Гота – Єрмак – РФ. Центренерго платить росії за імпорт вугілля з Казахстану. Схему курує радник Єрмака – Андрій Гота

Центренерго платить росії за імпорт вугілля з Казахстану. Схему курує радник Єрмака – Андрій Гота

За даними незалежних джерел, державна компанія «Центренерго» завозить до України вугілля з російським бекграундом. Вугілля нібито з Казахстану (насправді російське) йде транзитом через росію. Завозити таке вугілля до України прямо заборонено постановою уряду. В самій Польщі через це вже виник скандал, який призвів до розслідування.

Детально схема виглядає так:

  • «Центренерго» завозить до України вугілля з Польщі.
  • До Польщі завозиться російське вугілля нібито з Казахстану транзитом через Росію.
  • Це російське вугілля завозять до України, де завозиться до підприємств Андрія Вєнгріна, де з якісного концентрату шляхом підмішування породи роблять рядовку та терикон, які є значно дешевші, та гірші за якістю.
  • Це вугілля везуть на Трипільську та Зміївську ТЕЦ.

Вся схема організована радником Єрмака та головою наглядової ради компанії Андрієм Готою за участю «смотрящого» Андрія Венгріна.

Всю цю масштабну корупційну схему, в результаті якої гроші з українського бюджету переводяться до росії розкрив у своїй доповідній записці, яку подав до Офісу президента, незалежний член наглядової ради «Центренерго» Володимир Величко, після чого розпорядженням голови ЦЕ Андрія Чуркіна, Величку заборонений доступ до підприємств компанії.

Величко стверджує, що найближчим часом оприлюднить ще низку фактів корупції серед керівництва «Центренерго», а також підприємств шахт та фабрик, що беруть у цьому участь. Зараз всю інформацію про махінації з російським вугіллям, рашисти намагаються активно зачистити.

Наслідки схеми

Якщо схема Величка підтвердиться, це матиме серйозні наслідки для України.

По-перше, це означатиме, що Україна продовжує фінансувати російську економіку, незважаючи на війну.

По-друге, це загрожує енергетичній безпеці України. Зниження якості вугілля може призвести до поломок обладнання на ТЕЦ, що може призвести до відключень електроенергії.

Читати також:  Служба в тиловому підрозділі ЗСУ: совкові ритуали та все ідеально лише на папері

По-третє, це може підірвати довіру до влади. Якщо виявиться, що керівництво «Центренерго» бере участь у корупції.

Що буде далі?

Офіс президента України поки що не відреагував на заяву Величка. Однак, якщо вона буде підтверджена, це може призвести до розслідування та звільнення винних осіб. Хоча, з таким “дахом” як Єрмак, малоймовірно що Гота отримає покарання.

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший