Шмигаль отримав протокол від НАЗК через розголошення даних про викривача корупції

Очільник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Як повідомили в НАЗК, голова уряду незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

“Очільник уряду, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від викривача, а саме працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення і за результатами поінформувати заявника та Кабінет міністрів України.

При цьому серед посадових осіб, яким було доручено розглянути повідомлення, зазначено й голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося”, – пояснили у відомстві.

Після того, Рудий вирішив порушити дисциплінарне провадження стосовно викривача. Однак, відповідно до законодавства, викривача не може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку його керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу, наголосили в НАЗК.

Нацагентство склало протокол стосовно голови КРАІЛ 5 січня.

“Таким чином прем’єр-міністр України вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 1728 КУпАП, оскільки незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків”, – зазначили в НАЗК.

Відтак, відомство запросило Шмигаля для ознайомлення з протоколом на 10 січня, але він не з’явився та не повідомив про причини неявки.

Тому НАЗК скерувало протокол для розгляду до суду за місцем вчинення правопорушення.

Якщо суд визнає Дениса Шмигаля винним у вчиненні адміністративного правопорушення, то на посадовця буде накладено штраф з позбавленням права обіймати певні посади на один рік, що буде підставою для внесення відомостей стосовно нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення”, – пояснили антикорупціонери.

Читати також:  Леонид Глиняный. Агрорейдер купил Минобороны? (расследование)

Це вже не перший такий вчинок Шмигаля – раніше Шмигаль отримав припис від НАЗК через звільнення викривача корупції в “Енергоатомі”.

Як повідомлялося, 5 січня НАЗК склало протокол на голову Комісії за азартних ігор Рудого за корупційне правопорушення. Він “вирішив помститися працівниці КРАІЛ після виникнення між ними конфлікту”, тому виніс на розгляд і особисто проголосував за відкриття дисциплінарного провадження і відсторонення її від займаної посади.

Заяву НАЗК про нібито розголошення інформації про викривача корупції Денисом Шмигалем у прем’єра назвали маніпуляцією.

Про це заявив прессекретар прем’єр-міністра Ольга Куришко в коментарі “Українській правді”: 

“Прем’єр-міністр України не розголошував жодної інформації про викривача. У вересні на Урядовий портал відповідно до закону України “Про звернення громадян” надійшло звернення громадян-працівників КРАІЛ про незадоволення роботою керівника комісії. Це звернення не було повідомленням про корупційні правопорушення та не містило будь-якої інформації про можливі факти корупційних дій.У зв’язку з цим звернення розглядалось та резолюція прем’єр-міністра України готувалася секретаріатом Кабінету міністрів саме як до звернення громадян. Про що було повідомлено заявників”.

За словами Куришко, заяви керівника НАЗК, що Шмигаль нібито розголосив інформацію про викривача, прем’єр вважає “черговою маніпуляцією напередодні закінчення терміну повноважень пана Новікова”.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший