На 97 році життя померла Ганна Абрамчук – зв’язкова полковника УПА Савура (ФОТО)

Вчора, 19 листопада, на 97 році життя померла жителька Волині, зв’язкова полковника УПА Клима Савура Ганна Зелена (Абрамчук).

Про це йдеться на фейсбук-сторінці художнього фільму "Шлях поколінь", однією з героїнь якого була пані Ганна.

Підтверджує факт смерті Ганни Абрамчук Колодяжненська громада Ковельського району Волинської області на своїй сторінці у фейсбуці.

"Це велика втрата для громади і для України, адже Ганна Йонівна була прикладом мужності, незламності, патріотизму, не просто свідком, а учасником визвольної боротьби українських повстанців. Була особистою звʼязковою командира УПА на Волині Дмитра Клячківського (Клима Савура)", – йдеться у повідомленні.

Ганна Зелена (в дівоцтві – Абрамчук) народилася 20 квітня 1927 року в Скулині на Ковельщині. Закінчила польську початкову школу у рідному селі. В роки Другої світової війни – зв’язкова повстанців. Присягу вояка УПА прийняла у 15 років. Отримала псевдо "Гива", тобто верба.

Також зазначається, що влітку 1945 року її видала сусідка. Радянська влада засудила Ганну до 10 років таборів. Покарання відбувала на Уралі в кам’яних кар’єрах, потім на Далекому Сході та Сибіру, зрештою на Півночі СРСР. Брала участь у знаменитому Норільському повстанні в’язнів, під час якого була тяжко поранена. Звільнена з-під варти 5 березня 1955 року, після чого повернулася додому в Скулин, де проживала до кінця життя.

Чин похорону відбудеться 20 листопада о 12-ій годині у Скулині. 

Источник

Читати також:  Дар’я Каленюк: Допомоги США не буде. Час для дорослої розмови

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший