Келлог: Я публічно беру 180 днів, аби зробити так, що усі сторони війни будуть залучені в переговори

За його словами, в контексті мирних переговорів є два окремі напрямки: український та російський.

Спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог під час 8-го Українського ланчу в рамках Мюнхенської безпекової конференції заявив, що питання миру в Україні не вирішать за кілька хвилин. За його словами, нова адміністрація Білого дому за останні 30 днів досягла більше, ніж адміністрація демократів за останні три роки.

Трамп на війну проти України дивиться з погляду гуманності людини, зауважив Келлог.

"Втрати на українській стороні перевищують в три рази те, що втратила Америка у В’єтнамі та Кореї разом. Це майже рівень Другої світової війни… Президент Трамп говорить, що це потрібно припинити, повинен бути довготривалий мир", — наголосив Келлог, додаючи, що важливо також зберегти суверенітет України, аби вона була захищена. 

Він також зауважив, що європейські союзники в питанні встановлення миру будуть відігравати важливу роль. З цього процесу не виключать ні Україну, ні президента Володимира Зеленського, запевнив він. Втім, потрібно розуміти, що в контексті мирних переговорів є два окремі напрямки: український та російський. 

"Я публічно беру 180 днів, аби зробити так, щоб усі сторони були задіяні в переговорах", — зауважив Келлог.

Келлог також зазначив, що у перемовинах щодо миру відповідає за напрямок України, водночас спецпредставник американського президента з питань Близького Сходу Стівен Віткофф — за напрямок РФ.

"Важливо розуміти, у нас одночасно є напрямок України та напрямок Росії. У нас представник Віткофф задіяний, бо відповідає за російський напрямок. Я відповідаю — за український та європейський. Ми це робимо для швидкості, бо питання — коли це закінчиться", – вказав Келлог.

Читати також:  Закон про загальновійськову підготовку у школах і профтехах нарешті ухвалила Рада

На запитання, як він бачить гарантії безпеки для України, Келлог відповів, що це має бути колективне бачення. За його словами, бачення не лише американців, але і всіх союзників.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський та віцепрезидент США Джей Ді Венс зустрілися 14 лютого на полях Мюнхенської безпекової конференції. За її підсумками представник Білого дому назвав розмову хорошою та заявив, що Штати прагнуть, щоб результатом завершення війни в нашій державі був довготривалий мир. Український лідер тим часом зауважив, що для його досягнення Київ потребує реальних гарантій безпеки, які зможуть зупинити російського диктатора Владіміра Путіна.

Зображення вгорі: Getty Images

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший