Костянтин Корсун: Платформа Дія.Engine куплена двічі?

Все більше цікавих нюансів вилазить по справі колишнього Голови Держспецзв’язку бригадного генерала Щиголя.

Про це пише Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки. У 2000-2005 заступник керівника відділу боротьби з комп’ютерною злочинністю при Департаменті контррозвідки СБУ.; засновник та перший керівник CERT-UA, колишній директор та співзасновник української кібер-компанії.

"Виявляється, що проект, крадіжку грошей на якому розслідує НАБУ, а антикорупційний суд арештував підозрюваних посадовців – називається Дія.Engine (читається «дія-енджін», якщо шо).
І злі язики кажуть, що за нього було сплачено двічі: перший раз за донорські кошти, а другий раз – за бюджетні. Чи навпаки.
Наскільки це правда – давайте разом розбиратися: у травні 2022 естонська Академія електронного регулювання оголосила тендер на «Послуги з розробки платформи ведення державних електронних реєстрів України», ось лінк.

А вже через рік, 19 квітня 2023 «Уряд ухвалив постанову щодо використання Платформи для швидкого створення і керування державними реєстрами»
Тобто якась Платформа реєстрів вже була готова і Уряд дозволив його використовувати.

НАБУ ж розслідувало 3.14здінг під час «розробки» системи з дуже схожим призначенням, але вже за БЮДЖЕТНІ кошти.

На жаль (чи на щастя), мені не відомі деталі розслідування НАБУ, але було б дуже цікаво дізнатися наступні моменти:
– чи відбувся той естонський тендер?
– якщо відбувся – яка компанія перемогла?
– яку суму отримав переможець тендеру?
– чи виконала компанія-переможець передбачені тендером роботи?
– якщо виконала – чи передала готовий продукт українському уряду?
– якщо передала – якій саме інституції?
– чи переданий українській стороні продукт є ідентичним по основному функціоналу “Платформі для швидкого створення і керування державними реєстрами” та «Програмній платформі для створення та супроводу державних електронних реєстрів, що функціонує на базі Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів (Платформа реєстрів)»? https://is.gd/Nm3P1Q
– чи не є вищевказані платформи іншими назвами одного продукту, відомого як «Дія.Engine”?
– якщо переданий естонською стороною продукт потребував певної «адаптації» – чи коштують такі роботи 285 мільйона гривень (сильно сумніваюся – КК)?

Читати також:  ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 9 січня

Хоча можливо, ці моменти вже розслідувано та задокументовано детективами НАБУ.
Якщо ще ні – це все легко перевірити.

До речі, естонський тендер проводився в межах проєкту EU4DigitalUA, який фінансується Європейським Союзом, так шо американських грошей там не було 😉

Враховуючи любов українських ІТ-чиновників списувати бюджетні кошти на «розробку» вже готового продукту, вірогідність аналогічної схеми у даному кейсі – сильно далека від нульової.
З нетерпінням чекаємо нової інформації від НАБУ-САП-ВАКС.

І до речі, назва предмету розпилу – Дія.Engine – це ж ніяк не пов’язано з отією вашою «єдиною у Світі» одинокою Дією, еге ж?

А тим часом, сьогодні зранку ВАКС взяв під варту заступника Голови Держспецзв’язку з питань цифрових трансформацій В. Жору. Його прямого начальника «закрили» у четвер, 23 листопада (вже вийшов під заставу у 25 млн. грн.). Виконувати обов’язки Голови Держспецзв’язку залишили Д. Маковського – у якого НАБУ теж проводило обшуки по цій же справі у квітні 2023. Прекрасний підбір кадрів, Міша, браво. Зрозуміло, що «систему» ніхто міняти не буде, просто призначать новийєліца.
І щось мені підказує, що нові призначення будуть не менш одіозними."

(Джерело).

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший