Буде ще одна війна: президент Венесуели Мадуро оголосив частину сусідньої Гаяни 24-м штатом країни

"Шістка" путіна, президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив західну частину сусідньої Гайани – Ессекібо – 24-м штатом країни.

Він закликав Національну асамблею Венесуели ухвалити закон про захист спірної території, повідомило видання Ultimas Noticias. Регіон отримав назву Гайана-Ессекібо.

Ніколас Мадуро запропонував створити на приєднаній території підрозділи відомств, які видають ліцензії на видобуток газу, нафти та корисних копалин. Нафтовим компаніям, які працюють у неділімітованому морі, він дав три місяці для завершення операцій.

«Тільки по-доброму. З повагою до міжнародного права, з повагою до законів, з повагою до добросусідства»,— сказав Мадуро. Президент Венесуели також доручив парламенту обговорити заборону на укладання контрактів з компаніями, «які працюють з концесіями, в односторонньому порядку наданими Гайаною, у неділімітованому морі». Він додав, що найближчим часом «всі школи, коледжі та університети» направлять нову карту Венесуели.

4 грудня відбувся референдум, за результатами якого близько 95% громадян Венесуели проголосували за включення Ессекібо до складу країни. На спірній території були відкриті багаті родовища нафти та газу. Президент Гайани Ірфаан Алі назвав референдум приводом для анексії регіону Венесуелою.

17 лютого 1966 року Венесуела та Гайана підписали Женевський договір. Він зробив Гайану правонаступницею Британської імперії у питанні вирішення територіальних суперечок у цьому регіоні. У 1899 році третейський суд у Парижі визнав територію Ессекібо частиною Гайани. Влада Гаяни звернулася до Міжнародного суду ООН, щоб добитися підтвердження цього рішення. Суд зобов’язав Венесуелу не вдаватися до дій, які б оскаржували контроль Гаяни над цією територією.

Источник

Читати також:  Дрони замість снарядів: 10 уроків двох років війни в Україні

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший