Сайти-смітники Райського-Захарова просувають “адвоката” агента ФСБ Новинського який “рятує” московитську упц (мп)

Американський адвокат і лобіст Роберт Амстердам нещодавно відвідав Україну, залишивши по собі шлейф гучного скандалу та подиву. Для свого візиту американський лобіст УПЦ МП обрав тактику бурі та натиску.

Прибувши в Україну, адвокат і не подумав змінити стиль та тон. Як стало відомо, згодом він надіслав народним депутатам ВР листи, в яких погрожував санкціями «згідно з Актом Магнітського» (!) і навіть кримінальним переслідуванням на Заході за голосування за законопроект 8731. Депутати були змушені звернутися до СБУ через спробу залякування.

“Духовний Фронт України” із посиланням на свої джерела повідомляє, що Роберт Амстердам зустрівся з Онуфрієм для обговорення майбутньої провокативної медійної кампанії.

Після цього сайти-смітники відомих правокаторів та агентів кремля Юрія Захарова та Олександра Райского почали розповсюджувати матеріали про “докази” нападів на філіал ФСБ – РПЦ (в Україні)

Нагадаємо, в пул сайтів смітників Райського-Захарова які систематично вкидають кремлівськи наративи входять наступні помийки:

nenka.info
bignews24.life
newsone.media
newsliderua.org
novinibezmej.com
infohubua.com
newsflowua.com
ovajnom360.org
360ua.news

Нагадаємо, у вівторок, 20 лютого, до Києва прибув Роберт Амстердам – лобіст Української православної Церкви (Московського патріархату), адвокат Вадима Новинського, повідомляє “Духовний Фронт України”.

Видання зазначає, що українські клієнти Амстердама тримають його візит у цілковитій таємниці. Однак, за даними джерел “Духовного Фронту України” у Державній прикордонній службі, Амстердам перетнув українсько-польський кордон близько п’ятої ранку 20 лютого і потягом прибув до Києва. Майже одразу з залізничного вокзалу Амстердама повезли на зустріч з очільником УПЦ (МП) митрополитом Онуфрієм (Березовським) до резиденції у Феофанії.

“Можна не сумніватися, що говорили вони про «гонєнія» – Онуфрій передав Амстердаму матеріали, зібрані у наказовому порядку по єпархіях УПЦ (МП). Цілком очікувано, що Амстердам та УПЦ (МП) у найближчому майбутньому використають цю інформацію для провокативної медійної кампанії”, – йдеться у повідомленні.

У першій половині дня середи, 21 лютого, мала відбутися зустріч Амстердама з «українськими медійниками». Як стало відомо виданюю, на цю зустріч запрошували лише «придворні» медіа, певно, щоб інші не ставили адвокату і лобісту незручних запитань.

Також запланована зустріч Амстердама з низкою народних депутатів України, зокрема Артемом Дмитруком, який виступає проти ухвалення закону про заборону релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресоркою, та вносить застави за кліриків УПЦ (МП), які перебувають під слідством.

Зазначається, що на зустрічі із народними депутатами Амстердам планує презентувати якийсь «юридичний аналіз» проєкту закону про заборону релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресоркою, щоб домогтися відкладення розгляду цього документу Верховною Радою.

Візит Амстердама до Києва триватиме, щонайменше, до п’ятниці, 23 лютого.

Фото: “Духовний Фронт України”

Фото: “Духовний Фронт України”

Минулої осені Роберт Амстердам дав інтерв’ю колишньому видучому FoxNews Такеру Карлсону, що має відверто проросійські погляди і нещодавно взяв інтерв’ю у Путіна. У інтерв’ю Такеру Роберт Амстердам, зокрема, озвучив маніпуляції про “переслідування християн”, “заборону церков” і те, що “священиків кидають за ґрати” в Україні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах FacebookTwitter і Telegram

 

Після чого Роберт Амстердам, покинувши Україну, заявив, що це насправді він виявився об’єктом залякування.

Роберт Амстердам

Роберт Амстердам

Втім, методи роботи Роберта Амстердама в Україні дивують навіть не тим, що він погрожує людям, які ходять краєм безодні вже третій рік. І не тим, що він перекручує саму ідею «Акту Магнітського», припускаючи застосувати його до жертв Кремля. Чи нам звикати до абсурду? Чим Амстердам справді здивував — так це манерою ведення справ. Найбільше він нагадував такого собі сахіба — «білу людину» («too pale, too male…»), який приїхав «цивілізувати» тубільців. Змусити їх хреститися, носити взуття і заразом продати Мангеттен за ящик «вогненної води».

Читати також:  Олександр Козловський і його «харчова» справа про розпил 170 млн грн (ПОДРОБИЦІ)

Але здивування проходить, якщо придивитися не так до подробиць місії Амстердама, як до тієї «картини світу», яку він лобіює і захищає.

Амстердам і Партнери представляють інтереси Вадима Новинського — російсько-українського олігарха, який зараз вважає небезпечним для себе перебувати в Україні. І він має рацію, враховуючи факт його багаторічної роботи на користь РФ в Україні.

В УПЦ МП Новинський – «головний спонсор», це загальновідомо. І оскільки він вкладає гроші в це підприємство без зайвої скупості, то цілком може вважати себе співвласником цього бізнесу. Саме тому цілком логічною є участь його адвокатів у захисті інтересів УПЦ МП в Україні, куди сам олігарх-утікач приїхати не може без ризику нарватися на звинувачення в державній зраді.

Новинському по-своєму поталанило: його хобі (церква) збігається із політичним замовленням тієї країни, від якої залежить левова частка його доходів – Росії. Я не піддаватиму сумніву той факт, що Вадим Владиславович вкладає гроші в УПЦ МП, у тому числі, і за покликом християнської душі. Але немає сумнівів у тому, що гарантії для його бізнесу та коштів у Росії цілком залежать від його впливу на українські справи. І від способів, у які він використовує цей вплив.

Яскравою демонстрацією стратегічних цілей, на досягнення яких Новинський використовує свій вплив, став Архиєрейський собор у Феофанії. Той самий, який був покликаний розірвати відносини між УПЦ МП та МП. Вадим Новинський (лише диякон УПЦ МП), звичайно, був присутнім у залі, де посідав почесне місце серед єпископів (це вкотре підтверджує, що все, включаючи право честі, в УПЦ МП може бути куплено за гроші). І він зробив усе від нього залежне, щоб рішення про розрив УПЦ з МП не було прийняте.

Архиєрейський собор УПЦ МП у травні 2022 року у Феофанії - фото 1

Архиєрейський собор УПЦ МП у травні 2022 року у Феофанії. Джерело фото: Сайт УПЦ МП

Зокрема, очевидці стверджували, що як тільки слова про «незалежність від Москви» пролунали, Новинський влаштував скандал — він кричав на єпископів (ще раз — він лише диякон!) і ті, зрештою, ухвалили те рішення, яке було потрібне йому. Можу лише повторити власні слова: за гроші в єпископату УПЦ МП можна купити все, що завгодно, від «права честі» до долі кількох мільйонів вірних.

Так УПЦ МП стала на шлях брехні, яким вона йде вже майже два роки: вона бреше самій собі, своєму народові та всьому світу про «незалежність», від якої вона відмовилися заради грошей і під впливом страху, але насамперед з власної волі.

Спостерігати за тим, як ця брехня розросталася та міцніла — цікаво для фахівця у галузі комунікацій та психології мас. Ця брехня зрештою взяла в заручники безліч людей — від пересічних вірян, які з різних причин не хочуть нічого змінювати, до американських телеглядачів, яким просто подобається Путін (вони можуть собі дозволити — ніхто по-справжньому не вірить у вторгнення російської армії до Техасу).

Читати також:  Курпетко Александр Сергеевич и Коваленко Дмитрий Вячеславович: контрабандисты Trafigura работают под РФ на крови украинцев

Зустріч Амстердама з митрополитом Онуфрієм. Фото: твіттер Амстердама

Цю брехню почали повторювати різними вустами, різними мовами, на різних інтелектуальних і соціальних рівнях. У ній беруть участь американські професори та журналісти, європейські богослови та українські парафіяни. Ось тільки від того, що вдалося купити дорогих адвокатів та університетську професуру, зробити брехню масовою і додати їй світського лиску, вона не перестала бути брехнею.

Єдине, що може втішити в цій історії: брехня – дорога дівчина. Її постійно доводиться підгодовувати та купувати новий одяг. Їй постійно потрібні нові партнери, які поширюватимуть її, як інфекцію, все ширше і ширше. Ось, наприклад, із останніх. Днями колишній помічник держсекретаря США за президента Дональда Трампа, професор католицького університету Роберт А. Дестро заявив, що українці у сфері прав вірян чинять «знущання», що «пересічні вірні» потрапляють під колективну відповідальність, до того ж незрозуміло за що — адже «гоніння на церкву», з погляду професора, «не пов’язані з війною».

Я залишаю на совісті професора Дестро (або каналів, які його цитували абияк) твердження про те, що саме є пов’язаним і що – не пов’язаним з війною. З Капітолійського пагорба, звичайно, видно краще, ніж з Печерського.

Професор Дестро має, звичайно, привід дорікати українській владі та державі за те, що вона недбало поводиться з правами вірян. Але з того приводу пану католицькому професору я могла б нагадати його власні слова, сказані зовсім не про Україну, а про США: “Багато років я займався питаннями, пов’язаними з Першою поправкою. Якщо ви подивитеся на ці справи, то переконаєтеся, що в більшості випадків релігійна свобода програвала в суперечках з державою. Так, наприклад, свого часу федеральний уряд змусив мормонів Юти відмовитися від багатоженства. А спроби деяких штатів законодавчо забезпечити право бізнесів не обслуговувати весілля одностатевих партнерів з тріском провалювалися”.

На жаль, забезпечення балансу прав і свобод окремих громадян та більших груп є далеко не легкою справою. А якщо в справу втручаються війна, національні інтереси, геополітика, якщо підключається контекст довгих історичних процесів — колонізації та деколонізації, то все заплутується остаточно.

Але в нашому випадку справа не в цьому. Адвокати УПЦ МП здебільшого працюють на те, щоб забезпечити не так права віруючих, як виживання УПЦ МП та збереження її єдності з Московським патріархатом. Саме за це їм платять. Вадим Новинський, захищаючи свій «духовний бізнес», веде власну війну в Україні. І хоч би якими були його особисті міркування — образа, віра, страх чи лояльність, — ця війна ведеться на користь Москви.

Результатом цієї війни, з погляду одного диякона та його адвокатів, має стати збереження структури, статусу та «московської» прописки УПЦ МП на територіях, які Росія не зможе окупувати. І в такий спосіб вся неокупована частина України залишиться «канонічною територією» — церковною провінцією Російської імперії. Що дасть привід Путіну або будь-якому його наступнику міркувати про «єдиний духовний простір» та необхідність його «захищати». Якщо потрібно, аж до стадії радіоактивного попелу.

Читати також:  Royal Pay Сергея Кондратенко: санкции СНБО, скупка украинских банков и связи с российской 1xBet

Немає нічого дивного в тому, що українські МП-шні пропагандисти завмерли в очікуванні Трампа та із задоволенням цитують трампістів — професорів, журналістів, адвокатів. Вони абсолютно відверті у своїй надії на те, що Трамп згорне військову допомогу Україні та дасть можливість Путіну отримати в нашій країні те, що він хоче. Тут брехня, нарешті, з головою видає себе: «гоніння на церкву» та «знущання» зникнуть із порядку денного, а російське православ’я переможе лише тоді, коли Україна як державний та національний проект безповоротно зникне з реальності.

Хто платить за цю виставу

Як зазначено вище, УПЦ (МП) офіційно повідомила, що нічого не платить Амстердаму, бо його компанія робить це на благодійній основі. А платить за цю далеко недешеву кампанію клієнт Амстердама – Вадим Новінський.

Накладені у грудні 2022 року санкції не завадили Вадиму Новінському зберегти частину активів під своїм контролем. Зокрема мова йде про компанію ТОВ «Торгово-фінансова фірма «Сантис» (код ЄДРПОУ 30603074), що належить кіпрській компанії, але кінцевим бенефіціаром є Вадим Новінський.

скріншот із пошуково-аналітичного ресурсу Clarity Project

Так сталося, що машинами саме цієї компанії Роберт Амстердам катався Києвом наприкінці лютого цього року. Мова йде про броньовані MERCEDES-BENZ S600L (держномер КА7583СТ) та LEXUS LX 570 (держномер КА7583НЕ).

фото ДФУ

Саме на цих машинах Амстердам з делегацією прибув на зустріч до Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті. І на саме цих машинах Амстердам відвідував офіс компанії Новінського – «Смарт-Холдингу» – на вулиці Ігоревській у Києві.

Новинський – російський бізнесмен з українським паспортом

У всіх своїх повідомленнях Амстердам всіляко уникає відповіді на питання про російське громадянство Новінського. Певно вони обрали таку тактику: «українська держава переслідує українського бізнесмена за релігійними мотивами». Та насправді, у Вадима Новінського, скоріше за все, український паспорт далеко не єдиний.

Після того, як 2012 року Віктор Янукович дав українське громадянство Вадиму Новінському, останній продовжував користуватися до 2016 року своїм старим російським паспортом (№4004914426), зокрема і під час перельотів з російського аеропорту «Пулково» до українського «Борисполя».  Потім Новінський користувався російським паспортом №4008504014, котрий до цього часу є дійсним, та не числиться у реєстрі «недійсних паспортів рф» станом на 11.12.2023.

скріншот із бази данних російського МВС

Також варто зауважити, що Вадим Новінський може користуватися іншим прізвищем. Як з’ясувалося 2015 року, рідний батько Вадима – Рудольф Малхасян, хоча Новінський використовує по-батькові Владиславович.

Ставки зростають

Під виглядом «захисту» УПЦ (МП) та через Вадима Новинського здійснюється масштабна операція, в інтересах Кремля: через створення на Заході образу української держави, як «гонительки православних», наш ворог намагається припинити підтримку нашої країни іншими державами і, водночас, створити проблеми урядам тих країн, що підтримають Україну, мовляв вони підтримають країну-порушницю прав людини. І, в першу чергу, це стосується теперішнього президента США Джо Байдена. Бо його конкурент на цьогорічних виборах – Дональд Трамп – вже активно використовує риторику «захисту прав вірян».

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший