Чиновники які допомагають мафії нищити Київ чомусь обирають жити подалі від столиці

Забруднене повітря, специфічний запах води з водогону, відсутність дерев, розбиті тротуари і бруд на вулицях — ці явища вже стали неофіційною візитівкою Києва. Як і багато інших, системніших: затори, щільна висотна забудова без інфраструктури і зелених зон, проблеми громадського транспорту і постійний дефіцит укриттів… 

З цим майже змирилися кияни, це ріже око новоприбулим мешканцям столиці, які порівнюють зі своїми містами на сході і півдні країни. І на це можна практично не звертати уваги, якщо твій особистий життєвий простір передбачливо винесено за межі настільки незручного міста, зазначає видання LB.ua. 

Переглядаючи свіжі декларації посадовців столиці, ми звернули увагу на місця їхнього проживання. Виявляється, що безпосередньо в Києві мешкають переважно депутати міськради, а от чиновники КМДА вже трохи дистанціюються від міста і все частіше замість урбанізованої столиці обирають передмістя. Де можна насолодитися тишею, свіжим повітрям, затишком та інфраструктурою, за яку відповідають не вони.

«Будинок відпочинку» на Київському морі для Кличка

Фото:  Чому столична корупційна пухлина коштує дуже дорого не тільки киянам

Мер Києва Віталій Кличко живе в столиці з 1980-х років, у дорослому віці видатний спортсмен довго перебував за кордоном, там і придбав нерухомість для своєї сім’ї. Але після переходу з великого спорту у велику політику сам Кличко живе переважно в Україні. І вважали, що основне помешкання очільника столиці — це квартира «біля Оперного», в історичному будинку на вулиці Богдана Хмельницького.

Але під час повномасштабного вторгнення з’явилася інформація, що кортеж київського міського голови все частіше помічають у Вишгородському районі, де його родина давно мала власний заміський будинок.

2024 року в декларації Віталія Кличка вже цілком офіційно з’явилася нова нерухомість — «будинок відпочинку» (цитата з документа), 780 кв. м на ділянці 25 соток. Земля в оренді у Вишгородської сільради, а нерухомість оцінюють у 69 млн грн. Цей будинок мер Києва отримав у власність після розлучення з Наталією Єгоровою, поділ майна з якою завершився 2023 року. 

Маєток з’явився в декларації Єгорової ще 2011 року. За даними журналістів, які не раз намагалися зафільмувати заміську резиденцію Кличка, будинок розташований на закритій для доступу сторонніх ділянці площею майже 10 га, яка охоплює ліс і берегову лінію Київського моря. На її території є також гостьовий будинок, баня, приміщення для охорони і персоналу тощо. На березі облаштована марина для катерів, пляж і вертолітний майданчик. Судячи з кадрів аерообльоту, в маєтку є навіть власний бункер.

Читати також:  Сергій Жадан: "Дуже хочеться, щоб цього разу ця циклічність розірвалася, щоб ми зірвали різьбу української безнадійності."

Бункер біля будинку Кличка в Лютежі

Фото: Інформатор

Бункер біля будинку Кличка в Лютежі

Будинок відпочинку Віталія Кличка в Лютежі

Фото: скрин відео

Будинок відпочинку Віталія Кличка в Лютежі

Будинок відпочинку Віталія Кличка в Лютежі

Фото: скрин відео

Будинок відпочинку Віталія Кличка в Лютежі

І все це розташовано в мальовничій місцевості за Межигір’ям і Петрівцями, де ніщо не стає на заваді повній тиші й контакту з природою…

Елітні селища секретарів Київради

Насправді в нерухомості київського мера вражають лише масштаб і передбачлива віддаленість від брудного міста, а от походження своїх статків Кличко завжди міг пояснити спортивними досягненнями і роялті від комерційних контрактів. Чого не скажеш про всіх інших діячів найближчого до Кличка кола, які фактично все життя провели на офіційних адміністративних посадах у Київраді, але мають статки, далекі від розміру бюджетних окладів. 

Обидва секретарі Київради періоду Кличка-мера є кадровими держслужбовцями. Володимир Прокопів вів засідання Київради у 2015–2020 роках, а після цього став заступником Клика вже як голови КМДА. У 2024 році журналісти-розслідувачі викрили численні статки цього політика, записані на родичів, друзів і партнерів. Сам «портфель» Прокопіва за час роботи в Київраді приріс сотнями квадратних метрів житлової і офісної нерухомості в столиці.

Котеджне містечко в урочищі Коник

Фото: /lun.ua

Котеджне містечко в урочищі Коник

Але для життя Володимир Прокопів обрав не сучасні хмарочоси, а елітне котеджне містечко на південній околиці Києва. Згідно з декларацією, Прокопів володіє в тому числі будинком на 600 кв. м на ділянці 13 соток. Саме він є його основною резиденцією багато років. Технічно це Київ, при цьому відокремлене котеджне містечко для еліти в урочищі Коник біля однойменної річки і Жукового острова. За даними розслідувачів, цей маєток дуже дешево віддав Прокопіву його друг Андрій Поштарюк, обмінявши на набагато дешевшу нерухомість на іншій околиці. Але в боргу Прокопів не залишився: Поштарюк є одним з тих друзів, на яких записана гостроцікаво отримана нерухомість чиновника. 

Читати також:  Вата в Раді. Фанат СРСР та борець із декомунізацією "слуга (чийого?) народу" Бужанський

На жаль, скандали не оминули й наступного секретаря Київради — Володимира Бондаренка. Після майже п’яти років керування засіданнями міськради під час операції НАБУ «Чисте місто» виявилося, що Бондаренко тісно взаємодіяв з тіньовим керівником всіх земельних процесів Києва Денисом Комарницьким. Наразі Бондаренко не підозрюваний у справі, але відомо, що багато землевідводів у туалетних схемах реалізували саме за його участю як секретаря міськради. А після оприлюднення плівок Комарницького й тиску опозиції в Київраді Бондаренко подав заяву на звільнення з цієї посади.

Читайте також: Земельна корупція. На чому погорів "смотрящий" за Києвом Комарницький (на мізері)

 Секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко

Фото: КМДА

Секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко

Землю за безцінок Київрада роздавала в Києві, а от для особистого життя екссекретар обрав життя за межею міста. Декларація Бондаренка свідчить, що, маючи квартири, він нещодавно переїхав у селище Козин під Києвом. «Дачний будинок» площею 380 кв. м в елітному селищі біля заповідника винаймає нова дружина Бондаренка Яна Желябовська, яка раніше теж була держслужбовицею Київради. А орендують вони помешкання у відомого бізнесмена Андрія Дегоди.

Заступники, земельники й екологи

Інший підозрюваний у справі «Чисте місто» — земельний заступник мера Петро Оленич (тепер уже колишній) — обрав для власного життя теж немісто. Оленич також кар’єрний чиновник без бізнесового беку в біографії. Це не завадило йому надбати декілька великих земельних ділянок під Києвом. А живе він у селищі Нові Петрівці (недалеко від Кличка), в будинку площею 200 кв. м, яким офіційно володіє його дружина. 

Головний еколог КМДА Олександр Возний декларує і крихітну квартиру в Києві, і ділянку з будинком на 300 кв. м в Обухівському районі області.

Олександр Возний

Фото: ecodep-2023.kyivcity.gov.ua

Олександр Возний

Перший заступник Кличка Микола Поворозник має офіційне й фактичне місце проживання в Гостомелі, де в його родини два будинки площею майже 200 кв. м кожен. Заступник з питань ЖКГ Петро Пантелеєв декларує у власності три квартири в Києві, ділянку і будинок у Баришівському районі області. Але сам чомусь орендує великий будинок (273 кв. м) у заповідній зоні Вишгородського району, в Новосілках Пірнівської громади (між Десною і Київським морем). 

Читати також:  Контейнерні перевезення: перший пішов!

У Броварах декларує всю нерухомість керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний, там у його родини квартира і великий будинок, а в районі — кілька земельних ділянок. У селі Ясногородка придбав «садовий будинок» площею 230 кв. м заступник голови КМДА Костянтин Усов. Також будинок у селі Плюти Обухівського району декларує заступник Кличка Владислав Андронов, якого називають потенційною заміною Оленича в земельних питаннях.

Петро Пантелеєв

Фото: kyivcity.gov.ua

Петро Пантелеєв

Справедливості заради відзначимо, що половина з чинних заступників Кличка у КМДА не помічена в проживанні за містом. Або принаймні вони не декларують цього. Заступник з будівництва Вячеслав Непоп має декілька квартир у Києві і чомусь аж шість машиномісць.

Але офіційних даних, що він уникає міста, немає. Так само немає даних про заміські резиденції заступниць мера Ганни Старостенко і Марини Хонди. У них, як і у Валентина Мондриївського, задекларовані ділянки за межею міста, але без будинків. 

Леся Падалка, журналістка; опубліковано у виданні LB.ua

Читайте також:  

  • Хто знищує столицю. Архітектурні пам’ятки vs. забудовники: як захистити історичні будівлі Києва
  • Забудовники проти історичного Києва: диверсія із садибою Зеленських показова
  • Забудовники вбивають ріку Ірпінь, рятуючи висотки від підтоплення; влада злочинно бездіє
  • Безвідповідальна поліція, продажні суди та міська влада, в результаті – хаотична забудова Києва
  • "Совок" при відбудові України. Що змінити в підходах та який досвід можна запозичити в Польщі
  • Никольская Слободка – адский «Дубай» на берегу Днепра
  •  Бетонный «Світлопарк». Квартиры «почти на Печерске», но между ТЭЦ и цементным заводом
  • Гетто Киев: как жить не надо

 

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший