Значна частина мешканців міст проживає у квартирах давньої забудови, де висота рідко коли сягає більш ніж 250 см. Тому при необхідності оздоблення стелі власники житла змушені задуматися, яким чином це зробити найкраще. Натяжні полотна – це простий та швидкий спосіб надати перекриттю привабливого вигляду. Сьогодні пропонується багатий вибір кольорів, фактур та дизайнів, наприклад, на сайті виробника Briton.com.ua. Технологія монтажу пов’язана з опусканням рівня стелі на певну відстань, й це часто турбує замовників. Адже при низьких стелях є ризик, що вони спустяться ще нижче. Проте з грамотним підходом можна уникнути надмірного зменшення висоти.
Яку висоту втрачає приміщення через монтаж натяжної стелі?
Найменша висота багетів складає 15 мм. Це стельові профілі, які кріпляться тільки за умови ідеально рівних перекриттів. Як правило, їх використовують для створення одного з ярусів багаторівневої системи. Коли власнику оселі пощастило, й у кімнаті ідеально рівні перекриття, можна замовляти конструкцію з таким каркасом.
При нерівній стелі застосовують настінний профіль висотою у 20 – 35 мм. З урахуванням місця для «маневрів» майстра, стеля стає нижчою як 24 – 45 мм.
Береться до уваги й висота цоколів вбудованих світильників, якщо вони передбачені. Такі прилади майже повністю перекриває ПВХ-плівка. В середньому цоколі мають розміри у 5 см, максимум – 10 см.
Для нерівних стель найголовнішим параметром є мінімальний рівень чорнової основи. Якщо в одному куті висота становить 245 см, в другому – 247 см, в третьому – 251 см, а в четвертому – 250 см, орієнтуватися треба на найменшу цифру. Від цієї точки здійснюється відступ донизу, щоб натяжне полотно лягло ідеально рівно.
Який тип натяжного полотна обрати для створення ефекту простору?
Від матових полотен, якими б красивими вони не були, краще відмовитися – з ними невелика висота стане ще помітнішою. Розумним рішенням стане глянцева стеля, або матеріал з фактурою «металік». Вони здатні відбивати світло та предмети оточення, завдяки чому кімната візуально стає вищою. Якщо глянець видається занадто яскравим та не підходить до загального облаштування кімнати, у ролі альтернативи може виступити сатинова плівка.
Конструкція повинна бути одноярусною – два чи більше рівнів відберуть цінні сантиметри. Гладкі стелі в один рівень зараз у тренді. Вони гармонійно вписуються у різні стилі інтер’єру, від сучасного мінімалізму до класики.
Як створити стильне освітлення для приміщень із низькими стелями?
Для низьких стель оптимально надати перевагу компактним приладам:
- точкові та трекові плоскі накладні світильники;
- люстри без ніжок, з ріжками на всі боки або витягнутими вздовж довгого приміщення;
- трекові або точкові вбудовані світильники.
Плоскі світильники виконують своє завдання, не справляючи певних візуальних ефектів. А от люстра, яка дає яскраве світіння, оптично підіймає стелю. З цієї причини плафони повинні бути відкритими та хоча б частково спрямованими на перекриття. Щоб у кімнаті не було надто темно, слід підібрати лампочку достатньої потужності та правильно розрахувати розміри освітлювального приладу. Висота має бути щонайменшою. А розміри розраховуються за формулою: сума ширини та довжини у метрах множиться на 10, результат отримується у сантиметрах. До прикладу, для приміщення шириною у 3 м та довжиною у 4 м розмір має вийти в 70 см.
Також як додаткове освітлення можна використовувати світлодіодну стрічку. З нею часто утворюють світлові лінії та фігури, «паряще» або контурне підсвічування за периметром кімнати. Натяжна конструкція такого дизайну функціональна та водночас стильна.
+ Поки нема коментарів
Додати перший