BBC News: з лютого 2022 року кордон України із сусідніми країнами нелегально перетнули майже 20 тисяч чоловіків

З лютого 2022 року по 31 серпня 2023 року 19740 осіб незаконно перетнули кордон України із сусідніми країнами.

Про це повідомляє BBC News з посиланням на дані влади Румунії, Молдови, Польщі, Угорщини та Словаччини про нелегальне перетинання кордону.

Більшість із порушників (14313 осіб) перейшли кордон пішки або переправилися вплавь річками. Інші 6800 осіб використали підроблені документи, в яких, наприклад, йшлося про неіснуючі хвороби, які дають змогу уникнути призову до української армії.

Ще 21113 людей намагалися нелегально залишити Україну, але були спіймані місцевою владою, повідомили у Києві.

Представник президента України у Верховній Раді Федір Вениславський повідомив ВВС News, що уникнути мобілізації в армію намагаються від одного до п’яти відсотків українських чоловіків. "Вони точно не мають вирішального значення для оборони України", – заявив він.

Після повномасштабного вторгнення військ РФ більшості українських чоловіків віком від 18 до 60 років заборонили залишати країну, виїхати з України вони можуть лише за наявності спеціального дозволу.

За даними Державної служби статистики України на 2022 рік, у країні мешкали не менше 11 мільйонів чоловіків віком від 18 до 60 років.

З початку повномасштабної війни в Україні станом на серпень 2023 року з країни виїхали і не повернулися 2,4 мільйона українців, повідомив проект «Опендатабот» із посиланням на дані Держприкордонслужби. За оцінкою ООН, у всьому світі зареєстровано 6,2 мільйона біженців з України.

Источник

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 4 травня

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший