Все більше власників приватних будинків задумуються про перехід на дров’яне опалення. Зведення цегляної конструкції – кропіткий процес, та й не завжди в домі є для неї місце. Вдалою альтернативою стануть компактні й при цьому функціональні чавунні опалювальні агрегати.
Чавунна піч для опалення будинку, яка працює на дровах, забезпечить незалежність від газу та електрики, або ж стане резервним джерелом тепла, на випадок перебоїв з їх постачанням. Чавунні стінки накопичують нагрів та повільно віддають його в простір, навіть після того, як полум’я було погашене, що сприяє додатковій економії. Такі прилади відзначаються високою енергоефективністю, й здатні обігріти як невеликий сільський будиночок, так і просторий котедж. Головне – правильно підібрати потужність. Надто «слабка» піч не зможе дати якісний обігрів, а надто потужне обладнання – невиправдана витрата коштів та спека в домі. Показники потужності вказуються виробниками: мінімальний, номінальний та максимальний. Керуватись слід саме номінальним параметром, оскільки часте користування піччю на максимумі можливостей призведе до прискореного зношування вузлів та виходу агрегату з ладу.
Як розрахувати потужність, щоб чавунна піч забезпечила тепло та комфорт в оселі?
Під час розрахунку краще зважати на об’єм приміщення, а не на його площу, оскільки має значення також і висота стель. А нагріте повітря має здатність підійматися. Таким чином, якщо не врахувати висоту, може трапитися прикра ситуація: на рівні людського росту буде прохолодно, бо велика частина тепла «втече» під стелю. Аби з’ясувати об’єм приміщення, потрібно площу помножити на висоту стель.
За європейською формулою, показник об’єму приміщення множиться на коефіцієнт 0,07. В результаті, отримане число й буде потрібною потужністю.
Іноді потреби у самостійних розрахунках за формулою немає – деякі виробники, аби спростити вибір споживачам, уже зробили це за них. Так що достатньо переглянути опис, де вказується поряд з потужністю й об’єм, який спроможна опалювати та чи інша модель.
Які чинники, крім об’єму приміщення, слід брати до уваги при розрахунку?
Піч на дровах варто обирати з деяким запасом тепловіддачі. Існує кілька факторів, які можуть відобразитися на якості обігріву, попри урахування об’єму приміщення:
- Клімат у регіоні проживання. Для морозних та вітряних зим треба подбати про обладнання з вищим опалювальним потенціалом.
- Природні втрати тепла. Лише через димар та вентиляційну систему може виходити близько 25 – 30% тепла, а через вікна та двері – 10 −15%.
- Якість термоізоляції будинку. Важливо, щоб покрівля, стіни та підлога були добре утеплені, інакше значна частина теплової енергії виходитиме назовні. Тому, за можливістю, перед переходом на дров’яне опалення доцільно подбати про утеплення – якщо не всього дому, то хоча б місць, через які тепло виходить найбільше.
- Кількість поверхів у оселі. Для двоповерхових будинків та вищих слід підбирати потужніше обладнання, ніж для одноповерхового житла. Це пов’язане з тим, що повітря між поверхами переміщається гірше, ніж на одному рівні. Якщо потрібно облаштувати опалення в просторому будинку на два і більше поверхи, доречно купити дров’яну піч з водяним контуром та приєднати її до системи радіаторів.
Оптимально при виборі печі проконсультуватися зі спеціалістом – оцінивши реальний рівень втрат тепла, він допоможе знайти обладнання, потужність якого компенсує їх, так що холоди будуть не страшні.
+ Поки нема коментарів
Додати перший