Крах моспатріархату у Молдові: 13 громад виходять зі складу РПЦ й близько 50 – готуються

Наступного тижня 13 парафій Московського Патріархату із різних районів Молдови офіційно перейдуть до складу Бессарабської митрополії Румунської Православної Церкви, отримавши всі законні права.

Про це повідомляє «Radio Europa Liberă».

З початку російського вторгнення в Україну понад 60 священиків перейшли з московського патріархату в Молдові до Бессарабської митрополії у складі Румунського Патріархату. Навіть після того, як два тижні тому Синодом російської церковної структури у цій країні було відлучено шістьох священників за те, що вони приєдналися до Бессарабської митрополії, ще 13 парафій все одно офіційно готові покинуть цю структуру. Наступного тижня ці громади мають отримати від Агентства державних послуг документи про перереєстрацію, ще близько 50 громад готуються до цього.

Цього тижня засновник і проректор Богословської академії В’ячеслав Казаку заявив, що залишив структуру Московського Патріархату та приєднався до Бессарабської митрополії. Найближчими тижнями очікується ще кілька подібних заяв.

«Парафій, які бажають приєднатися до Бессарабської митрополії, дуже багато. Близько 50 вже подали заявки», – розповів представник Бессарабської митрополії, священик Іон Маріан.

У Молдові стрімко розвивається процес втрати впливу Московського Патріархату. Водночас в Румунській Православній Церкві московську юрисдикцію в Молдові вже відкрито називають – неканонічною і самозваною.

Источник

Читати також:  У четвер відлига в Україні триватиме, мокрий сніг і дощ

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший