NYT: США рекомендують Україні закріпитися на нинішніх позиціях на рік і спонукати рф до переговорів

Багато українських керівників не усвідомлюють, наскільки нестабільним є подальше фінансування з боку США, і сподіваються на отримання з арсеналів озброєння, якого не існує.

Про це повідомили американські чиновники The New York Times.

Вашингтон, як стверджується, пропонує Україні закріпитись на поточних позиціях протягом року та нарощувати власне виробництво зброї. Мета полягає в тому, щоб створити «досить переконливу загрозу, щоб Росія могла розглянути можливість у змістовних переговорах наприкінці року чи 2025-го».

Матеріал The New York Times (NYT) присвячено подальшій стратегії дій Києва. Американські та українські військові сподіваються розробити деталі її деталі наступного місяця під час навчань у німецькому Вісбадені. Як стверджується, Вашингтон посилює військове консультування Києва. Для цього в Україну вирушає генерал-лейтенант, який «проведе значний час на місці». Йдеться про Антоніо Агуто-молодшого, який командує підтримкою України у рамках програми Пентагону з території Німеччини. Як зазначається, генерал часто виїжджатиме з території Києва, щоб не порушувати обіцянку Білого дому про те, що американські війська не братимуть участі в конфлікті.

Американці «просувають консервативну стратегію, спрямовану на утримання наявної в Україні території, обкопування на ній та нарощування запасів та сил протягом року». Київ же хоче перейти в наступ або на землі, або за допомогою далеких ударів, сподіваючись «привернути увагу світу». Так, розглядаються стратегії, пов’язані з ударами по Криму, збройових заводах, складах зброї, залізничних лініях і з «символічними перемогами». Один із колишніх українських високопосадовців відмовився обговорювати з NYT ідеї Києва, але назвав план «дуже сміливим».

Українські генерали та високопосадовці, як пише газета, «покладаються на нереалістичні очікування». Так, вони просять мільйони артилерійських снарядів із західних запасів, яких не існує. Американські чиновники намагаються підготувати Україну до зниження обсягів допомоги. Їм кажуть, що «будь-яка допомога, яку схвалить Конгрес, навряд чи відповідатиме тому фінансуванню, яке Вашингтон надавав у перші два роки».

Читати також:  8 років в’язниці отримала експосадовиця Мінагрополітики, викрита на хабарі у $150 тис.

«Ставки величезні. Без нової стратегії та додаткового фінансування, на думку американських чиновників, Україна може програти війну. <…> Американські чиновники кажуть, що Україні доведеться боротися з більш обмеженим бюджетом», – йдеться у публікації.

Загалом США направили Україні допомогу понад $111 млрд за два роки. Наразі значна кількість республіканців виступає проти подальшої підтримки, пише NYT. Інші вимагають надати нову стратегію до голосування щодо виділення додаткових коштів.

Проблеми України ускладнюються розбіжностями з американськими генералами. Київ вважає найголовнішим театром бойових дій східну частину країни, Вашингтон – південну. Українське командування вважало, що прорив оборони на півдні призвів би до величезних жертв. У результаті Київ розподілив свої сили і "замість рішучого прориву виникла тупикова ситуація", пише NYT. Стверджується, що у Києві вважали американські очікування нереалістичними, особливо з огляду на можливості повітряних сил.

Вгорі: солдат ЗСУ прибирає бруд із траншеї. Фото: Vlada Liberova / Libkos / Getty Images

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший