Як подолати страх перед колоноскопією

Навіть найздоровіший організм без занепокоєння та симптомів потребує регулярної перевірки у лікарів. І у людей після 40 років серед обов’язкових процедур один раз на 2-3 роки є проходження колоноскопії. Вона дозволяє відстежити стан кишечника і спрямована на визначення навіть початкових стадій захворювання та його своєчасного лікування. Колоноскопію можна проводити як під місцевим, і під загальним наркозом. Однак пацієнти продовжують боятися перевірки кишечника і якнайдовше відтягують відвідування лікаря.

Як перестати боятися колоноскопії? В першу чергу – почитати якнайбільше про саму процедуру на https://cityclinic.com.ua/ua/kolonoskopiya-kyshechnyka. Але і це ще не все – ми зібрали кілька корисних порад, які допоможуть підготуватися до процедури та знизити рівень страху.

Намагайтеся уникати стресових подій

Якщо є така можливість, за кілька днів або навіть тижнів перед проходженням колоноскопії постарайтеся прибрати зі свого графіка події, які можуть спричинити стрес. Для кожної людини це будуть різні заходи. Хтось відчуває сильний стрес, наприклад, при поїздках. І навіть якщо він дуже приємний та інтригуючий, краще відмовитися від таких гострих відчуттів доти, доки не пройдете процедуру.

Стрес провокує вибір із гормонів в організм і може вплинути на підвищення страху перед колоноскопією. До речі, є ще одна корисна порада – у день процедури та після неї заплануйте собі вихідні чи максимально легкі робочі дні. Так ви знатимете, що крім самої колоноскопії на вас також чекає невеликий відпочинок.

Складіть план

Заздалегідь проговоріть із лікарем, який проводитиме процедуру, всі її нюанси:

  1. Точну дату та час початку.
  2. Усі етапи підготовки до колоноскопії. Вони включають очищення кишечника, дотримання дієти.
  3. Тривалість процедури.

Наш мозок боїться невідомості. І, як тільки ви розумітимете, як проходить колоноскопія, на які етапи вона ділиться і чого слід очікувати від відвідування лікаря, ви зможете помітно знизити рівень стресу.

Читати також:  Не заперечена теорія ґенези української мови Шевельова

Правильна підготовка до процедури

Вона включає в себе першу чергу дотримання дієти. Як тільки ви отримаєте від лікаря список продуктів, які можна їсти за кілька днів до колоноскопії, купіть усі ті, які ви можете вживати і які вже входили до вашого раціону. Намагайтеся звільнити холодильник від непотрібних продуктів і пошукайте в інтернеті цікаві рецепти дієтичних страв.

Крім такої підготовки, як дієта та очищення кишечника, необхідно також морально налаштуватися на проведення процедури. влаштуйте собі за 2-3 дні до колоноскопії день релаксу та відпочинку: подивіться смішні фільми, прочитайте легкі книги.

Про обов’язково знайдіть хорошого фахівця. У Сіті Клінік працюють лікарі, які допомагатимуть вам у процесі підготовки, розкажуть, чому не варто боятися перевірки кишківника.

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший