Кваліфікована підготовка до ДПА: наскільки вона виправдана?

Минулі роки державна підсумкова атестація була скасована, спочатку через пандемію, а потім – через бойові дії на території України. Зараз же розглядається можливість проведення тесту, а отже, доцільно перестрахуватися, щоб важливий іспит не застав зненацька, й почати готуватися. В актуальних умовах, на жаль, навіть найбільш сумлінні школярі стикаються з ситуаціями, коли не вдається вивчити все, що потрібно. Тому підготовка до ДПА з допомогою професіоналів стає необхідністю. Так, оцінки атестації впливають на середній бал, за ними визначаються претенденти на золоті та срібні медалі. За наявності шансів на відзнаку їх не варто втрачати.

Як краще готуватися – на курсах чи з репетиторами?

Співпраця з репетиторами підходить для тих, кому треба покращити ситуацію з одним – двома предметами, й кому комфортно вчитися з цілковито індивідуальним підходом. Коли вибраний саме цей спосіб, слід відповідально поставитися до пошуку викладачів – найкраще, щоб у них був не тільки педагогічний стаж, а й досвід підготовки до ДПА.

Якщо потрібна висококваліфікована підготовка до складання ДПА більш ніж з двох дисциплін, курси стануть оптимальним варіантом. Навчання ведеться за спеціальною програмою, у невеликих групах, утворених з учнів приблизно одного стартового рівня. Це дає змогу поєднати групову роботу, що передбачає дух здорового суперництва, з індивідуальною, де приділяється увага кожному учаснику. З огляду на зручність для дев’ятикласника, можна обрати очний чи дистанційний формат занять. Навчання онлайн не менш дієве, аніж уроки в аудиторіях, головне, проявляти старанність та відповідальність, бути зосередженим під час занять, не відриваючись на сторонні справи. Якому формату не було б надано перевагу, оцінки вносяться в електронний журнал, щоб учень та його батьки могли відстежувати успішність.

Читати також:  Як російська брехня про Україну просочується в американську політику

Чим корисними будуть підготовчі курси ДПА, якщо тестування не проводитиметься?

Навіть коли атестацію вирішать не проводити, відвідування курсів буде дуже доречним. Плюсів у спеціалізованої підготовки достатньо:

  • Повторення та актуалізація матеріалу, який вивчався з 5 по 9 клас. Завдяки цьому буде легше у майбутньому готуватися до національного мультипредметного тесту, адже рівень знань на момент 11 класу буде набагато кращим.
  • Напрацювання цілеспрямованості, а у випадку з онлайн курсами – й самодисципліни. Ці риси дуже знадобляться у старшій школі, університеті та дорослому житті. Поряд з освіченістю вони допоможуть досягати успіху у намічених цілях.
  • Визначення пріоритетів на майбутнє. В процесі підготовки учень зможе з’ясувати, до яких предметів у нього більший хист, та простіше визначитися з профілем. Так, наприклад, якщо добре та швидко вдається засвоювати програму з хімії та біології, це означає, що можна обрати в 11 класі ці предмети для складання НМТ та пов’язати своє життя зі сферою, де потрібне розуміння природничих наук, вступивши на відповідну спеціальність.

Не варто вважати, що після завершення 9 класу отримані знання забудуться. Якщо на курсах застосовуються сучасні методики, а учень сумлінно виконує всі завдання, інформація якісно запам’ятовується. Крім цього, у старших класах школи приділяється увага не лише новому матеріалу, а й повторенню та поглибленню того, що вивчалося раніше. Повертаючись час від часу до знайомої інформації, вдасться ґрунтовно закарбувати цінні знання.

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший