Бізнесмена Мазепу затримали за скарги на корупцію та тиск правоохоронців на бізнес – Bloomberg

Іноземні ЗМІ пов’язують затримання бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи з його критикою правоохоронних органів та судів.

Про це пише видання Bloomberg.

"Українська влада затримала інвестиційного банкіра у рамках розслідування щодо проєкту з нерухомості, але його компанія заявила, що затримання є розплатою за його скарги на тиск правоохоронних органів на бізнес. …

Мазепа є відвертим критиком правоохоронних органів і суддів, звинувачуючи деяких з них у корупції та зловживанні владою. Він запропонував керівникам підприємств об’єднатися для створення чорного списку корупціонерів", – пише видання.

Раніше повідомлялось, що Державне бюро розслідувань затримало 18 січня українського бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу під час проходження україно-польського кордону.

Згодом правоохоронці повідомили, що Мазепу підозрюють у створенні злочинної організації та заволодінні 7 га землі біля Київської ГЕС.

Мазепа прокоментував своє затримання: Просять заставу у 700 млн грн, хоча збитки нібито становлять 7 млн

Бізнесмен та засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа прокоментував своє затримання.

Відповідну заяву Мазепи оприлюднила Concorde Capital.

Він подякував усім за підтримку та розповів суть справи.

"Перше, із "російського сліду" в цій справі – хіба що деякі російські слова, які я почув при затриманні. Але то на їх совісті.

Друге, підозра стосується виділення якоїсь земельної ділянки на 2,4 га. Хтось там порахував, що ця операція завдала збитків державі на 7 мільйонів гривень. Кажуть, виділили з порушенням законодавства. Чому прийшли до мене – не ясно, бо я нікому ніяких державних ділянок не виділяв. Відповіді на питання, чи затримали тих, хто виділяв, я не отримав.

Третє, прокурори просять як запобіжний захід для мене заставу в розмірі 700 млн грн. Не 700 гривень, не 700 тисяч гривень, а 700 мільйонів гривень. І ще 500 млн грн за мого брата. Тобто, як мінімум 1,2 мільярда гривень за справу, де нібито збитки становлять 7 мільйонів. З цифрами у них біда: уявляю, які у них були шкільні оцінки з математики. Які у них оцінки були з гуманітарних наук, дізнаємося вже скоро: засідання суду має початися сьогодні о 12:00", – йдеться в заяві бізнесмена.

Читати також:  Бутусов: Зеленський зриває мобілізацію: що має робити держава (ВІДЕО)

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший