УПЦ МП перешкодила військовим капеланам помолитися в печерах Києво-Печерської Лаври

Так звана УПЦ московського патріархату перешкодила військовим капеланам та українським військовим помолитися у печерах Києво-Печерської Лаври.

Про це повідомляє Національний заповідник Києво-Печерська лавра.

Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну до Національного заповідника “Києво–Печерська лавра” звернулися представники Православної церкви України з проханням щодо проведення особливого богослужіння за упокоєння душ всіх загиблих від російської агресії разом із вірянами, військовими та капеланами у печерах біля православних святинь Лаври.

“Заповідник з метою проведення даного заходу звернувся до чоловічого монастиря УПЦ, який фактично продовжує користуватися частиною об’єктів Нижньої лаври до набрання законної сили рішення суду. У відповідь до Заповідника надійшов лист, яким фактично було відмовлено у наданні доступу захисникам України і капеланам разом з їхніми духовними наставниками від ПЦУ. В той же час Монастир повідомив Заповідник про розпочатий поточний ремонт у Ближніх печерах”, – йдеться в повідомленні.

 

“З метою забезпечення вільного доступу усіх громадян, незалежно від їхніх релігійних переконань, до святинь Києво–Печерської лаври, в межах діючого законодавства, Заповідник розпочинає процедуру повернення культурних цінностей та реліквій, розташованих у Ближніх печерах”, – додали комунікаційники заповідника.

УПЦ незаконно утримує приміщення заповідника відтоді, коли 10 березня 2023 року “УПЦ Московського патріархату” попередили, що до 29 березня включно вона має звільнити всі будівлі, які перебувають на балансі державного заповідника “Києво-Печерська лавра” (так звану Нижню лавру). Розірвання договору було зумовлене висновками міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.

Рішенню Мінкульту передувала серія обшуків СБУ в будівлях “УПЦ МП” та впровадження санкцій проти очільників “УПЦ Московського патріархату”, які підтримують церковний центр у країні-агресорі. Також президент Володимир Зеленський своїм указом призупинив громадянство 13 ієрархів та священників так званої “УПЦ МП”.

Читати також:  Ян Марсалек. Як спецслужби рф завербували екс-директора Wirecard та сховали його в росії під виглядом священика

Намісник митрополит Павло (Лебідь), який є фігурантом кількох кримінальних проваджень, заявив, що не планує виходити з Лаври. І монастир МП подав позов до Господарського суду Києва про визнання недійсною односторонньої відмови лаврського заповідника від договору оренди. 30 березня Госпсуд відмовив у цьому позові.

Також 30 березня Кабінет Міністрів України визнав таким, що втратило чинність, розпорядження уряду про передачу в безоплатне користування Києво-Печерській лаврі “УПЦ МП” будівель і споруд. Ті у відповідь заявили, що монастир подасть нові позови до суду.

29 березня виконувачем обов’язків намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври в структурі помісної Православної церкви України став архімандрит Авраамій (Лотиш), який досі був в “УПЦ МП”. Таким чином Аврамій як представник “проукраїнського крила” Лаври перейшов до ПЦУ, щоб залишитися в Лаврі у структурі помісної церкви з Томосом.

8 квітня 2023 року “Українська правда” оприлюднила розслідування, згідно з яким очільник так званої “УПЦ Московського патріархату” Онуфрій та ще понад 20 священнослужителів РПЦ в Україні мають російське громадянство.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший