П’ятьох громадян Болгарії звинуватили у шпигунстві на користь Росії

П’ять громадян Болгарії, які вже кілька місяців перебувають під вартою у Великій Британії, постануть перед судом за звинуваченнями у шпигунстві на користь Росії у жовтні наступного року.

Про це повідомляє "Голос Америки".

"Орлін Руссев, Бізер Джамбазов, Катрін Іванова, Іван Стоянов і Ваня Габерова були частиною "мережі", яка збирала інформацію на користь Росії. Згідно зі звинуваченнями, вони брали участь у “змові з метою збору інформації, яка має бути прямо чи опосередковано корисною для ворога, щоб завдати шкоди безпеці та інтересам держави”,  — пише видання.

Відомо, що болгарські громадяни діяли у співпраці з іншою особою, відомою як Ян Марсалек, який є громадянином Австрії. Марсалек є колишнім операційним директором платіжної компанії Wirecard. Його оголосили у розшук у Німеччині через звинувачення в шахрайстві.

Антитерористична поліція заарештувала п’ятьох болгар у лютому 2023 року відповідно до Закону про державну таємницю. Хоч збір інформації здебільшого відбувався за межами Великої Британії, координація цієї діяльності велася зі Сполученого Королівства.

Згідно зі звинуваченнями, злочинна діяльність тривала в період з 30 серпня 2020 року по 8 лютого 2022 року.

Руссеву, Джамбазову та Івановій також інкримінують "зберігання з неправомірним умислом підроблених документів, що посвідчують особу". Зокрема, вони мали паспорти та посвідчення особи з Болгарії, Франції, Італії, Іспанії, Хорватії, Словенії, Греції та Чехії. До арешту обвинувачені вже багато років проживали у Великій Британії.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

Источник

Читати також:  У Бородянці воїни звільнили від упц (мп) храм, де під час окупації була тюрма (ВІДЕО)

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший