Новопризначений міністр закордонних справ України Андрій Сибіга обговорював із західними колегами можливість компромісу для врегулювання російсько-української війни. У цьому він був «прагматичніший» за свого попередника Дмитра Кулебу.
Про це пише Financial Times із посиланням на європейських дипломатів, які брали участь у Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку минулого тижня, зазначає hromadske.
Один із дипломатів відзначив, що «ми все більш відкрито говоримо про те, як це закінчиться і від чого Україні доведеться відмовитися, щоб отримати постійну мирну угоду». За його словами, «це велика зміна», якщо порівнювати з тим, що було пів року тому, «коли подібні розмови були табу».
Загалом видання цитує й інших дипломатів, які помітили «відчутний зсув у тональності та змісті дискусій» навколо врегулювання війни в Україні. Вони зазначають, що українські посадовці стали «більш відкритими» до ймовірної домовленості про припинення вогню, навіть якщо російські війська надалі утримуватимуть частину української території.
Водночас неназваний український чиновник каже, що будь-які переговори можуть стати «спусковим гачком для соціальної нестабільності» і «Зеленський це дуже добре знає». Народний депутат і голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики Олександр Мережко також сказав у розмові з FT, що «завжди буде радикальний сегмент українського суспільства, який називатиме будь-які переговори капітуляцією».
Зазначимо, за результатами серпневого опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою «Центру Разумкова», 32% опитаних українців вважають, що починати переговори з росією щодо припинення війни можна лише після звільнення всіх територій.
Водночас, у гіпотетичній ситуації, якби мирна угода не передбачала офіційного визнання окупованих територій частиною рф, але гарантувала б Україні тривалий мир і захист від російської загрози, її підтримали б 25,5% опитаних.
+ Поки нема коментарів
Додати перший