ДБР затримало вугільного бізнесмена Кропачова

Сьогодні, 17 травня, правоохоронні органи затримали Віталія Кропачова – власника активів у вугільному, газовому, енергетичному та медійному бізнесі.

Цю інформацію виданню hromadske підтвердили в Державному бюро розслідувань.

"Це правда. Тривають активні оперативні дії", – сказали в ДБР.

Причина затримання бізнесмена наразі невідома. Правоохоронці пообіцяли надати більше деталей згодом.

За даними ЗМІ, Кропачова підозрюють в махінаціях у вугільній сфері. Через своє підприємство та службовців Міністерства енергетики й Державної податкової служби він завдав державі шкоди на понад 2 млрд гривень, вважає слідство.

Зазначимо, що бізнесмен Віталій Кропачов є власником "Укрдонінвесту", який займається вугільнии бізнесом та видобутком газу. У 2014 році він викупив кілька збагачувальних фабрик на підконтрольній частині Донеччини та Луганщини, а у 2017-му – шахту "Краснолиманська".

Бізнесмен також має активи в машинобудівній, будівельній та транспортній галузях. А ще володіє медіаактивами: у 2019 році купив телеканали "Інфо 24", "ТВі" та "Погода", а в грудні 2021-го — компанію-оператора цифрового мультиплекса "Ера Продакшн".

У 2022 році Кропачов купив компанію "Корона Санрайс", яка володіла цифровою ліцензією на трансляцію "4 каналу", а у 2023-му запустив телеканал Ukraine World News на основі заборонених телеканалів "112 Україна" та NewsOne.

Раніше правоохоронці розслідували причетність Кропачова до схеми, у межах якої впродовж 2016-2018 років група людей фактично встановила контроль за державними закупівлями "Селидіввугілля", "Мирноградвугілля" та "Шахтоуправління Південнодонбаське №1". Ці підприємства закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, незаконно переплативши понад 51 млн гривень, стверджувало слідство.

Вгорі: Віталій Кропачов. Фото з відкритих джерел

Джерело

Читати також:  У вівторок вночі температура в Україні впаде до -26°С

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший