NYT: Чиновники США розчарувалися у стратегії України після її поразки в Авдіївці

Військовий союз між США та Україною «демонструє ознаки зношування, поступаючись місцем взаємного розчарування».

Про це повідомляє The New York Times (NYT) з посиланням на опитаних чиновників. За даними видання, Вашингтон був незадоволений завзятістю Києва у утриманні Авдіївки, а українська влада розчарована через брак боєприпасів.

NYT пише, що «роздратування Пентагону зводиться до однієї проблеми, що повторюється»: американські військові стратеги, у тому числі голова оборонного відомства Ллойд Остін, вважають, що Україні потрібно «концентрувати свої сили на одній великій битві за раз». Натомість президент Володимир Зеленський «витрачає свої сили в боях за міста, які, на думку американських чиновників, не мають стратегічної цінності».

Зокрема, офіційні особи США впевнені, що Україна «захищала Авдіївку надто довго і надто великою ціною». За їхніми словами, навіть після того, як стало зрозуміло, що російські сили здобудуть перемогу, збройні сили України (ЗСУ) не почали «стратегічного виведення військ». В результаті «виріс рівень розчарування Америки щодо політичного керівництва України, особливо пана Зеленського». На думку Пентагона, літній контрнаступ України провалився через те, що вона не слухала його поради і «досі не надто часто бажає їх слухати».

За даними NYT, влада США вважала, що колишній головком ЗСУ Валерій Залужний згоден з їхньою стратегією, але він не зумів переконати в її правильності президента України. У результаті «замість єдиної визначальної битви Київ розділив свої війська, відправивши частину Схід, а частина — інші фронти, зокрема на південь». Деякі чиновники у Пентагоні «взагалі не вважають контрнаступом» дії ЗСУ минулого літа, стверджує видання.

У свою чергу Україна «все більше розчаровується тим, що американський політичний параліч призвів до нестачі боєприпасів». З кожним днем без нових постачань боєприпасів та артилерії в українських військових дедалі більше «страждає моральний дух», пише NYT. І Київ, і Вашингтон погоджуються, що нездатність Конгресу ухвалити законопроект про допомогу Україні на $60,1 млрд «підірвала боротьбу на місцях». Крім того, українська влада «часто скаржилася, що адміністрація Байдена не поспішає передавати передові системи озброєнь, які можуть перетнути російські червоні лінії». Йдеться про винищувачів та ракети великої дальності, уточнює газета.

Читати також:  Leo Beauty Club анонсує співпрацю з beauty-амбасадором Романом Кравцем aka Beauty Jocker (ТГ-канал «Джокер»)

При цьому ні США, ні України не мають наміру припиняти співпрацю, і залишаються твердо віддані своїм зобов’язанням. Як зазначає NYT, розвідка США, як і раніше, в режимі реального часу надає українцям «значний обсяг інформації про російські командні пункти, склади боєприпасів та інші ключові вузли». Пентагон продовжує щомісяця проводити зустрічі Контактної групи, щоб «спонукати партнерів України надати їй гроші, зброю та боєприпаси». Крім того, співробітники військового відомства дають поради українським колегам щодо плану дій на 2024 рік — вони хочуть, щоб Україна зосередила свої удари на тому, щоб поставити Крим під загрозу. Це «перекладається як напад» на Кримський міст, додає NYT.

Вночі 17 лютого головнокомандувач збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що вирішив вивести війська з Авдіївки для збереження особового складу. Глава МЗС України Дмитро Кулеба пов’язав втрату Авдіївки із відсутністю допомоги від США. Вашингтон не може погодити новий пакет допомоги Києву з кінця жовтня 2023 року.

Зображення вгогрі: битва за Авдіївку – це спроба Росії знову почати експансію / фото REUTERS

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший