Міноборони Німеччини розробило сценарій можливої війни між НАТО та Росією, яка може розпочатися влітку 2025 року.
Про це повідомляє Bild із посиланням на документ. Міністерство очікує на ескалацію ситуації вже в лютому цього року.
За даними видання, військове відомство розробило навчальний сценарій, у якому «крок за кроком, місяць за місяцем» описується, як діятиме президент Володимир Путін і як НАТО планує захищатись у разі гіпотетичної агресії.
Сценарій, який отримав назву «Оборона Альянсу 2025», стартує у лютому 2024 року, коли Росія проводить нову мобілізацію та закликає до армії 200 тис. осіб. Потім російські війська проводять весняний наступ на Україні та до червня відкидають українську армію.
У липні розпочинаються кібератаки та інші форми гібридної війни проти Заходу. У країнах Прибалтики починаються зіткнення, які Росія використовує як привід для початку масштабних навчань на своїй території та Білорусії. У жовтні Росія перекидає війська та ракети середньої дальності до Калінінграда. З грудня 2024 року в районі Сувалкського коридору між Білорусією та Калінінградською областю відбувається «прикордонний конфлікт». Потім, скориставшись тимчасовим безвладдям після виборів президента США, Росія за підтримки Білорусії «повторює на території НАТО вторгнення 2014 року».
В описаному сценарії війна між Росією та НАТО може розпочатися влітку 2025 року. У травні 2025 року керівництво альянсу ухвалює рішення щодо заходів стримування. "У день Х", згідно з секретним документом бундесверу, головнокомандувач НАТО віддасть наказ про перекидання 300 тис. військовослужбовців на східний фланг, у тому числі 30 тис. солдат бундесверу", – йдеться в матеріалі. Сценарій завершується за 30 днів після «дня Х». Чим саме скінчиться цей конфлікт німецькі військові не уточнюють.
Наприкінці грудня про загрозу війни з Росією заявив командувач армії Нідерландів Мартін Вейнен. Президент України Володимир Зеленський говорив про плани ЗСУ продовжити наступ у 2024 році. Головною метою військових він назвав ізоляцію Криму. Влада України відмовляється погоджуватися на заморожування військового конфлікту.
+ Поки нема коментарів
Додати перший