвентаризаційних даних для відстеження стану ІТ-активів протягом усього життєвого циклу. ІТ-активи зазвичай можна охарактеризувати як апаратне забезпечення — фізичне обчислювальне обладнання, яким володіє організація, і програмне забезпечення, або програмні активи, якими організація володіє або ліцензує їх.

Ось як управління ІТ-активами застосовується до кожної категорії:

Роль управління ІТ-активами полягає в тому, щоб допомогти організаціям отримати максимальну віддачу від своїх інвестицій у ІТ. У цьому сенсі управління ІТ-активами — це насправді набір бізнес-практик, які дозволяють компаніям приймати кращі рішення щодо того, як вони керують своїми ІТ-ресурсами. Практика управління ІТ-активами полягає в зборі фінансових, контрактних і інвентаризаційних даних про обладнання та програмне забезпечення, якими керує організація, але справжня цінність створюється, коли виконавчі менеджери використовують цю інформацію для прийняття рішень про те, як найкраще максимізувати існуючі ІТ-активи , коли і чи варто інвестувати в нові ІТ-активи, і як позбутися застарілих ІТ-активів таким чином, щоб максимізувати прибуток.

Але у більш широкому розумінні, до управління ІТ-активами входить три складових частини: власно ITAM, DCIM та CMDB.

DCIM розшифровується як Data Center Infrastructure Management. Це стосується адміністрування охолодження, живлення та серверних потужностей у центрі обробки даних, а також конвергенції ІТ-функцій та функцій будівельних об’єктів в організації. Мета ініціативи DCIM – надати адміністраторам цілісне уявлення про продуктивність центру обробки даних, щоб енергія, обладнання та площа використовувалися максимально ефективно.

База даних керування конфігурацією (CMDB) – це централізований файл або база даних, що містить вичерпну інформацію про ІТ-середовище організації, включаючи апаратні та програмні компоненти, мережі та їхні взаємозв’язки. Вона слугує сховищем даних для організації та зберігання інформації про ІТ-інфраструктуру та активи організації. CMDB є критично важливим компонентом для ІТ-команд та керівників для кращого управління та вдосконалення своїх ІТ-послуг та інфраструктури. Це також важливий ресурс для осіб, які приймають рішення, що шукають своєчасну і точну інформацію з метою покращення вартості, якості та продуктивності ІТ-послуг, які пропонує організація.

Існує досить багато різних рішень управління ІТ-активами. Пропануємо розглянути та порівняти два з них, які, за нашою суб’єктивною оцінкою, можна вважати найкращими.

Lansweeper vs Device42

Lansweeper

Lansweeper в першу чергу спеціалізується на управлінні ІТ-активами (ITAM) за допомогою виявлення без агентів та сканування на основі агентів. Їхні можливості ITAM забезпечують базове виявлення. Він менш орієнтований на центри обробки даних і не надає можливостей, характерних для управління інфраструктурою ЦОД (DCIM), таких як приміщення, стійки, кабелі тощо.

Це рішення для керування активами, яке автоматично й постійно виявляє ІТ-активи в мережевій інфраструктурі. Сюди входять сервери, ноутбуки, настільні комп’ютери, мережеві пристрої, ресурси Інтернету речей і віртуальні чи хмарні машини.

Ключові особливості:

Основна відмінність від Device42 полягає в тому, що Lansweeper не може забезпечити широту і глибину виявлення, яка охоплює застарілі технології, а також новітні хмарні технології і показує гібридні хмарні взаємозалежності. Вони не забезпечують повну видимість на рівні додатків, необхідну в сучасних складних ІТ-середовищах. Повна видимість життєвого циклу ІТ-ресурсів – це те, що дає Device42.

Device42

Lansweeper

ITAM

Так

Так

DCIM

Так

Ні

CMDB

Так

Ні

Відкриття протягом всього життєвого циклу ІТ-активів події змін та трансформації

Так

Ні

Широке та глибоке дослідження, від застарілих систем до новітніх хмарних технологій

Так

Ні

Device42 Insights+

Це провідний інструмент відображення програм і пристроїв, який допомагає організаціям справлятися зі зростаючими складнощами.

Завдяки «першій у своєму роді» видимості та аналізу гібридної ІТ-інфраструктури, він допомагає користувачам використовувати широку та глибоку інформацію про виявлення активів, щоб приймати кращі та більш обґрунтовані рішення за допомогою інтегрованої аналітики та візуалізації. Вони можуть швидко вирішувати проблеми, приймаючи обґрунтовані розумні рішення на основі інформації зі складних наборів даних, візуально зображених для зручного використання.

Деякі переваги Device42 Insights:

Що виділяє Device42 Insights+?

Деякі видатні функції Device 42 Insights+ включають:

Насправді, функціонал Device42 Insights+ значно ширший, ніж тут перераховано.

Підведемо підсумок

Безумовно, вибір рішення залежить від ваших завдань та бюджету. Функції, на які варто звернути увагу під вибору:

Допомогти з вибором також може постачальник цих рішень – компанія Ідеалсофт.

Exit mobile version