Героїчна 46 ОАЕМБР: були в оточенні у Соледарі, билися за Бахмут та визволили десятки населених пунктів

46 окрема аеромобільна бригада Десантно-штурмових військ. Свою бойову історію вони розпочали з контрнаступу на Херсонщині! Визволили десятки населених пунктів від окупантів та повернули туди прапори України.

"Ці моменти радості не передати … люди плачуть, стають на коліна, дарують квіти… тоді розумієш, для чого ти тут… і розумієш, що це недаремно", – каже "Волонтер", головний сержант 46 окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ.

Штурмували росіян на Запорізькому напрямку. Були в оточенні у Соледарі, билися за Бахмут. Нині продовжують виборювати незалежність на Донецькому напрямку. Віддаючи там найцінніше – життя. Щоб ворог не зміг просунутись бодай на сантиметр нашої землі.

ІСТОРІЯ БРИГАДИ

46 окрему аеромобільну бригаду створили 5 квітня 2022 року, в розпал повномасштабної війни. Тоді 46 стала наймолодшим підрозділом у родині Десантно-штурмових військ. Нову бригаду сформували не з "нуля", а з бойових офіцерів, які пройшли АТО та ООС. Кістяком бригади стали десантники 95, 79, 81 та 25 бригад.

Нарукавний знак 46 бригади – срібний шолом типу "Барбют" і золоті крила. Давні геральдичні символи поєднали ударну силу й швидкість піхоти, що відображає завдання і реальні дії бригади на полі бою. Гасло десантників – "Шлях честі". "За мужність та відвагу" на бойовому прапорі 46 красується відзнака президента України.

УЧАСТЬ У БОЙОВИХ ДІЯХ

У липні 2022-го, після навчань на полігоні, 46 вирушила на Миколаївщину та Херсонщину. Завдання – разом з іншими підрозділами Сил оборони не дати ворогу розгорнутися на півдні та розпочати деокупацію наших територій.

Визволяти південь було непросто, кажуть десантники, бо кожен клаптик нашої землі коштує життя. Під час контрнаступу на Херсонщині 46 втратила не одного свого бійця.
Повертати своє піхоті допомагали дронники. Нині на полі бою їхні пташки відіграють важливу роль.

Читати також:  Тормозные колодки Brembo: подробная информация

"Нині від дронів залежать усі бойові діі. Мавікісти – це титани. Вони йдуть по вартості, як піхота. Вони сидять біля ворога 24/7", – каже оператор БпЛА 46 ОАеМБр "Байрактар".

Операторів БПЛА 46 бригади росіяни бояться не на жарт. Навіть за їхню ліквідацію вони оголосили винагороду. Бо після роботи дронів цієї потужної десантури доводиться довго оговтуватися. Вони знищують техніку, позиції та живу силу ворога. Поки піхота штурмувала, а дронники насипали ворогу з неба, усіх прикривали знищувачі повітряних цілей.

Читайте також: Залізні піхотинці. Славнозвісна 24 окрема механізована бригада, де служив Залужний

ДЕОКУПАЦІЯ ТЕРИТОРІЙ

Бійцями-десантниками 46-ї було визволено з десяток населених пунктів на правобережжі Херсонщини. Білогірку, Сухий Ставок, Безіменне, Лепетиху, Снігурівку, Берислав, Благодатівку, Мурахівку, Велике Артакове та Білу Криницю.

У 46-й командир один – повний кавалер ордена "Богдана Хмельницького" – полковник Валерій Скред.

БОЇ ЗА БАХМУТ І СОЛЕДАР

У грудні 2022-го бригада підсилила підрозділи Сил оборони на Донеччині. На бойовий шлях 46-ї випали найтяжчі напрямки – Бахмут і Соледар. Міста, які стали фортецями.

"В боях за Соледар температура доходила до -24 градусів морозу. Це дуже ускладнювало роботу. Складні дуже бої в міських умовах …. Коли руйнується будівля, то тебе завалює. Грітися на було де. Жили на вулиці. Ще особливість боїв за Бахмут і Соледар – це те, що там були "вагнерівці". В них був великий ресурс і це ускладнювало роботу. В нас люди без відпочинку, а в них постійно нові сили", – каже головний сержант 46 ОАеМБр "Волонтер".

У Соледарі підрозділи 46 бригади потрапили у вороже оточення. Думали, звідти живими не повернуться.

"Не було можливості евакуювати поранених, доставити боєприпаси … здавалося, що все дуже погано. Коли ти повністю оточений і єдина дорога під вогнем противника. Але нам вдалося це", – розповідає головний сержант 46 ОАеМБр "Волонтер".

Читати також:  Эргономичные и современные шкапы-купе

Від листопада торік 46-та веде оборонні дії та стримує російських окупантів на Мар’їнському напрямку.

ГЕРОЇ 46 БРИГАДИ

У бригаді два Герої України. Командир 4-го аеромобільного батальйону Олег Дмитрук та головний сержант розвідувального взводу Іван Банк, найвищу нагороду десантник отримав посмертно. Державними відзнаками нагороджені чимало бійців 46-ї. Та особливу нагороду нині бійці отримують від свого командира. Нагрудний знак – "Шлях честі".

Джерело:  5 канал

Читайте також:  

  • Генерал Марченко: «Миру будь-яким шляхом не буде. Точку неповернення пройдено»
  • Парамедик Юлія Паєвська «Тайра»: «Після перемоги я сяду і розплачусь»
  • Історії молодих героїв на службі в українській армії
  • Марія Берлінська: Українське суспільство зараз — про свободу
  • Три історії про людяність українців під час війни: «Якщо ми виїдемо, хто допомагатиме немічним?»
  • Герої Майдану, яких убила путінська росія
  • «У нас є історична місія: розвалити останню недоімперію в Євразії»
  • Як офіцер ЦАХАЛу Максиму П воює за Україну: "Я тут за виконання дуже специфічної роботи"
  • Как украинские историки воюют, помогают фронту и работают. "Открытые архивы и декоммунизация очень злят Путина"

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший