Влада Молчанова – хто вона і чому її ім’я пов’язують з рейдерством, корупцією і бандитизмом в Києві

Хто така Влада Молчанова і чому її ім’я пов’язують з рейдерством, корупцією і бандитизмом в КиєвіІм’я київської бізнес-вумен Влади Молчанової стало відомо широкій громадськості недавно. В кінці минулого року ЗМІ розтиражували скандал з найбільшим в Україні сільськогосподарським ринком «Столичний», де одні бізнесмени «кинули» інших на гроші. Причому думки, хто кого кинув, діаметрально протилежні – одні стверджують, що постраждала Влада Молчанова і підконтрольна їй фірма-забудовник Stolitsa Group, яка заплатила аванс в 3,5 мільйона доларів власнику ринку, а той зник.

Інші, навпаки, говорять, що постраждав саме ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний», а Молчанова здійснює щодо нього класичне рейдерське захоплення. І його реальна вартість становить 180 мільйонів доларів, на які й зазіхає Молчанова. Війна видалася неабияка. Ринок розташований в передмісті столиці, на Софіївській Борщагівці. Його послугами користуються декілька тисяч фермерів і підприємців. Працювати він почав в 2011 році і все було цілком нормально, поки ринок не сподобався власниці скандальної київської компанії-забудовника Stolitsa Group Владиславе Молчанової. Звичайно, можна було б стверджувати, що мова йде про простий купівлі-продажу об’єкта, якби не ознаки класичної рейдерської схеми.

Як писав Оbozrevatel.com, кілька компаній, зареєстрованих в офшорах і не мають до ринку ніякого відношення, підписали мирову угоду ( «мирова угода») про погашення боргу з компаніюПро «Гудлайт». Нібито вона заборгувала 2 мільйони доларів. Але, що цікаво, погодилася виплатити 10 мільйонів доларів. Причому не грошима, а своєю часткою в компанії «Аграрний маркетинговий центр»,якої, в свою чергу, належить 77,5% ринку. Власник компанії «Аграрний маркетинговий центр» стверджує, що нікому нічого якраз не повинен і відносини до підписання мирової угоди не мав. Макарівський районний суд Київської області прийняв рішення на користь офшорної компанії. Причому цю справу він розглянув, порушивши норму про підсудність – справа мала слухатися за місцем реєстрації однієї зі сторін процесу, а вони до Макарівському району відношення не мають. Крім того, сторона ринку «Столичний» про рішення суду дізналася постфактум: про засідання її ніхто не повідомив, так само як і не надав матеріалів справи. Компанію-позивача представляв житель окупованого Криму (ця деталь стане важливою, коли ми ознайомимося з особистістю Влади Молчанової).

Так само як і нотаріус, яка вносила дані в реєстр про зміну власника, виявилася переселенці з того ж Криму. Рішення суду трималося в таємниці – його опублікували лише через місяць, коли закінчився термін позовної давності. Ну і так далі. Власники ринку звинуватили в рейдерстві співвласницю українсько-литовської компанії Stolitsa Group Владиславу Молчанову.

Читати також:  «Киевгума» под руководством Антона Кравца в РФ поставляла средства тактической медицины

Конфлікт не дозволений до цих пір, справу розслідують правоохоронці. Чим закінчиться історія – поки невідомо. Єдине, що варто згадати в зв’язку з цим, – це те, що нинішні власники ринку, яких хоче потіснити Молчанова, стверджують, що на його місці заплановано побудувати житлові будинки. Якщо досліджувати діяльність забудовника Stolitsa Group, то ця версія виглядає цілком собі реальної – площа ринку становить 160 гектарів в передмісті Києва.

До речі, заради об’єктивності і щоб нас не звинувачували в упередженої позиції, варто згадати, що до створення ринку «Столичний», за який розгорівся весь цей сир-бор, причетний відомий Юрій Іванющенко, за допомогою якого і відрубали ті самі 160 гектарів землі у державного агрокомбінату «Пуща-Водиця» на Кільцевій дорозі. А Молчанова в цій схемі брала участь, так що її претензії на ринок небезпідставні.

Втім, нехай розбираються самі. Хто ж така Владислава Молчанова? Як не дивно для людини, яка намагалася робити кар’єру в публічній політиці – Молчанова ще в 2006 році намагалася стати депутатом Київради від «Партії зелених» – про її молодості відомо вкрай мало. Вона ніби «виринає» з нізвідки в 2004 році вже в якості співвласниця великої будівельної компанії. Зараз вона позиціонує себе як мати п’ятьох дітей і успішну бізнес-вумен.

Про її періоді життя до 2004 року відомо, що Молчанова після втечі першого чоловіка, у якого нібито були якісь проблеми зі столичним криміналітетом, залишилася з двома дітьми і без засобів до існування. За її словами, вона відкрила кафе на Академмістечку. Незабаром після цього вона зустрілася з бізнесменом Володимиром Костеріним, нині працюють в Швейцарії, і відкрила будівельний бізнес. Потім з’явилася Stolitsa Group, в якій Молчанова була однією із засновниць і співвласниця. Це і було її путівкою в «велику» життя – станом на січень 2021 року Владислава Борисівна володіє вісьмома компаніями і є бенефіціаром ще в 54-х.

Що стосується Stolitsa Group, то, хоча Молчанова і любить підкреслити, що це «прозорий і чистий» бізнес, але, якщо уважно простежити ланцюжок засновників компанії, то частина з них ведуть на Кіпр, в настільки улюблену багатьма вітчизняними Скоробогатько офшорну зону. Серед засновників Stolitsa Group є також громадяни Литви Марина Познякова, Рузгіене Агне і Раймондас Туменас.

Останній до недавнього часу володів акціями «Сандори». Якщо розглянути діяльність забудовника Stolitsa Group, то тут далеко не все так «прозоро і чисто», як стверджує Молчанова. Серед скандалів – будівництво в 2017 році висотки біля Ботсаду по вулиці Мічуріна, 44 в Києві. Він розташувався якраз в 100 метрах від Ботанічного саду, хоча Верховна Рада заборонила будівництво ближче, ніж за 200 метрів від цього об’єкта. А в 2016 році Печерський районний суд наклав арешт на цю ділянку, але забудовників це не зупинило.

Читати також:  Виродок "суддя" Вовк не зможе працювати у Верховному Суді

Ще одні скандал спалахнув в 2018 році, в столичному мікрорайоні «Виноградар», де Stolitsa Group стала будувати ЖК «Варшавський мікрорайон» на землях державного підприємства «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця» (той самий, у якого віджали 160 гектарів під ринок «Столичний». Всього ж за десять років це підприємство втратило 1 300 гектарів землі). Але звернення нардепа Сергія Лещенка до Департаменту міського благоустрою Київської міської адміністрації про факт незаконного будівництва не привело ні до чого.

Також раніше ЗМІ повідомляли що землі під будівництво ЖК «Варшавський мікрорайон» були отримані завдяки земельній афері з фальшивими посвідченнями учасників АТО Взагалі з будівництвами у Stolitsa Group постійні проблеми – то з дозвільними документами, то з термінами здачі, то з клієнтами, які обурені якістю житла. З останніми найпростіше – гроші клієнт вже заплатив, так що «претензії не приймаються».

Перед тим, як перейти до політичної частини кар’єри героїні нашої розповіді, варто згадати, що нині цивільним чоловіком Владислави є вельми одіозний відбувся міністр юстиції «Кримської народної республіки» Сергій Коровченко. Саме знайомство з Коровченко, другом і бізнес-партнером сина екс-Генпрокурора часів Януковича Артема Пшонки, вивело бізнес Молчанової на нові рубежі, як і відкрили двері до Юлії Тимошенко.

Втім, з «Батьківщиною» Владислава Борисівна співпрацювала і раніше, але на більш низькому рівні. Власне, про Сергія Коровченко настільки багато матеріалу, що про це треба писати мало не роман. Ми згадаємо лише те, що він є фігурантом кримінальної справи по організації «референдуму» в Криму в 2014 році, де він працював начальником Головного управління міністерства юстиції України (ось тут згадайте початок матеріалу про те, хто реєстрував зміни та подавав позов щодо ринку «Столичний »).

Але, незважаючи на це, він прекрасно почуває себе в Україні і навіть балотувався в народні депутати від партії Юлії Тимошенко «Батьківщина» на Чернігівщині в 2019 році. Крім близьких зв’язків з Тимошенко, це співжиття принесло Молчанової також зв’язки з Віктором Медведчуком – в жовтні минулого року пару помітили на весіллі медведчуківською пасинка. Їли повернутися до політичної кар’єри Владислави Молчанової, то після невдачі з «Партією зелених», вона прибилася до «Батьківщини».

Читати також:  Филипп Травкин, Роман Белоусов, Олег Грицай и Роман Перегудов - контрабанда угля и финансирования террористической деятельности

Втім, не сама особисто – їй допоміг депутат Київради Денис Москаль (фракція ВО “Батьківщина”). За часів, коли Молчанова штурмувала виборчу дільницю, він якраз був главою «Партії зелених України». Потім перейшов під прапори Юлії Тимошенко, забравши з собою вірну соратницю Молчанову – вона в ті часи була засновником ТОВ Телерадіоорганізація «ТВ-Тоніс», керівником якої також свого часу був Москаль.

У 2018 році “5 канал» стверджував, що Молчанова «є головним спонсором і керуючим ВО« Батьківщина »в столиці, забезпечує партію офісу. Засвітилася в цілому ряді скандальних забудов і бізнес-проектів. Бере активну участь у партійних заходах, наприклад вручення поясів киянам та учасникам АТО від «Центру захисту киян», спонсорує агітаційні заходи Сергія Коровченко на Чернігівщині ».

У 2019 Владислава Борисівна очолила столичний виборчий штаб «Батьківщини». І відразу ж виник скандал: в мережу злили аудіозаписи, з яких випливає, що Молчанова займається підкупом виборців і стоїть «сітку» серед студентів київських ВНЗ. Крім того, вона збиралася змушувати членів виборчих комісій фальсифікувати результати виборів, стверджуючи, що «вони ж у нас на зарплаті». Але цей скандал, як і всі інші, наслідків не мав.

Ну, і на завершення слід ще згадати, що Владислава Борисівна в своїх політичних уподобаннях не обмежується «Батьківщиною» – як недавно писали ЗМІ, вона неодноразово була помічена в компанії члена ВО «Свобода» Михайла Ковальчука, якого ті ж ЗМІ називають «агентом Кремля» . Крім того, громадська організація «Націонал-патріотичний рух України», лідером якої він є, причетна до низки рейдерських захоплень столичної власності.

Нагадаємо, в рейдерстві також неоднократоно звинувачували і саму Владу Молчанову, і її цивільного чоловіка Сергія Коровченко. До речі, офіс благодійного фонду Молчанової, офіс ВО «Батьківщина» та адвокатське бюро Сергія Коровченко знаходяться за однією адресою: м Київ, вулиця Лаврська, 14. Ось що виходить, якщо уважніше проаналізувати кричущі заголовки новин, які повідомляють, що «ображають бідну жінку».

А з більшості новин про проблеми навколо ринку «Столичний» можна було зрозуміти, що в конфлікті права саме Молчанова, «біла і пухнаста» бізнес-вумен, яку обдурили. Виявляється, не все так просто. Повторимося, хто правий, а хто винен в справі ринку – невідомо. Але Владислава Борисівна Молчанова абсолютно точно не є тією «кришталево чесної бізнес-вумен», за яку вона намагається себе видати.

Продовження скоро …

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший