Рідня організатора мільярдних схем у ФДМУ Гмиріна скуповує елітне майно у Європі, його пов’язують з Офісом президента (ВІДЕО)

Організатори схем привласнення коштів підконтрольних Фонду держмайна держпідприємств на мільярди гривень виїхали з України під час повномасштабної війни, реєструють компанії і купують елітне майно за кордоном.

Загалом із 12 фігурантів справи про корупцію у ФДМУ затримати вдалося лише кількох, а у розшук оголосили вісьмох підозрюваних, йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Співорганізатор схеми екскерівник ФДМУ Дмитро Сенниченко втік з України після того, як у серпні 2022 року НАБУ провело у нього вдома обшук. Офіційних звинувачень проти нього на той час висунуто не було, тож Сенниченко виїхав з України, використовуючи “білий квиток”, і більше не повертався.

Згодом з’ясувалося, що у грудні 2022 року Сенниченко зареєстрував фірму в іспанській Валенсії і є її керівником.

Компанії іншого співорганізатора схеми Андрія Гмиріна та його родини за останні два роки почали активно скуповувати елітне майно у Європі. Загалом журналісти нарахували у його сім’ї статків на 20 мільйонів євро.

Що відомо про Андрія Гмиріна?

У 2007-2013 роках Гмирін працював у МВС, у 2013-2015 роках – у податковій міліції ДФС, а у 2015-2017 роках – був помічником голови ФДМУ. З 2019 року офіційно він нібито працював викладачем Державного податкового університету. Однак вже на початку 2021 року Андрія Гмиріна називали “смотрящим” за тіньовими потоками в Офісі президента, писав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов. За даними джерел, він регулярно відвідував Офіс президента, хоча не мав жодних офіційних посад.

Вже після викриття схем у ФДМУ за участі Гмиріна, джерел Forbes Україна підтверджували, що в Офіс президента Гмиріна привів заступник голови Офісу Олег Татаров. За словами джерел видання, “в Офісі Гмирін знайшов спільну мову із Сергієм Шефіром”, першим помічником президента України Володимира Зеленського.

Читати також:  На Рівненщині лікар за 6,5 тис. доларів США ставив фіктивні діагнози «ухилянтам»

За даними НАБУ, Гмирін виїхав з України 28 лютого 2022 року. Офіційно, згодом він нібито повернувся в Україну і більше не виїздив. Однак слідчі за геолокацією телефону Гмиріна встановили, що у 2022-2023 роках він з’являвся в ОАЕ, Австрії, Туреччині, Італії та на Мальдівах.

В Україні родині Гмиріна належить компанія “Гмирін фемелі девелопмент”. В офісі цієї компанії НАБУ також провело обшуки, але її офіс виявився порожнім, бо до обшуків компанія відправила кілька вантажівок з речами, документами та сейфами в ОАЕ на адресу місцевої компанії GFM Investment Group. Журналісти припустили, що “GFM” у назві компанії – це скорочення від “Gmyrin FaMily”. Загалом в ОАЕ родина Гмиріна зареєструвала щонайменше три фірми: GFM Project Management Services LLC., GFM Investment Group та Gmyrin Family Holding Limited.

Фірму Gmyrin Family Holding Limited зареєстрували у травні 2021 року на батьків Гмиріна – Анатолія та Зою Гмиріних. На них також були оформлені дві квартири у “Новопечерських Липках”, хоча легальних доходів для придбання такої нерухомості вони не мали. GFM Investment Group зареєстрували у червні 2021 року, вона належить Gmyrin Family Holding Limited батьків Гмиріна.

У квітні 2023 року родинна фірма Гмиріна Gmyrin Family Holding Limited заснувала компанію у Франції – GFD Cote D’azur, яка вже за місяць придбала віллу та п’ять земельних ділянок на Лазуровому узбережжі Франції вартістю понад 5 мільйонів євро.

За адресою цю віллу можна знайти на сайті оренди нерухомості. Її площа 400 кв. м. Всередині 5 спалень, 4 ванні кімнати, на подвір’ї – басейн. Однак зараз забронювати цю віллу неможливо. За інформацією редакції Bihus.Info, у серпні цього року французький суд наклав арешт на це майно у рамках кримінального провадження, яке розслідують в Україні.

Читати також:  Розкрадати «Полтававодоканал» в інтересах керівництва Полтавської облради тепер буде екс-керівник «Запоріжгазу» Олег Мізік, менеджер Фірташа - там він також крав

Крім того, родина Гмиріна стала власниками нової яхти Cranchi Settantotto 78, збудованої у 2023 році. Ціна подібної – близько 5,5 млн євро. Наприкінці минулого літа цю яхту придбала компанія GFB Company Ltd, що зареєстрована на Британських Віргінських островах. За інформацією Bihus.Info, власником компанії є українець Євген Головін – дубайський бізнес-партнер Андрія Гмиріна, він також керує однією з дубайських родинних компаній Гмиріна.

На батьків Андрія Гмиріна записаний також бізнес у Хорватії. Йдеться про 6 компаній, які займаються нерухомістю. У фінансових документах цих фірм “засвітилися” мільйони євро.

У чому НАБУ підозрює Сенниченка і Гмиріна

Як повідомлялося, на початку жовтня НАБУ і САП завершили розслідування у справі злочинної організації, очолюваної ексголовою Фонду державного майна України (ФДМУ) Дмитром Сенниченком та Андрієм Гмиріним, який жодної офіційної посади не займав, але був наближеною до Сенниченка особою і співорганізатором схеми.

За підрахунками слідства, її діяльність призвела до збитків держави на суму понад 700 млн грн, учасників злочинної організації також підозрюють у легалізації одержаного злочинним шляхом майна на суму понад 10 мільярдів гривень.

За версією слідства, після призначення Сенниченка головою ФДМУ на керівні посади у підконтрольних Фонду держпідприємствах почали призначати “своїх” людей, при чому підбором кандидатів на посади займався саме Гмирін. Згодом підконтрольні організаторам схеми компанії укладали угоди з державними підприємствами, передусім ОГХК та ОПЗ, купуючи їх продукцію за заниженими цінами та перепродуючи її далі з націнкою.

Зокрема, контракт з ОПЗ отримала компанія “Агро Газ Трединг” чоловіка сестри Гмиріна Володимира Колота, а ОГХК підписав угоду з чеською Belanto Trade S.R., якою фактично керував знайомий Гмиріна Владислав Кліщар, стверджує слідство. Ця чеська компанія перепродавала продукцію українського підприємства до Росії та окупованого Криму.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 23 лютого

Володимир Колот виїхав з України неофіційно. Офіційно 22 січня 2022 року він приїхав до України, але влітку 2022 року реєструє фотографію у Чехії – Kolot Family Investment, надавши для підтвердження своєї особи закордонний паспорт, з’ясували журналісти Bihus.info.

Вже під час повномасштабної війни Владислав Кліщар фігурував у схемі:закупівлі Міністерством оборони мінометних мін за контрактом з фірмою “Львівський арсенал” на 1,4 млрд грн, писав Цензор.НЕТ. Постачальник отримав майже повну передоплату, але міни замовнику так і не передав.

Нагадаємо, Сенниченко обіймав посаду голови ФДМ з 19 вересня 2019 року. Заяву про звільнення за власним бажанням він написав 16 листопада 2021 року. Верховна Рада задовольнила її лише у лютому 2022 року. За даними ЗМІ, одразу після свого звільнення Сенниченко виїхав до Іспанії, ще низка фігурантів справи мешкають в Австрії.

У травні 2024 року Вищий антикорупційний суд заочно арештував Сенниченка.

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший