Бізнесмен Гринкевич двічі був фігурантом кримінальних справ через корупційні оборудки, але уникнув покарання

Однак жодного разу справа до суду так і не дійшла (вірогідно, їх "розвалювали" і "продавали" – А.).

Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич, який є фігурантом кримінального розслідування про оборудки із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України, та за хабар намагався домовитись про закриття цієї кримінальної справи, вже неодноразово був фігурантом різних кримінальних проваджень, які, врешті, не дійшли до суду, зазначив у Facebook журналіст і засновник проекту «Наші гроші» Юрій Ніколов.

«Цього кидка і злочину могло б не бути, якби Гринкевича посадили в тюрму раніше. Хоча б за ті кейси, по яким правоохоронці вже відкривали кримінальні справи, але ні разу не довели до кінця», – написав журналіст.

Він  навів принаймні два гучні епізоди про розслідування, у яких фігурували компанії Ігоря Гринкевича:

  1. У 2019 році кримінальне провадження відкрили  проти фірми Гринкевича «Візин річ» за завищені ціни на реконструкції митного пункту пропуску «Чоп».
  2. У 2008 році  «Б.К. Верховина» Гринкевича виграла тендер на реставрацію Вірменської церкви у Львові, не маючи фахівців і не володіючи технологіями. Як з’ясували згодом  правоохоронці, фірма підробила документи. Тоді проти Ігоря Гринкевича як директора та засновника «Верховини» була порушена кримінальна справа.

А ще восени 2023 року «Наші гроші» опублікували розслідування про  те, що ТОВ «Будівельний альянс Монтажпроект», директором і засновником якої є син Гринкевича Роман, отримала замовлення від Львівської ОДА на будівництво Центру безпеки громадян Східницької громади в селі Новий Кропивник за 33 млн грн. При цьому вартість низки будівельних матеріалів у документації у півтора рази перевищує ринкові.

У 2021 році цей же «Будівельний альянс Монтажпроект» уже мав справу із військовими. Тоді компанія Гринкевича-молодшого завищила вартість робіт на полігоні «Широкий Лан» у Миколаївській області. При цьому частину роботи фактично виконала інша компанія, з якою потім не розрахувалися.

Читати також:  Журналіст Ніколов про статтю FT: "Єрмак, ви довольні?"

«В общім, якби цього генія вчасно посадили, а не обілєтили – нинішнього скандалу з розкраданнями в Міноборони могло б і не буть. Але немає такої звички у правоохоронців саджать злодіїв в тюрму», – підсумував Ніколов. 

Нагадаємо, 29 грудня Державне бюро розслідувань затримало у Львові бізнесмена Ігоря Гринкевича за пропозицію 500 тисяч доларів хабаря одному із керівників Головного слідчого управління ДБР.

В ДБР зазначили, що за кілька місяців до того порушило кримінальне провадження щодо будівельної компанії Гринкевича, яка уклала 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн. При цьому більшість контрактів компанія не виконала, а частину провернула із завищеними цінами.

Вгорі: Ігор Гринкевич (по центру) під час підписання одного із договорів на підряд із Львівською ОДА. Фото: Максим Козицький/Facebook

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший