Site icon Аргумент – заради розвитку та процвітання України!

Як голосування за заборону російської церкви яскраво проявило проросійські сили у Верховній Раді

74 народних депутати (18%) “випарувались” і не підтримали урядовий законопроєкт про заборону московської “церкви” (№8371) у другому читанні та в цілому. Водночас ці нардепи голосували “за” розгляд інших питань порядку денного на засіданні Верховної Ради у вівторок, 20 серпня, або ж “не голосували” (картка в слоті, але жодні дії не відбуваються). 

Найбільший відсоток нардепів, які “випарувались” під час цього голосування від усього складу у депутатських групах “Відновлення України” (44%), “Довіра” (37%) та “За майбутнє” (29%). 

Частина депутатів були “відсутніми” під час голосування за цей законопроєкт, проте були присутні у залі та голосували за інші питання. Це означає, що саме під час цього голосування нардепи витягли персональні картки для голосування, аби не приймати рішення та не нести відповідальність за нього.

Інші ж просто не натиснули жодну кнопку, тому відображаються у системі як такі, що “не голосували.” Рух ЧЕСНО зауважує, що в обов’язки депутата входить голосувати “за”, “проти” або “утримуватися”. Такої участі у голосуванні, як “не голосував” регламентом ВРУ не передбачено. У цих випадках система голосування “Рада” відображає на табло результат “не голосував”.

Водночас нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко повідомив, що його картка не спрацювала: “Під час голосування сталась технічна проблема, моя картка за дивних обставин не спрацювала. Тому я терміново подав заяву, щоб мій голос був врахований. Я повністю підтримую заборону діяльності російської церкви в Україні”.

Про аналогічну проблему повідомили ще троє нардепів: колишня представниця “Слуги народу”, а наразі позафракційна Мар’яна Безугла, очільник Комітету з питань правоохоронної діяльності від “Слуги народу” Сергій Іонушас та депутатка від “Голосу” Наталія Піпа. 

“​​На голосуванні проти московської церкви не спрацювала картка, як і на сигнальному голосуванні до цього, що не помітила, відповідала в WhatsApp військовим. Написала заяву зарахувати мій голос “за”, — повідомила Безугла. 

Згадані нардепи написали заяви про врахування їх голосів, про що повідомив і головуючий. 

“Дійсно, надійшов ряд заяв щодо зарахування голосу "за" за законопроєкт 8371: Іонушас, Безугла, Гончаренко і Піпа. Всі вони просять врахувати їх голос "за" і зазначають, що картка не спрацювала з технічних причин. Наталія Романівна [Піпа] просить наполегливо зарахувати голос, тому давайте наполегливо визнаємо, що ці люди мають таку позицію”, — оголосив Руслан Стефанчук.

Зазначимо, що картки згаданих нардепів справно голосували далі протягом розгляду інших законопроєктів цього дня. Крім того, раніше ЧЕСНО писав, що заява нардепа про відкликання/зарахування голосу є радше політичною, адже процедура зміни результатів голосування шляхом подання заяви не визначена і вони фактично не змінюються.

Показово, що “проти” голосували переважна більшість присутніх нардепів від забороненої проросійської партії ОПЗЖ (наразі групи ПЗЖМ) та “Відновлення України”, а також четверо нардепів від “Слуги народу” (Євген Брагар, Артем Культенко, Сергій Литвиненко, Павло Халімон) та позафракційна Вікторія Гриб. Водночас єдиним нардепом від групи ПЗЖМ, хто голосував “за”, виявився Юрій Загородній.

Лише четверо нардепів “утрималось” під час голосування — це “слуги” Георгій Мазурашу, Роман Каптєлов та Степан Чернявський, а також колишній “слуга” мажоритарник з Кіровоградщини Олег Воронько, який нині входить до групи “Відновлення України”. 

Перед голосуванням одіозний проросійський мажоритарник та колишній “слуга” Артем Дмитрук, який наразі входить до групи “Відновлення України” з трибуни заявив, що нардепи стають на “шлях фатальної помилки, яка матиме трагічні наслідки для всього українського народу”: “Сьогодні ми чітко бачимо, хто залишився вірний Церкві Христовій, а хто обрав чіткий шлях Іуди”. 

Натомість інший проросійський нардеп від ОПЗЖ Анатолій Бурміч закликав парафіян УПЦ (МП) звертатись до “депутатів, які тиснули червоною кнопкою”, “щоб не було безпрєдєлу”:

“Тих, хто тиснули на зелену кнопку, ніхто божий суд не відміняв. Любіть своїх дітей, я бажаю, щоб ваші діти були здорові, внуки і правнуки. Тому що може статися так, що вас покарають”. 

Загалом урядовий законопроєкт №8371 у другому читанні проголосувало 265 нардепів, найбільший відсоток голосів “за” дали фракції “ЄС” (93%), “Голос” (90%) та “Слуга народу” (74%).

Рух ЧЕСНО неодноразово писав про факти імітації та нардепів-“ілюзіоністів”, коли на робочих місцях нардепів розставляють персональні картки відсутніх, або ж, навпаки, присутні депутати свідомо виймають їх у момент голосування, аби не брати відповідальності за ухвалене рішення. Зокрема ми аналізували маркерні голосування — щодо деколонізації топонімів, легалізації медичного канабісу, відновлення декларування тощо.

Нардепи, які "не голосували" під час голосування щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№8371), але голосували за інші питання порядку денного

Слуга народу:

Відновлення України: 

Довіра:

ПЗЖМ:

За майбутнє:

Європейська солідарність:

Голос:

Позафракційні:

Нардепи, які були "відсутні" під час голосування щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№8371), але голосували за інші питання порядку денного:

Слуга народу:

Відновлення України:

ПЗЖМ:

Батьківщина:

Довіра:

За майбутнє:

Позафракційні:

Софія Лазарова, Олександр Саліженко; опубліковано у виданні Рух ЧЕСНО

Читайте також: 

 

Источник

Exit mobile version