Лише один законопроєкт про реформу САП відповідає міжнародним вимогам – посли G7

Посли G7 наголосили, що лише один законопроєкт відповідає законодавчому наміру зміцнити інституційну автономію Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відповідний лист у своєму розпорядженні має Європейська правда.

У листі посли звернулися до спікера ВР Стефанчука, де наголосили, що лише один із запропонованих законопроєктів про посилення самостійності САП відповідає міжнародним вимогам.

Дипломати зазначили, що 15 вересня прем’єр Шмигаль зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №10060 про посилення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За їхніми словами, цей проєкт закону удосконалює процедури відбору керівника САП та ключових посадових осіб органу, а також посилює спроможність САП регулювати свою організаційну діяльність шляхом виділення САП в окрему юридичну особу; збільшення штату та посадових окладів; призначення незалежного комітету з відбору з міжнародних представників; запобігання витоку інформації шляхом повного підпорядкування непрокурорського персоналу голові САП.

"Ми розуміємо, що існують два конкуруючі законопроєкти, зареєстровані різними групами членів парламенту (№10060-1 та № 10060-2). Ми вважаємо, що законопроєкт №10060 відповідає законодавчому наміру зміцнити інституційну автономію САП, покращити її спроможність регулювати організаційну діяльність та встановити механізми дисципліни та відповідальності", – пояснюється у листі.

За словами дипломатів, законопроєкт №10060 містить найважливіші елементи для необхідної реформи.

Проте посли рекомендували додати наступні елементи, щоб продемонструвати українському народу та міжнародній спільноті, включаючи країни-донори та приватний сектор, відданість України боротьбі з корупцією та реформі у сфері правосуддя:

1) Зберегти елементи реформи та інституційну незалежність, як зазначено в законопроєкті 10060;

2) Надати САП процесуальну автономію шляхом внесення необхідних елементів до Кримінально-процесуального кодексу:

– Надати САП право самостійно вчиняти відповідні слідчі та процесуальні дії щодо спеціальних суб’єктів – депутатів, суддів, мерів;
– Запровадити правові гарантії, які забезпечують дотримання та запобігають втручанню у виключні розслідувальні повноваження Національного антикорупційного бюро України/САП іншими правоохоронними органами;
– Надати заступнику голови САП усі повноваження заступника Генерального прокурора/керівника САП у разі його відсутності;
– Надати САП повноваження самостійно розглядати запити про екстрадицію та взаємну правову допомогу.

Читати також:  Прем’єр Чехії не став розкривати деталі щодо снарядів для України у присутності вірогідного агента ФСБ Фіцо

3) Створити відділ внутрішнього контролю в САП. Цей підрозділ має керувати незалежно від Генерального інспектора Офісу генерального прокурора та нести відповідальність за забезпечення доброчесності. Делегувати повноваження САП для адміністрування та виконання відповідних рішень і санкцій.

4) Запровадити розумний термін для призначення Генеральним прокурором нового керівника САП після оголошення незалежною комісією результатів відбору.

5) Скасувати у Кримінальному процесуальному кодексі обмеження щодо строків досудового розслідування до повідомлення про підозру, щоб запобігти передчасному закриттю справ.

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший