Patriot від США для партнерів будуть не раніше 2030-го – CSIS

Війна з Іраном серйозно виснажила американські склади зенітних ракет Patriot, змусивши Пентагон шукати вихід зі складної ситуації. Екстрене виділення рекордного оборонного бюджету у 1,5 трильйона доларів не допомагає подолати фізичні обмеження виробництва. Тому армія США фактично увійшла в період, коли вона не готова до потенційного конфлікту з Китаєм.

Про це йдеться у свіжому аналітичному звіті Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

За 39 днів конфлікту американська армія витратила понад 1000 ракет Patriot для збиття іранських дронів та ракет. Поповнення цих запасів до планових рівнів затягнеться щонайменше до середини 2029-го, що створило так звану "дилему Patriot". Щоб захистити власне небо, Пентагон перекроює черги поставок на користь внутрішніх потреб: майбутні партії для України та інших партнерів відсуваються на пізніші терміни.

Паралельно катастрофічний дефіцит наздогнав і крилаті ракети Tomahawk. Від моменту замовлення до поставки однієї ракети проходить майже три роки, тому перші нові Tomahawk надійдуть на склади лише у березні 2030-го, попри те, що США вистріляли понад 1000 таких ракет за час конфлікту. Через це поставки 400 Tomahawk для Японії та понад 200 для Австралії можуть зсунутися в часі, що послаблює позиції США та союзників у Тихоокеанському регіоні.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський надіслав термінового листа главі Білого дому Дональду Трампу, в якому закликав Вашингтон надати екстрену допомогу, оскільки країна "виключно покладається на США" в питанні постачання ракет до комплексів Patriot. Та офіційної публічної відповіді від Трампа або його адміністрації на цей лист досі немає.

Фото з відкритих джерел

Джерело

Читати також:  Підривна діяльність: митрополит упц мп взяв участь в антиукраїнській конференції у Софії

Вас може зацікавити