“Маніфест 42” готує акцію протесту проти свавілля “орлів Татарова”: зупинять роботу підприємств

Громадський рух "Маніфест 42" заявив про перехід до радикальніших форм протесту проти тиску силовиків на бізнес. 1 лютого бізнес обіцяє призупинити діяльність компаній на одну годину.

Як інформує Інтерфакс-Україна, про це йдеться у заяві руху.

"Ми чекаємо від керівництва держави до 12:00 1 лютого 2024 року подальших кроків для вирішення проблеми, що загрожує національній безпеці держави: президенту України та уряду – розробити та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, розроблені громадським рухом "Маніфест 42" із залученням провідних юристів, спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями у погонах під час проведення обшуків, арешту рахунків і майна", – зазначили в ініціативі.

Зокрема, серед вимог також ініціювання законопроєкту, яким усі правоохоронні органи, крім БЕБ, позбавляються права розслідувати економічні злочини.

"Маніфест 42" очікує від Кабміну ініціювання створення постійно діючої комісії у форматі "уряд – правоохоронні органи – бізнес-об’єднання" для оперативного реагування на свавілля тилових силовиків щодо бізнесу.

"Робота комісії має бути публічною із залученням ЗМІ, а її рішення – обов’язковими для виконання правоохоронними органами", – йдеться в заяві руху.

"Маніфест 42" також звернувся до президента Зеленського, щоб той оголосив свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів з урахуванням 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розраховуючи на звільнення Ігоря Мазепи із СІЗО.

Рух наголосив, що в разі відсутності цих кроків з боку влади "Маніфест 42" проведе 1 лютого 2024 року о 12:00 попереджувальну акцію протесту проти свавілля тилових силовиків і на 1 годину частково, без шкоди для виконання оборонних замовлень, призупинить роботу підприємств.

"Перелякані корупціонери ховаються за юридичною казуїстикою та прогалинами в законодавстві. Але на нашому боці справедливість. Час керівництву держави продемонструвати народу України, на чиєму воно боці", – підсумували в громадській спілці.

Читати також:  Україна та ФРН підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки

Справа Ігоря Мазепи

Раніше повідомлялось, що Державне бюро розслідувань затримало 18 січня українського бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу під час проходження україно-польського кордону.

Згодом правоохоронці повідомили, що Мазепу підозрюють у створенні злочинної організації та заволодінні 7 га землі біля Київської ГЕС. Встановлено, що входили до неї майже 20 осіб.

У компанії Concorde Capital відкидають звинувачення.

Ігор Мазепа заявив, що не розуміє підстав свого затримання, адже рішення про виділення земельних ділянок особисто він не приймав.

19 січня Печерський райсуд Києва обрав директору інвестиційної компанії Concorde Capital Ігорю Мазепі запобіжний захід – тримання під вартою до 27 лютого з можливістю внесення 349 мільйонів гривень застави.

20 січня взято під варту з альтернативою внесення застави у розмірі 44 мільйони гривень Юрія Мазепу, брата раніше заарештованого бізнесмена Ігоря Мазепи.

На думку голови енергокомітету Верховної Ради Андрія Геруса ("Слуга народу"), заяви ДБР щодо земель, які фігурують у справі бізнесмена Ігоря Мазепи, що їхня забудова нібито поставила під загрозу функціонування Київської ГЕС, не відповідають дійсності – ці землі не були у власності Київської ГЕС, розташовані за 8 км від неї і не несуть загрози для функціонування критичної інфраструктури Києва. Такі твердження ДБР, на думку нардепа, є творчим підходом, але не юридичним.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший