Адмірал ВМС Нідерландів пояснює необхідність надати ЗСУ дозвіл бити по цілях в Росії: “Убити лучника, а не ганятися за стрілами”

 З військової точки зору, найкраще, що можна зробити з огляду на посилення російських атак у її війні проти України – це надати їй дозвіл вражати цілі углибині країни агресора, без обмежень по дальності ударів, вважає Адмірал ВМС Нідерландів голова Військового комітету НАТО, Роб Бауер

“Коли вас незаконно атакує інша країна, яка почала проти вас війну, то ви маєте два шляхи: або дочекатися, поки ракети досягнуть вас, і тоді спробувати “вбивати стріли”, або ж ви вбиваєте лучника”, – каже Бауер у подкасті видання The Washington Post.

Адмірал ВМС Нідерландів голова Військового комітету НАТО, Роб Бауер.

А “лучник” у цьому випадку перебуває в Росії, з її аеродромів злітають літаки, там базується матеріально-технічне забезпечення для російської війни проти України, там і нафта та газ, що допомагають фінансувати війну, як і транспорт, виробництво зброї та все інше, що потрібно росіянами для війни, наголошує військовий.

Тому він вважає абсолютно логічним і законним надання Україні дозволу вражати російські об’єкти вглиб території Росії:

“Росіяни почали цю війну, а українці захищаються. Отже, це військова логіка. Це в рамках закону”.

Стосовно “дискусії про ескалацію”, Бауер зауважив, що президент Росії Володимир Путін постійно погрожував, малюючи уявні “червоні лінії” на кожен із видів зброї, якого очікувала Україна від західних союзників. Це зумовило, зокрема, і затримки їхніх поставок, але коли зброя нарешті прибувала до України, Путін не здійснював своїх погроз.

Путін бреше практично про все Роб Бауер

“Путін бреше практично про все. Нещодавно він заявив, що ніколи не нападе на країни НАТО. Але ж раніше він казав цю ж саму брехню і стосовно “відсутності планів” нападати на Україну”, – нагадує адмірал.

Читати також:  Що Україна отримає після звільнення тимчасово окупованих територій Донбасу

Як повідомляв Голос Америки, Володимир Путін заявив у середу, що може розмістити звичайні ракети на відстані удару від США та їхніх європейських союзників, якщо вони дозволять Україні завдавати ударів по території Росії західною зброєю далекого радіусу дії. Проте у п’ятницю російський лідер, схоже, відступив від своїх заяв.

Як цитує слова Путіна про ядерну зброю агенція Associated Press, він заявив, що “на Заході чомусь вважають, що Росія ніколи цим не скористається” та запевнив, що російська ядерна зброя на полі бою “набагато потужніша за ту, яку США використовували проти Японії у Другій світовій війні”.

Роб Бауер в інтерв’ю журналісту видання The Washington Post також заявив:

Було б неприйнятно дозволити Росії перемогти в Україні Роб Бауер

“Було б неприйнятно дозволити Росії перемогти в Україні, це мало б драматичні наслідки не лише для України, а й для решти країн світу, тому що це послання, жахливе послання автократичним державам, що сила є правильною”.

На його переконання, союзники повинні продовжувати підтримувати Україну грошима, зброєю, боєприпасами, навчанням і всім необхідним.

Президент України Володимир Зеленський і адмірал ВМС Нідерландів, голова Військового комітету НАТО Роб Бауер (праворуч). Київ, 21 березня 2024 року

Президент України Володимир Зеленський і адмірал ВМС Нідерландів, голова Військового комітету НАТО Роб Бауер (праворуч). Київ, 21 березня 2024 року

“Нам потрібно зробити більше. Тому нам слід нарощувати власні виробничі потужності в нашій частині світу, щоб переконатися, що цю зброю вироблятимуть [у достатніх обсягах]”, – сказав Бауер.

Щодо поля бою, то адмірал вважає, що “росіяни не в кращому положенні” зараз, але і українцям “теж надзвичайно важко”.

Він також нагадав, що росіянам атаки на цивільну інфраструктуру не вдалося зламати волю українського народу, як вони планували, бо українці борються за власне існування: “Якщо українці зупинять війну сьогодні, вони втратять свою країну. Для них це екзистенційна боротьба. Вони будуть продовжувати .. незважаючи на руйнування інфраструктури, на труднощі в результаті відсутності електрики, води, опалення”.

Читати також:  Керамічні коронки на зуби у Дніпрі: детальний огляд

Наступна зима, вважає адмірал, може знову принести “багато лиха для українського народу”, але Путін лише “зробить український народ надзвичайно сильним народом”:

“Коли я відвідував їх у березні … я був глибоко вражений тим, наскільки сильна ця нація, як вони борються за своє існування. Росіяни не мають уявлення, за що вони воюють, а українці добре знають”.

Дедалі більше голосів лунає на підтримку надання Україні дозволу стріляти вглиб російської території для знищення її військового потенціалу, який використовується для нападу на Україну.

Як повідомляв Голос Америки, днями республіканці у Конгресі закликали Пентагон зняти усі заборони для Києва на використання американської зброї для ударів вглиб Росії.

Очільник комітету із розвідки Палати Представників конгресмен-республіканець Майк Тернер закликав міністра оборони США Ллойда Остіна зняти усі обмеження для України на використання ракет ATACMS та іншої далекобійної американської зброї.

Опубліковано у виданні Голос Америки

Читайте також: 

  • Умова справедливого миру в світі – повна денуклеаризація Росії
  • Як хибні висновки Заходу з Другої світової війни наблизили напад Росії на Україну
  • Війна Росії проти в Україні триває вже 10 років, а дехто з експертів на Заході досі цього не второпає
  • Як європейський бізнес допомагає Путіну будувати кораблі для вбивства українців
  • Девід Грандж, генерал-майор США у відставці: "На розмінування України підуть десятки років"
  • Заходу потрібен досвід на полі бою. Чого армії НАТО могли б навчитися, воюючи в Україні

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший