Відійшов у засвіти Дмитро Степовик

28 січня 2024 року на 86-му році життя відійшов у засвіти Дмитро Степовик — доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, доктор філософії, дослідник українського сакрального мистецтва й творчості українських майстрів образотворчого мистецтва в діаспорі, довголітній голова Сенату ОУН.

Дмитро Власович відійшов спокійно, вимоливши у Бога мирну смерть. Вічна йому пам’ять! Со святими упокой, написав про цю сумну подію митрополит Української Греко-Католицької Церкви Борис Ґудзяк, передає risu.ua.

Дмитро Степовик народився в селі Слободищі Бердичівського району Житомирської області.

Закінчив факультет журналістики Національного університету ім. Тараса Шевченка у 1960 році та аспірантуру з мистецтвознавства в ІМФЕ НАН України у 1970 році. У цьому ж році захистив кандидатську дисертацію з мистецтвознавства, у 1984 — докторську.

У 1990 році Степовик захистив докторську дисертацію з філософії, а через два роки — габілітаційну докторську дисертацію з мистецтвознавства в Мюнхені, в Українському вільному університеті.

Дмитро Власович Степовик досліджував сакральне християнське образотворче мистецтво Середньовіччя та Нової доби XVII-XVIII ст.

«Ректорат та учасники освітнього процесу Київської православної богословської академії закликають до усердної молитви за спокій його душі», — написав митрополит Білоцерківський заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря.

Степовик зробив великий внесок у просвітництво мільйонів українців, коли коментував визначні події, пов’язані з церковним та духовним життям по радіо та телебаченню.

Дмитро Степовик був провідним співробітником Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України, професором і викладачем історії мистецтва Київської православної богословської академії, професором історії культури Українського вільного університету в Мюнхені, членом-кореспондентом НАН України.

Він всіляко підтримував і високо оцінював надання Томоса Україні.

«Томос не можна недооцінювати. Це справді віха в історії розвитку світової церкви, і зокрема української, і навіть греко-католицької. Найцінніше у Томосі — це старт визнання Київської церкви як рівної серед рівних», — пояснював значення надання автокефалії ПЦУ Дмитро Степовик. А також прямо заявляв, що засновником корупції в Україні є церква Московського патріархату.

Читати також:  Заставу в сумі 56 млн грн за нардепа Дубневича перераховано на підтримку ЗСУ - САП

Похорон члена-кореспондента НАН України, професора Дмитра Степовика відбудеться у вівторок 30 січня об 11.00. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва, бульвар Тараса Шевченка, 20

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший