Колишній бойовик “Вагнера” заявив про готовність свідчити про злочини російської армії в Україні

 Колишній військовослужбовець РФ Ігор Саліков, який звернувся до Міжнародного кримінального суду із заявою про готовність свідчити про злочини російської армії, є одним із співзасновників російської організації, що започаткувала «стару» так звану приватну військову компанію «Редут».

Це зʼясували журналісти проєктів Радіо Свобода «Система» і «Схеми» в межах масштабного дослідження діяльності ПВК у розслідуванні «Хитрість «Редут».

18 грудня 2023 року російське видання Gulagu.net опублікувало новину про те, що російський військовий написав «явку з повинною» до МКС, заявивши про готовність свідчити про воєнні злочини армії РФ, зокрема, щодо діяльності групи «Вагнер» і ПВК «Редут». Пізніше те ж видання представило його в інтерв’ю як Ігоря Салікова – «офіцера військової розвідки (ГРУ) Міноборони РФ, ексначальника 4-го відділу Управління спецоперацій так званої «Генпрокуратури «ДНР», який брав участь у бойових діях та ФСБ і ГРУ».

Джерела «Схем» в українській спецслужбі й одному з правоохоронних органів підтвердили, що це дійсно Ігор Саліков.

Як йшлося у розслідуванні, бійці збройного формування «Редут» воювали в Сирії на боці режиму Башара Асада. Згодом ця «ПВК» трансформувалася, перейшла під керівництво Головного розвідувального управління Росії і набрала бійців до різних розгалужених підрозділів «Редуту», які нині беруть участь у війні проти України.

Також у межах розслідування діяльності і походження ПВК «Редут» журналісти вивчали біографію Ігоря Салікова. Однією з версій із відкритих джерел було те, що ця так звана ПВК бере початок від російської громадської організації «Ветерани миротворчих місій і локальних конфліктів».

Згідно з даними з російських реєстрів, ця ГО існувала із 2008 по 2011 рік. Ігор Саліков – значився одним із її співзасновників. Як, зокрема, і російський, журналіст Аркадій Бабченко.

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 13 листопада

У 2014 році, згідно з інформацією міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, Саліков очолював «ветеранську групу Редут» у складі так званого «Союзу добровольців Донбасу». Як дослідили журналісти «Схем» і «Системи» у своєму розслідуванні, «Союз добровольців Донбасу» («СДД») курує одну з великих груп найманців із системи «Редут» і досі. На з’їзді саме цієї організації 4 лютого 2023 року в окупованому Маріуполі оголосили про об’єднання найманців у єдину структуру, яку назвали «Російський добровольчий корпус» (Российский добровольческий корпус – рос.), (не плутати з «РДК», «Русский добровольческий корпус», що воєнізованим формуванням, до якого входять громадяни Росії, які воюють на боці України; входив у Бєлгородську область з боку України).

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший