айбільший айсберг у світі, який упродовж 37 років залишався зчепленим із морським дном біля берегів Антарктики, почав активно рухатися.
Про це, як пише CNN, повідомили 24 листопада вчені Британської антарктичної служби Елла Гілберт та Олівер Марш.
Айсберг, що отримав назву A23a, утворився з великої брили льоду, що відкололася від шельфового льодовика Фільхнера в 1986 році. Після цього він майже одразу приземлився на дно моря Уедделла біля берегів Західної Антарктиди. Однак зараз, за словами вчених, айсберг втратив зчеплення з морським дном у рамках природного циклу росту та танення льодовика шельфу.
Товщину A23a вчені оцінюють приблизно 400 метрів, а площа — майже чотири тисячі квадратних кілометрів. Це більш ніж утричі перевищує площу Нью-Йорка (близько 780 квадратних кілометрів).
Вчені припускають, що айсберг, який захоплюється океанськими течіями, швидше за все, попрямує на схід і з нинішньою швидкістю долатиме близько п’яти кілометрів на день. Вони побоюються, що айсберг такого розміру зможе досить довго перебувати навіть у теплих водах Південної Атлантики та просунутися на північ у бік Південної Африки, де він ризикує порушити судноплавство.
Американська дослідниця Лінді Елкінс-Тантон, яка побувала у водах Антарктики з експедицією наприкінці листопада, опублікувала відео краю айсберга, зняте з борту корабля.
+ Поки нема коментарів
Додати перший