Костянтин Корсун: Про корупцію в СБУ

Складається стійке враження, що кібер-департаментом СБУ керують виключно корупціонери.

Не встигли заспокоїтися кола на воді громадського обурення після скандалів стосовно колишнього керівника ДКІБ СБУ Іллі Вітюка (на фото вгорі – А.) – як вийшло нове журналістське розслідування Громадського про ще одного керівника ДКІБ Івана Калабашкіна.

Він теж лисий, теж колишній “К”ашнік і у його родини теж купа елітного майна на 2 мільйони доларів – на яке усі вони разом аж ніяк не могли заробити легально.

Хто пропустив історію про попереднього керівника ДКІБ, то якщо коротко, то вона починалася дуже схоже: журналіст Євгеній Шульгат виявив у родини пана начальника ДКІБ СБУ бригадного генерала Вітюка купу елітного майна, походження якого неможливо було пояснити легальними доходами.

Кібер-генерал дуже образився і натравив на журналіста військовослужбовців ТЦК.

Це потрапило на відеокамери торгівельного центра і багаторазово підсилило скандал.

СБУ свого генерала спочатку відмазувала, але після очевидного факту переслідування журналіста за професійну діяльність, Малюк був змушений відправити зашквареного начальника департаменту типу “на фронт”, у Херсон. Кров’ю змити ганьбу, так би мовити, ага.

Але перебування “в окопах” не завадило кібер-генералу за кілька місяців потому фотографуватися разом із заступником Головкома на пафосній конференції у середмісті Києва.

А тепер дуже схожа історія вже із заступником начальника ДКІБ.

Не знаю як вас, а мене просто розриває на шмаття коли покидьки брешуть прямо в обличчя. Приходять на конференції і вальяжно розкинувшись у кріслі нахабно дзюрять в очі: “Ми готові до будь-якого діалогу, тому що Служба безпеки України абсолютно відкрита для українського суспільства”.

І шо с*ка характерно: сама контора відчайдушно намагається відмазати свого полковника: “все чесно, все легально, це його родичі все це майно купили на тяжко зароблені гроші”. Звичайний журналіст легко все це спростовує, а ціла спецслужба – в упор не бачить.

Читати також:  У Кринках зникло безвісти 788 українських воїнів, - ЗМІ

І ці люди займаються контррозвідкою, на секундочку.

Чи варто тоді дивуватися купі російських шпигунів у різних українських органах влади?

Після такого, коли дивишся чергові палкі заяви чергового борцуна з корупцією – одразу уявляю собі що ось воно злізло з трибуни антикорупційної конференції, сіло в свій новенький Мерседес, помчало у Конче-Заспу та пафосно зайшло у свій шикарний 1000-метровий будинок. Посміхаючись як вчергове спритно на3.14здюнькав лохам.

Розумієте, з часів Кучми та януковіча в Україні майже нічого не змінилося.

Рівно так само корупціонери клянуться у чесноті та прозорості.

Рівно так само вони нічого не бояться та сміються в обличяя.

Рівно так само система їх відмазує до останнього.

Рівно так само для видимості ловлять лише найбільш зухвалих та відморожених, і відправляють кудись подалі з епіцентру суспільної уваги. Навіть з держслужби не звільняють.

Наразі в ДКІБ після Вітюка так і не призначили нового начальника: лише колишній слідчий з російським прізвищем тимчасово виконує обов’язки – і теж зі шлейфом мутних історій.

Загалом у наші часи на посади рівня начальника Департаменту в СБУ призначають зовсім не за професійні чи особисті якості.

Не за чесність чи недойбоже принциповість.

Призначають виключно за політичну лояльність.

Шоб був і по-собачому вірний режиму, вмів лизати чоботи і тягати тяжкі валізи – але щоб не дуже зашкварений був.

“шила” та “баканови” вже скінчилися, тому шукають довго, але досі не можуть знайти.

А поки 5-6 менеджерів шукають нового керівника кібер-департаменту СБУ, журналісти розкопують все нові й нові брудні історії їхніх керівників.

І ще нариють, не сумніваюся. Бо у сучасної Служби Божої – великі проблеми з керівними кадрами.

Читати також:  У "Резерв+" з безпідставного "розшуку" зняли 710 тисяч українців

Реформувати СБУ західні партнери вимагають ще з 2014, але все якось не на часі було.

А зараз – тим більше. Бо ж війна, таварісч, які ще реформи.

Коли буде “на часі” – невідомо. Тому чекаємо нових скандалів.

І шось мені підказує, що вони неодмінно будуть – з такою-то системою підбору кадрів.

І дякую журналісту Євгенію Шульгату за те, що продовжує лупати сю скелю – невпинно.

Автор: Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки. У 2000-2005 заступник керівника відділу боротьби з комп’ютерною злочинністю при Департаменті контррозвідки СБУ. Засновник та перший керівник CERT-UA. Колишній директор та співзасновник української кібер-компанії; сторінка автора у Фейсбук

Зображення з відкритих джерел

 

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший