Усе, що вам потрібно знати про архітектуру нульової довіри

Можливо, ви натрапляли на культовий мем «Не довіряйте нікому, навіть собі»? Однак у світі бізнесу все інакше. Компанії часто працюють за принципом нульової довіри. Справа не в тому, що вони нікому не довіряють , але вони розуміють, що довіряти комусь пов’язано з певним рівнем ризику. Кожен бізнесмен знає, що зростання полягає в пом’якшенні або мінімізації ризиків, які вам потрібно прийняти!

Щоб досягти цього, підприємства розробляють архітектури нульової довіри. Звучить інтригуюче, чи не так? Отже, давайте дослідимо, що це за архітектура, як вона працює і чому вона така цінна.

Для початку запитайте вас про дещо особисте.

  • Чи є у вас блокування безпеки на телефоні?
  • Чому ви віддаєте перевагу? Шаблон, PIN-код, відбиток пальця чи блокування обличчя?

А тепер подумайте наскільки важливою стала безпека в нашому цифровому житті: ми використовуємо наші смартфони для всього, чи не так? Від банківських операцій до обміну повідомленнями та зберігання особистих фотографій. Не лише наші смартфони. Тепер ми навіть працюємо віддалено та зберігаємо конфіденційні дані в хмарі. Розумієте, усе це є основною мішенню для хакерів і кіберзлочинців.

Хоча такі заходи безпеки, як брандмауери та VPN , корисні, вони не є надійними. А як щодо випадкового витоку даних від співробітників або скомпрометованих пристроїв у мережі?

Тому бізнес обирає принцип нульової довіри. Це концепція кібербезпеки, яка говорить: «Ніколи не довіряй, завжди перевіряй».

У середовищі нульової довіри жоден користувач або пристрій не вважається автоматично довіреним, навіть якщо вони знаходяться в мережі. Натомість кожен запит на доступ перевіряється окремо з урахуванням багатьох контекстних факторів.

Розуміння архітектури нульової довіри

Архітектура нульової довіри — це сучасний підхід до безпеки, який кидає виклик традиційній моделі «довіряй, але перевіряй». У минулому організації довіряли пристроям і користувачам у межах периметра своєї мережі, надаючи їм дозволи. Однак він виявився вразливим до загроз, особливо в епоху віддаленої роботи та хмарних обчислень .

Читати також:  MDR - нова кіберзброя

Завдяки архітектурі Zero Trust Architecture жоден користувач, пристрій чи програма не є надійними, незалежно від їхнього розташування чи мережі. Натомість кожен запит на доступ перевіряється, автентифікується та авторизується на основі суворого контролю доступу та детальної сегментації, щоб зменшити поверхню атаки, запобігти бічному переміщенню загроз і мінімізувати ризик витоку даних.

Крім того, реалізуючи багатофакторну автентифікацію та надаючи найменш привілейований доступ, Zero Trust Architecture підвищує загальну безпеку організації. Однак залишається питання – як це працює? Давайте розберемося в цьому!

Як працює архітектура нульової довіри?

Як ми обговорювали раніше, архітектура нульової довіри працює за принципом «ніколи не довіряй, завжди перевіряй». Без винятків, навіть для генерального директора.

Перш ніж надати доступ, архітектура виконує триетапний процес.

По-перше, він перевіряє особу та контекст запитуючої сутності, визначаючи, хто вони, до чого вони намагаються отримати доступ і звідки. Так, навіть якщо ви отримуєте доступ до власного робочого столу, ви повинні підтвердити свою особу!

Після встановлення даних про запитувача архітектура застосовує правила сегментації та перевіряє трафік на наявність потенційних кіберзагроз. Він не залишає жодного пакета без уваги у своєму прагненні виявити та зменшити ризики.

Нарешті, архітектура розраховує оцінку ризику на основі перевіреної особи, контексту та перевірки трафіку. Якщо оцінка знаходиться в межах прийнятних параметрів, підключення дозволено. Якщо ні, доступ обмежено.

Ця архітектура на основі проксі-сервера гарантує, що користувачі підключаються безпосередньо до програм чи даних, а не до мережі, забезпечуючи детальний контроль і запобігаючи потенційним загрозам. Розумієте, щоб виконати ці кроки, архітектура слідує п’яти принципам. Зверніть увагу – вони важливі!

 Розуміння принципів архітектури нульової довіри

Основні принципи архітектури нульової довіри викладені в п’ять ключових стовпів, як визначено Агентством кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA). Ці стовпи служать керівною основою для ефективного впровадження стратегій нульової довіри організаціям.

  • Ідентичність
Читати також:  Запроваджуємо додаткові заходи кібербезпеки

Підкресліть потребу в підході до найменш привілейованого доступу до керування ідентифікацією, гарантуючи, що користувачі та організації мають лише мінімально необхідні дозволи для виконання своїх завдань.

  • Пристрої

Зосередьтеся на забезпеченні цілісності та безпеки пристроїв, які використовуються для доступу до служб і даних в організації.

  • Мережі

Вирівняйте сегментацію мережі відповідно до конкретних потреб робочих процесів програми, а не покладайтеся на неявну довіру, притаманну традиційній сегментації мережі.

  • Програми та робочі навантаження

Більш тісно інтегруйте засоби захисту з робочими процесами програми та надайте доступ на основі таких факторів, як ідентифікація, відповідність пристрою та інші відповідні атрибути.

  • Дані

Підкресліть орієнтований на дані підхід до кібербезпеки, починаючи з ідентифікації, категоризації та інвентаризації активів даних, щоб забезпечити їх належний захист.

Ці стовпи можуть розвиватися у власному темпі, дозволяючи організаціям поступово розвиватися до архітектури нульової довіри, розподіляючи витрати та зусилля в часі.

Переваги архітектури нульової довіри

Прийняття архітектури нульової довіри надає організаціям багато переваг, підвищуючи їх загальну безпеку та дозволяючи їм виконувати операції більш ефективно. Ось п’ять основних переваг:

  • Зменшена поверхня атаки

Розглядаючи кожного користувача, пристрій і програму як ненадійну, архітектура нульової довіри мінімізує потенційну поверхню атаки. Це як зміцнити свій замок кількома рівнями захисту, що ускладнить для зловмисників пошук і використання вразливостей.

  • Покращене виявлення та реагування на загрози

Завдяки детальній видимості мережевого трафіку та дій користувачів архітектура нульової довіри забезпечує краще виявлення загроз і реагування на інциденти. Розумієте, це схоже на автоматизовану камеру безпеки, яка не лише записує кожен рух, але й попереджає вас про будь-яку підозрілу активність у режимі реального часу.

  • Безпечний віддалений доступ

У сучасному віддаленому робочому середовищі Zero Trust Architecture забезпечує безпечний і контрольований спосіб для співробітників отримати доступ до корпоративних ресурсів з будь-якого місця без шкоди для безпеки.

  • Відповідність нормативним вимогам
Читати також:  Огляд сучасних рішень і порад для вашого бізнесу, побуту та здоров'я

Запроваджуючи суворий контроль доступу, сегментацію даних і можливості аудиту, архітектура нульової довіри може допомогти організаціям відповідати різноманітним нормативним вимогам щодо захисту даних і кібербезпеки .

  • Оперативна спритність

Детальна сегментація та підхід до мікропериметра архітектури Zero Trust Architecture допомагає організаціям швидко адаптуватися до мінливих потреб бізнесу та технологічного середовища. Мрія для будь-якого бізнесу, чи не так? Гнучка та надійна архітектура для задоволення потреб бізнесу.

Завдяки зосередженню на безперервній перевірці, найменш привілейованому доступі та детальному контролі архітектура Zero Trust Architecture дає змогу організаціям використовувати сучасні технології, працюючи в надійній системі безпеки.

Трохи історії та практики

Джон Кіндерваг розробив цей підхід до захисту у 2010 році і саме він ввів термін «нульова довіра». Компанія Comodo однією з перших застосувала цей принцип при створенні свого рішення кіберзахисту. Пізніше, коли рішення Comodo почало набувати популярності, компанія провела ребрендинг, змінивши назву на Xcitium, об’єднавши під цією назвою кілька незалежних стартапів та доповнивши архітектуру Zero Trust своїм унікальним підходом. Як це працює? Кожен новий чи незнайомий запит починає працювати у віртуальному контейнері (пісочниці), не маючи можливості впливати на систему до того часу, поки хмарний центр компетенції перевіряє цей запит на небезпеку. Тільки після того, як буде прийнято рішення, що цей запит безпечний, він не отримає доступу до системи. Достатньо сказати, що за кілька останніх років, коли ця власна архітектура Xcitium Zero Dwell Containment була імплементована у власні захисні рішення, не зафіксовано ні одного випадку компрометації мереж клієнтів! І це незважаючи на дедалі більшу кількість атак (якщо цікаво, подивіться на сайті Xcitium он-лайн мапу атак в реальному часі). Там можна, також, отримати безкоштовну демо-версію. Також, якщо примете рішення о використанні рішень Xcitium у своєму бізнесі, можете звернутися до постачальника, компанії Ідеалсофт, за консультацією та придбанням.

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший