Ігор Гринкевич: мародерство під час війни на мільярди

За даними Державного бюро розслідувань, 30 грудня 2023 року було затримано керівника однієї з найбільших постачальників Міноборони на хабарі в 500 тисяч доларів. Він підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) та ч. 2 ст. 369-2 (завдання майнової шкоди державі) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, підозрюваний, який є керівником групи компаній, що займаються постачанням одягу, харчів та будівельних матеріалів для ЗСУ, вимагав від представників ДБР хабар за розблокування арештованого майна, яке він розписав на своїх родичів та знайомих. За фактом хабарництва було порушено кримінальне провадження.

Крім того, підозрюваний також причетний до ряду інших схем, пов’язаних з розкраданням державних коштів, виділених на потреби ЗСУ. Зокрема, він підозрюється у тому, що:

  • не виконав договори на постачання ЗСУ курток, штанів та футболок на суму понад 1,5 млрд грн, за що йому загрожує до 12 років позбавлення волі;
  • отримав від Міноборони аванс у розмірі 1,3 млрд грн за постачання харчів для ЗСУ, але не виконав своїх зобов’язань, за що йому загрожує до 10 років позбавлення волі;
  • здійснив ряд фінансових операцій з метою відмивання грошей, одержаних від державних закупівель, через благодійний фонд Hope.ua та проєкт будівництва соціального житла, за що йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Як ви бачите, це дуже серйозна справа, яка має наслідки для національної безпеки та обороноздатності України. Ми сподіваємося, що правосуддя буде встановлено, а винні будуть покарані.

Подробиці історії з роскраданням коштів

“У нашому міноборонівському королівстві новий скандал. Отєц родини міноборонівських постачальників сьогодні був взятий ДБР на хабарі у 500 тисяч баксів. Рівно за стільки татко готовий був розблокувати арештоване майно, яке розписав на дружину, доцю, сина і знайомих.

Читати також:  ПЦУ налічує 9000 громад і понад 80 монастирів

Насправді, фабулу справи я вам розповіла ще 2 місяці тому. Йдеться про компанії “Трейд лайнс рітейл”, ТОВ “Будівельний альянс монтажпроєкт” та ТОВ “Сітіград”. У своєму звіті Рахункова палата повідомила, що вказані компанії не поставили армії курток, штанів та футболок на 1,5 млрд гривень.

Це не перше провадження навколо компаній. Гівно вони почали мутити ще з Широкого лану. Поряд є незавершене будівництво в одній з частин на Житомирщині. І ще провадження, про яке завтра ви почитаєте на Цензор.НЕТ.

Втім навіть в другому півріччі очолювана доцею та дружиною “Трейд лайнс рітейл” виграла тендерів Міноборони по харчуванню на 1,3 млрд. Ще з цими двома повʼязаний постачальник харчів “ВТ Девелопмент”.

А ще в сімейства є благодійний фонд Hope.ua і проєкт будівництва соціального житла. На нього клянчили гроші по всій Європі.

А тепер ваше улюблене dolce vita. З серії – справимось без російського ІПСО.

27 серпня в другий рік повномаштабного вторгнення Ольга Гринкевич (Швед – дружина футболіста) запостила себе в золотому вагоні Укрзалізниці, яким возять VIP-гостей. Потім схаменулась і потерла, але не публікацію TabloID. В той час як у баришні понад 500 млн дебіторки на компанії і солдати через неї без курток, власниця радіє життю і носить барбікор на Сардинії.

Далі ще цікавіше. У тата є син – Роман. На нього записана ще одна компанія – теж боржник міноборони. Втім хлопець якось отримав волонтерську відзнаку від президента.

Щоправда, журналіст Євген Плінський з’ясував, що цей же волонтер засвитівся в розслідуванні Михайла Ткача про “Втомлених війною відвідувачів столичного клубу Boho”. На своїй новій автівці BMW вартістю близько 150 000$.

Це теж не все. У Романа Гринкевича є наречена Соня Морозюк. Ви рекламу її виставки “Мазня” могли бачити на ТРЦ Гулівер. Свою картину вона теж подарувала президенту. Ще в неї колаба з Русланом Багінським та виробником сумок. Для 20 рочків – дуже круто. Щиро заздрю.

Читати також:  Ігор Гринкевич. Бізнесмен намагався підкупити одного з керівників ДБР пів мільйоном доларів

Тільки в мене одне питання, чому на ці гулянки і колаби гроші є, а футболки армії ніхто не довіз за рік?

Це та причина, чому я мрію, щоб ця мафія нарешті здриснула з харчових тендерів. І щоб з речових теж пішла. Dmytro Klimenkov, Arsen Zhumadilov, давайте подумаємо про квалфікаційні критерії, які закриють цим людям дорогу до тендерів Міноборони.”

На фото в вишиванках та сама дружня та патріотична родина львівського будівельника Ігоря Гринкевича (він на фото ліворуч),яка «вдягла» та «нагодувала» ЗСУ під час війни на 3.2 млрд з яких 60% пішло в кишені

Автор: Тетяна Ніколаєнко, автор Цензор.НЕТ

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший