Парламент ухвалив закон для захисту «Мотор Січ» від банкрутства

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що захищає запорізьке підприємство «Мотор Січ» від можливого банкрутства та зберігає його у державній власності.

Це підприємство, яке під керівництвом В’ячеслава Богуслаєва стало світовим лідером у виробництві авіадвигунів, є критично важливим для економіки країни під час війни. Про це повідомляє видання from-ua.

На офіційному сайті ВРУ зазначено, що 22 травня 2024 року депутати більшістю голосів ухвалили законопроєкт №8316. Він запроваджує мораторій на банкрутство державних об’єктів критичної інфраструктури на час воєнного стану та ще два роки після його завершення.

Незважаючи на зовнішні виклики, спричинені війною, ПАТ «Мотор Січ» залишається провідним промисловим підприємством України. Компанія, чиї потужності розташовані в прифронтовій Запорізькій області, увійшла до топ-10 роботодавців 2024 року за версією порталу Opendatabot, маючи у своєму штаті 14 525 працівників.

Що відомо про підприємство: «Мотор Січ» є одним з провідних світових виробників авіаційних двигунів для літаків і вертольотів. Завод має понад 100-річну історію, а його продукція експлуатується у більш ніж 120 країнах світу. Розквіт запорізького авіамоторного виробника припав на період, коли «Мотор Січ» очолював В’ячеслав Богуслаєв, доктор технічних наук, професор та академік Академії інженерних наук України. Саме з ім`ям Богуслаєва – справжнього ентузіаста гелікоптерної справи, пов`язано створення власного українського вертолітобудування. У 2012 році Урядом України пана Богуслаєва було призначено Генеральним конструктором із створення та модернізації вертолітної техніки. Під керівництвом Богуслаєва «Мотор Січ» зробила значний внесок у розвиток вітчизняного вертольотобудування. Зокрема, було впроваджено проєкти модернізації вертольотів Мі-8 до версії МСБ та повернення вертольотів Мі-2 у версії МСБ-2 «Надія». Саме завдяки зусиллям справжніх патріотів українського вертолітобудування – В’ячеслава Богуслаєва та його команди, підприємство досягло високого рівня імпортозаміщення, використовуючи здебільшого українські компоненти.

Читати також:  Хакери ГУР МО знищили усю базу даних податкової служби РФ та її резервні копії

Наразі підприємство надає широкий спектр послуг з обслуговування вертольотів:

капітальний ремонт вертольотів типу Мі-8, Мі-17, Мі-2;

модернізація вертольотів, наприклад, Мі-8Т до профілю 8МСБ;

переобладнання вертольотів для різних цілей: транспортних, медичних, пошуково-рятувальних тощо;

обладнання вертольотів сучасною авіонікою. – Виробництво та ремонт головних вертолітних редукторів.

Фото з відкритих джерел

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший