Bild: Німеччина підготувала сценарій можливої війни Росії та НАТО

Міноборони Німеччини розробило сценарій можливої війни між НАТО та Росією, яка може розпочатися влітку 2025 року.

Про це повідомляє Bild із посиланням на документ. Міністерство очікує на ескалацію ситуації вже в лютому цього року.

За даними видання, військове відомство розробило навчальний сценарій, у якому «крок за кроком, місяць за місяцем» описується, як діятиме президент Володимир Путін і як НАТО планує захищатись у разі гіпотетичної агресії.

Сценарій, який отримав назву «Оборона Альянсу 2025», стартує у лютому 2024 року, коли Росія проводить нову мобілізацію та закликає до армії 200 тис. осіб. Потім російські війська проводять весняний наступ на Україні та до червня відкидають українську армію.

У липні розпочинаються кібератаки та інші форми гібридної війни проти Заходу. У країнах Прибалтики починаються зіткнення, які Росія використовує як привід для початку масштабних навчань на своїй території та Білорусії. У жовтні Росія перекидає війська та ракети середньої дальності до Калінінграда. З грудня 2024 року в районі Сувалкського коридору між Білорусією та Калінінградською областю відбувається «прикордонний конфлікт». Потім, скориставшись тимчасовим безвладдям після виборів президента США, Росія за підтримки Білорусії «повторює на території НАТО вторгнення 2014 року».

В описаному сценарії війна між Росією та НАТО може розпочатися влітку 2025 року. У травні 2025 року керівництво альянсу ухвалює рішення щодо заходів стримування. "У день Х", згідно з секретним документом бундесверу, головнокомандувач НАТО віддасть наказ про перекидання 300 тис. військовослужбовців на східний фланг, у тому числі 30 тис. солдат бундесверу", – йдеться в матеріалі. Сценарій завершується за 30 днів після «дня Х». Чим саме скінчиться цей конфлікт німецькі військові не уточнюють.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 11 січня

Наприкінці грудня про загрозу війни з Росією заявив командувач армії Нідерландів Мартін Вейнен. Президент України Володимир Зеленський говорив про плани ЗСУ продовжити наступ у 2024 році. Головною метою військових він назвав ізоляцію Криму. Влада України відмовляється погоджуватися на заморожування військового конфлікту.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший