Дмитро Торнер. П’ять паспортів і щонайменше чотири різних прізвища: екшн про переговірника Фірташа

Життя Дмитра Торнера є справжнім детективним романом. Він народився в Молдові в 1980 році під ім’ям Дмитро Некрасов. У 2003 році він був засуджений до 11 років в’язниці за крадіжки. Після звільнення з в’язниці він змінив ім’я на Торнер і переїхав до України.

  • У 2019 році Торнер балотувався до Верховної Ради України від проросійської партії “Опозиційна платформа – За життя”.
  • У 2020 році Торнер був присутній на зустрічі з Руді Джуліані, адвокатом Дональда Трампа. Зустріч відбулася в Києві та була присвячена можливому втручанню Росії в президентські вибори в США.
  • У 2021 році Торнер став президентом Федерації біатлону Молдови. Він обіцяв реформувати федерацію та зробити біатлон більш популярним у Молдові.
  • У 2023 році Торнер був обраний головою Національного олімпійського спортивного комітету Молдови. Однак через кілька місяців він був змушений піти у відставку через скандал з його кримінальним минулим.
  • Торнер також відомий своїми зв’язками з проросійськими олігархами. Його дружина Ольга Торнер є колишньою телеведучою телеканалу NewsOne, який належав куму Путіна Віктору Медведчуку.

Родина Торнера має нерухомість в Австрії та Дубаї.

Які питання можуть бути у молдовських, українських та європейських спецслужб до Торнера

Яким чином Торнеру вдалося вийти з в’язниці та почати нове життя?

Дмитро Торнер був засуджений до 11 років в’язниці за крадіжки. Він відбув лише 8 років, після чого був звільнений умовно-достроково. Причини його звільнення невідомі. Можливо, він отримав помилування або його було умовно-достроково звільнено за хорошу поведінку.

Після звільнення з в’язниці Торнер змінив ім’я на Торнер і переїхав до України. Він заснував кілька бізнесів, зокрема компанію з імпорту автомобілів. Також він почав займатися спортом, зокрема біатлоном.

Які були його мотиви для балотування до Верховної Ради України?

Торнер балотувався до Верховної Ради України від проросійської партії “Опозиційна платформа – За життя”. Він обіцяв боротися за інтереси російськомовного населення України.

Мотиви Торнера для балотування до парламенту невідомі. Можливо, він хотів використовувати свою популярність для просування своїх бізнес-інтересів. Також він міг бути заангажований у російські спецслужби і хотів впливати на політику України.

Які були його стосунки з Руді Джуліані?

Торнер був присутній на зустрічі з Руді Джуліані, адвокатом Дональда Трампа. Зустріч відбулася в Києві та була присвячена можливому втручанню Росії в президентські вибори в США.

Точна природа стосунків Торнера з Джуліані невідома. Можливо, вони були просто знайомі. Також можливо, що Торнер був залучений до російської операції з втручання в американські вибори.

Які були його плани щодо реформування Федерації біатлону Молдови?

Торнер обіцяв реформувати Федерацію біатлону Молдови та зробити біатлон більш популярним у Молдові. Він планував побудувати нову біатлонну трасу в Кишиневі, а також залучити більше спонсорів.

Однак Торнер не встиг реалізувати свої плани. Він був змушений піти у відставку через скандал з його кримінальним минулим.

Як він потрапив у скандал з його кримінальним минулим?

Торнер був змушений піти у відставку з посади голови Національного олімпійського спортивного комітету Молдови після того, як його кримінальне минуле стало предметом розслідування.

У 2003 році Торнер був засуджений до 11 років в’язниці за крадіжки. Він відбув лише 8 років, після чого був звільнений умовно-достроково. Ця інформація була прихована від громадськості, коли Торнер балотувався до парламенту і обіймав посаду голови федерації біатлону.

Читати також:  Ще один "слуга народу" втік від правосуддя, вірогідно за кордон

Які його справжні мотиви та цілі?

Справжні мотиви та цілі Дмитра Торнера невідомі. Він є неоднозначною фігурою, яку критикують за його кримінальне минуле, зв’язки з олігархами та спроби маніпулювати політикою.

П’ять паспортів і щонайменше чотири різних прізвища: екшн про переговірника Фірташа Дмитра Торнера

У всесвітньо відомому фільмі «Ідентифікація Борна» Джейсон Борн, який насправді є агентом ЦРУ, тісно переплітається з кримінальним світом і навіть створює міф про те, що він вбивця на прізвисько «Кейн».

Борн має одразу декілька паспортів різних країн, користується ними в якості прикриття і виходить на переговори з впливовими особами. В це важко повірити, але в Україні є людина, яка надивившись шпигунських бойовиків, ймовірно теж вважає себе певним Джейсоном Борном. Це 44-річний Дмитро Торнер, який за своє життя встиг поміняти кілька паспортів, побувати на зустрічах з адвокатом Дональда Трампа, балотуватися до Верховної Ради і втягнутися у дискредитаційну історію з убитим банкіром-агентом, який попередив СБУ про заплановане повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Нічогенький сюжет для справжнього екшну, егеж?

Дмитро Торнер вперше став відомий в українському медіа-просторі напередодні виборів до Верховної Ради у 2019 році. Тоді він балотувався під №44 від нині забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя». У біографічній довідці зазначалось, що Торнер працює керівником ТОВ «Хім-трейд», прямим кінцевим бенефіцаром якої є Дмитро Фірташ та його австрійська газова компанія Zangas Hoch – und Tiefbau GMBH.

З Верховною Радою у Торнера не склалось, адже МВС та СБУ України звернулись зі спільною заявою до Центральної виборчої комісії із закликом зняти його з виборів. Причина полягала у тому, що він нібито перебуває у розшуку. В ході досудового розслідування з’ясувалось, що особа, яка представляється Дмитром Торнером, 1980 року народження, з 2007-го встигла змінити п’ять паспортів на різні прізвища. Справжнє ж його ім’я – Дмитро Григорович Некрасов, і він є громадянином Молдови, який був засуджений за крадіжки в особливо великих розмірах.

тернер

Некрасов-Торнер у 2003 та 2004 роках дійсно був засуджений на 11 років в’язниці та відбував покарання у молдавських тюрьмах. Його визнали винним у неодноразових крадіжках мобільних телефонів та меблів. Інформацію з судових рішень знайшла молдавська агенція журналістських розслідувань Rise Moldova.

А от далі починається справжній детектив. Сидіти у в’язниці Некрасов-Торнер не мав наміру, тож у 2004 році одружився з власним адвокатом Людмилою Божий та взяв її прізвище. Отримавши нові документи, він за незрозумілих обставин зможе покинути в’язницю та переїхати в Україну. За декілька років правоохоронні органи Молдови закриють його справу, а сам же Дмитро в Україні встигне ще декілька разів одружитись і отримати паспорти на такі прізвища як Мальченко, Грозний і нарешті Торнер.

Справу в Молдові, щоправда закриють за досить дивних обставин. Молдавські журналісти з Rise Moldova знайшли документ, в якому нібито говориться про смерть Дмитра Некрасова, на той момент вже Божого, у 2009 році. Згодом молдавське слідство з’ясувало підробку цього документа, тому фігуранта оголосили в розшук.

Останнє прізвище Торнер він отримав від нової дружини – української поп-співачки, телеведучої телеканалів NewsOne та Інтер, а також власниці титулу Місіс Всесвіт – 2016 Ольги Торнер.

Якщо читач може подумати, що це якась маячня, то сам Торнер і його нинішній адвокат Андрій Циганков підтверджують те, що він декілька разів брав прізвища своїх дружин і таким чином міняв паспорти.

Читати також:  НАБУ оголосило в розшук Олега Гладковського, він втік закордон

«Зараз багато говорять, що він кілька разів брав собі прізвища дружин. Я не буду коментувати його мотивацію, це особисті речі. Важливо, що щоразу, коли він отримував паспорт, це відбувалося офіційно за встановленою процедурою через органи МВС. Тобто якщо є якісь твердження про підробку паспортів, вони фактично стосуються не мого клієнта, а відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ», – говорив адвокат у січні 2022 року.

«Я всю жизнь искал свою семью и нашел ее. Что касается предыдущих браков и смены фамилий, то на то были мои личные причины, которые к вымышленной истории в СМИ никакого отношения не имеют. Они точно не связаны с желанием от кого-то скрываться», – розповідає Торнер в інтерв’ю у грудні 2023 року.

Ситуація з паспортами і частими змінами прізвищ дійсно дуже дивна. І ані сам Торнер, ані його адвокат так і не надали роз’яснень, навіщо це було потрібно. Тим паче, що в Україні зазвичай дружина бере прізвище чоловіка, а не навпаки.

Тим не менш, судячи із даних судового реєстру України влітку 2021 року Торнеру вдалося добитися визнання того, що інформація МВС та СБУ щодо нібито підробки ним документів не відповідає дійсності. І суд навіть вимагав спростування цих тез. Подібний позов щодо спростування інформації подавала і його дружина Ольга Торнер.

тернер

2019-2021 роки для Дмитра Торнера стали справжнім екшном, достойним Голлівуду. Так, у 2020 році він стає героєм великої статті у Washington Post про спроби українського олігарха Дмитра Фірташа «порішати» за те, аби його не екстрадували в США. Для цього була організована зустріч із тодішнім адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані. На ній були присутні американські бізнесмени радянського походження Лев Парнас та Ігор Фруман. Також обіймався з Джуліані в елітному сигарному клубі і Дмитро Торнер.

тернер

Washington Post зауважує, що з боку українських переговірників була пропозиція посприяти зупиненню можливої екстрадиції Дмитра Фірташа в США. В свою чергу за цю послугу для Джуліані міг бути зібраний компромат на Джо Байдена, в той час лише кандидата в президенти США.

Парнас, Фруман і ймовірно Торнер мали що запропонувати Джуліані, адже в той час почала розкручуватися історія з сином Байдена Хантером і його роботою в українській компанії Burisma колишнього міністра часів Януковича Миколи Злочевського.

Тема компромату, як то кажуть, пішла швидко. В Україні над нею працювати екснародний депутат, підозрюваний у державній зраді, Андрій Деркач та колишній прокурор Костянтин Кулик. Створювались замовні статті, які розміщувались у тому числі на закордонних ресурсах. Також монтувались цілі сюжети та фільми для телебачення і YouTube.

У цьому контексті хотілося б зауважити роль дружини Дмитра Торнера – Ольги. Як зазначалось, вона раніше працювала на телеканалі NewsOne, що належав куму Путіна Віктору Медведчуку. Саме на ньому та на його сайті, які тоді ще спокійно працювали без санкцій, можна було часто помітити матеріали щодо Хантера Байдена та корупції у фірмі Burisma.

Тоді ж була розкручена історія про нібито знайдений ноутбук сина Байдена, на якому містилися докази того, що він вживав наркотики та користувався секс-послугами.

Так от, хрещеною мамою дітей Ольги та Дмитра Торнера є телеведуча та дочка згаданого екснардепа Андрія Деркача – Тетяна Терехова. Про це у коментарі для преси у 2017 році заявляла сама Ольга після народження першачків.

Читати також:  Тільки «терористичний акт»! Це неправильна кваліфікація, - Микола Голомша про вбивство Фаріон

Отже, Дмитро Торнер та Андрій Деркач дружать родинами. В той же час перший зустрічався з Руді Джуліані влітку 2019-го, другий – з ним же у Києві у грудні того ж року. Після цих зустрічей почалась українська антикампанія проти Джо Байдена і його родини. У свою чергу Дмитро Фірташ, як ми знаємо, все ще перебуває в Австрії і екстрадиції до США поки не сталось.

Але повернемось до Дмитра Торнера і його подальших пригод. Відомо, що зараз він з родиною проживає в Австрії. При тому в січні 2021 року його неочікувано обирають главою Федерації біатлону Молдови. А восени 2023 року він навіть очолив Національний олімпійський спортивний комітет Молдови. Щоправда, після того, як місцева преса почала піднімати інформацію про кримінальне минуле Торнера та його махінації з паспортами і прізвищами, то йому довелось покинути цю посаду.

Торнер і його український адвокат говорять, що кампанію з дискредитації нібито замовила одна з його колишніх дружин – Тетяна Грозна. Вона тривалий час працювала в МВС, а її рідним братом є нібито банкір-агент Денис Кірєєв, який першим повідомив СБУ про час вторгнення РФ в Україну. Слід зауважити, що Кірєєва було вбито у березні 2022 року під час операції українськими спецслужбами. При тому і голова ГУР, і президент Володимир Зеленський відмічають велику роль Кірєєва в захисті України.

То що ж це виходить, що Торнер, вже будучи головою спортивної організації в Молдові, при цьому проживаючи в Австрії, підозрює у наклепі колишню дружину з України? Такому сценарію позаздрив би не один іменитий сценарист.

Але і це ще не все. За певною інформацію, окрім проживання в Австрії, родина Торнера також має нерухомість в Дубаї. Судячи зі сторінки Ольги Торнер в Instagram, родина чи не щомісяця проводить час в будівлі Address beach resort.

тернер

тернер

тернер

тернер

Будинок складається з готелю, апартаментів та закладів відпочинку. Він славиться тим, що на 77 поверсі розташований один з найвищих басейнів в ОАЕ, і з якого відкривається вражаючий вид на Перську затоку та найбільше в світі оглядове колесо – Dubai ain. Також поруч із будинком є приватний пляж з басейнами та барами.

Address beach resort розташований в елітному районі Dubai marina. Він вважається так званою «резервацією» для росіян. Місцеві блогери часто жартують у соцмережах, що в Dubai marina не живуть люди, в яких немає російського паспорта.

Тим не менш, у цій же будівлі, наприклад, проживає колишня депутатка Верховної Ради України від забороненою «Опозиційної платформи – За життя» Наталія Королевська з чоловіком Юрієм Солодом та дітьми.

Найдешевша квартира в Address beach resort у стартовій ціні складає 2 500 000 дирхам, або 680 000 доларів. І це просто за однокімнатне помешкання. Навряд чи Дмитро Торнер з дружиною і трьома дітьми туляться в одній спальні.

тернер

Як бачимо, зараз Дмитро Торнер максимально намагається дистанціюватися від України і нібито подався розвивати спорт в Молдові. Однак і спільні родичі, і балотування від проросійської партії, і зв’язки з Дмитром Фірташем навряд чи дозволять йому скоро повністю щезнути зі шпальт преси. Хіба що він вирішить вчергове одружитись і взяти нове прізвище дружини.

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший