Британія надасть Україні два мінні тральщики (ФОТО)

Велика Британія та Норвегія створили морську коаліцію для підтримки України.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міноборони Великої Британії.

Зазначається, що нове об’єднання постачатиме кораблі та інші транспортні засоби українським захисникам для ведення бойових дій на морі.

"Велика Британія разом з Норвегією очолить нову коаліцію морських можливостей, надаючи кораблі та транспортні засоби для зміцнення здатності України діяти на морі", – йдеться у повідомленні.

Нова морська коаліція тісно співпрацюватиме з українськими ВМС та Міністерством оборони задля "швидкого розвитку морських сил у Чорному морі, продовження розбудови української морської піхоти і річкових патрульних кораблів для захисту прибережних та внутрішніх водних шляхів".

Як зазначив міністр оборони Британії Грант Шаппс, у рамках діяльності коаліції Україна отримає два мінних тральні кораблі Королівських ВМС класу Sandown.

"Міністр оборони Грант Шаппс сьогодні у Лондоні оголосить про закупівлю Україною двох протимінних кораблів класу Sandown (MCMV)", – йдеться у повідомленні.

"Ці тральники нададуть Україні життєво важливий потенціал, що допоможе рятувати життя на морі та відкриє життєво важливі експортні шляхи, які були суттєво обмежені після початку повномасштабного вторгнення", – сказав британський урядовець.

Мова йде про тральщики Sandown M110 Ramsey і M111 Blyth:

M110 Ramsey

M111 Blyth

Відомо, що ініціатива стане частиною "низки нових коаліцій", сформованих між членами НАТО з метою забезпечення довготривалої військової підтримки України.

Як повідомлялося, Швеція, Норвегія та Фінляндія оголосили про виділення 21,5 млн євро внесків до фонду Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P), які будуть спрямовані на підтримку критично важливої муніципальної інфраструктури та екологічних інвестицій в Україні.

Источник

Читати також:  Маніфести не працюють: чому ДБР знову нищить бізнес в Україні

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший