Корупційні схеми на митниці: Обвинувачення Назару Шептицькому та Олегу Гаталяку

4 липня 2024 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про підозру Назару Шептицькому, пасинку директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна. Підозра стосується його участі у схемі торгівлі керівними посадами у Державній митній службі.

Як стало відомо з тексту підозри, Шептицький разом з іншими фігурантами справи, намагався призначити на ключові посади в митних органах своїх людей з метою впровадження корупційних схем. Особливої уваги були удостоєні керівні посади в митних управліннях Львівської, Волинської та Чернівецької областей. За даними слідства, Шептицький підбурював впливових осіб до надання хабарів за призначення потрібних кандидатів на посади. У подальшому вони планували розподіляти незаконні прибутки від контрольованих митних підрозділів.

Обвинувачення стосується закінченого замаху на підбурювання до хабарництва, що підпадає під статті 15, 27 та 369 Кримінального кодексу України. Улітку 2023 року Шептицький вирішив використовувати хабарі для призначення підконтрольних осіб на високі посади в митниці. Посередником виступив Руслан Черкаський, колишній заступник голови митниці, який на початку 2023 року був звільнений через численні корупційні скандали. За посаду керівника Львівської митниці було запропоновано хабар у розмірі одного мільйона доларів.

Спільник Шептицького, Олег Гаталяк, також мав контролювати розподіл хабарів і управління майбутнім підконтрольним підрозділом. Вони планували отримувати приблизно два мільйони доларів щомісяця від Волинської митниці, з яких половина мала залишатися у них.

Шептицький та Черкаський кілька разів зустрічалися для обговорення плану, під час яких телефонували Гаталяку для узгодження деталей. Обговорювалися розцінки за посади та схема поетапної оплати. Наприклад, за Волинську митницю було запропоновано півмільйона доларів, а за Чернівецьку – 200 тисяч доларів, з подальшими регулярними доплатами.

План Шептицького не був реалізований з незалежних від нього причин, однак він активно просував кандидатуру Юрія Герасимова на керівну посаду в Чернівецькій митниці. У січні 2024 року Герасимова дійсно було призначено керівником цього підрозділу.

Читати також:  Вадим Слюсарев инвестирует в недвижимость Ниццы

Назар Шептицький є пасинком Олександра Рувіна, очільника найбільшого в Україні судово-експертного інституту. Раніше вони були героями журналістського розслідування, яке викрило сумнівне походження їхнього багатства. Зокрема, Шептицький володіє дорогою нерухомістю та люксовими автомобілями, що не відповідають його офіційним доходам.

Параметр Назар Шептицький Олег Гаталяк
Посада Пасинок директора КНДІСЕ Спільник Шептицького
Основні обвинувачення Підбурювання до хабарництва, торгівля керівними посадами Контроль за розподілом хабарів
Залучення до корупційних схем Так Так
Плани щодо призначення на посади Підкуп т.в.о. Голови Держмитслужби, використання посередників Контроль за підбором кандидатур, розподіл хабарів
Спроба призначення на які митниці Львівська, Волинська, Чернівецька Львівська, Волинська, Чернівецька
Сума хабарів за посади Львівська – 1 млн доларів, Волинська – 500 тис доларів, Чернівецька – 200 тис доларів Участь у розподілі незаконних прибутків
Спосіб комунікації Залучення посередника (Руслан Черкаський) Спільні зустрічі з Шептицьким
Призначені особи Юрій Герасимов Відповідав за розподіл хабарів на митниці
Нерухомість та автомобілі Дорога нерухомість, люксові автівки (Range Rover, Mercedes-Benz G 63 AMG, тощо) Інформація не уточнюється
Вартість нерухомості та автомобілів Квартира в ЖК “Французький квартал” (150 тис доларів), оренда квартири в ЖК “Липська вежа” (8 тис доларів/місяць), автомобілі на суму 9 млн гривень Інформація не уточнюється
Статки родини Сумнівне походження статків Інформація не уточнюється

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший