Біженців через кліматичні зміни було більше, ніж через війни

У вразливих для кліматичних змін регіонах (Африка, Азія, Центральна і Південна Америка, острівні держави і Арктика) живе від 3,3 до 3,6 мільярда чоловік — майже половина населення планети. «Із-за зміни клімату [в 2023 році] свої домівки покинуло більше людей, ніж із-за конфліктів», — сказав глава Міжнародної організації ООН з міграції Антоніу Віторину.

Кліматична безпека — не особливість 2023 року: проблема відома не перший рік, вона навіть була в центрі обговорення минулого року COP27 (Конференція сторін — кліматичні саміти, що проводяться ООН).

Через потепління Землі ріки і озера пересихають, підземні джерела виснажуються, і люди залишаються без прісної води. Більше половини прісних озер і водосховищ на Землі щорічно втарчають 26 мільярдів тонн води (це 105 мільйонів олімпійських басейнів). Рядом з цими водоймами живе чверть населення світу. Коли їм немає чого пити, вони мігрують.

Буває й зворотна ситуація, коли танення гірських льодовиків чи потужні циклони спричиняють повені, знищують посіви та залишають людей без їжі. Це стало однією з причин зростання кількості недоїдаючих, хоча до 2022-го їх рік у рік ставало менше. Порівняно з 2019-м голодуючих побільшало на 122 мільйони, а всього таких людей тепер налічується 735 мільйонів.

Вже зараз кліматичними біженцями стає по 20 мільйонів людей на рік. Поки що ці люди найчастіше їдуть в інший регіон своєї країни, але недалекий день, коли вони поїдуть і в інші держави. Вже за 25 років кліматичних мігрантів може бути сотні мільйонів, а за 80 років — мільярд.

Вгорі: встановлення наметів перед зруйнованими будинками в Лівії, де через сильні дощі, принесені штормом «Даніель», прорвало дві греблі. Фото: Muhammad J. Elalwany / AP / Scanpix / LETA

Читати також:  У 60 справах Майдану може сплисти термін давності без вироку - ОГП

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший