Посадовці НАТО з жахом обговорюють заяву Трампа та його ймовірну перемогу – The Times

Європейські політичні лідери, високопоставлені дипломати й зовнішньополітичні радники зібралися на приватну вечерю, на якій обговорювали останні скандальні заяви ймовірного майбутнього президента США Дональда Трампа щодо майбутнього НАТО.

Про це пише The Times.

"Зважаючи на останні події в Україні та Сполучених Штатах, настрій за столом був достатньо похмурим. Тоді, кажуть учасники, один високопоставлений міністр звів зібрання до приголомшеної тиші після обіду одним запитанням: "Це закінчується Європа?"

Сценарій, який мав на увазі міністр, полягав не стільки в тому, що президент Трамп виведе США з НАТО, скільки президент Трамп, який просто сумнівається, чи стане Америка на захист своїх європейських союзників", – пише видання.

Центральним пунктом НАТО є стаття 5 про взаємну оборону. Без залізної гарантії цієї обіцянки з боку американців європейці не зможуть стримати ймовірне російське вторгнення.

Другий вид реакції, однак, полягає в тому, щоб сприймати безтурботне ігнорування Трампом 75 років американської дипломатії серйозно, але не буквально: як жахливо незграбний, але необхідний тривожний дзвінок.

"Зрештою, багато європейських лідерів визнають, що він, загалом, має рацію. Оборонні бюджети на всьому континенті значно зросли з часів останнього президентства Трампа, але вони ще не близькі до того, що їм потрібно, якщо Європа хоче взяти на себе головну відповідальність за власну оборону. Це структурний імператив, який буде актуальним незалежно від того, хто опиниться в Білому домі на початку наступного року", – пише видання.

Зазначається, що заяви Трампа стануть каталізатором планів на випадок непередбачених обставин, які європейські уряди вже здійснюють на випадок перемоги республіканців на виборах у США в листопаді. Це здається дуже реальною та дуже тривожною ймовірністю.

Певна надія покладається на таких лідерів, як президент Польщі Дуда та прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, які, можливо, зможуть побудувати або відновити робочі відносини з Трампом на основі їх політичних спільних позицій.

Читати також:  У Лондоні затримано екс-"губернатора" окупованого Севастополя

Зрештою, постане питання грошей. Німеччина вже сподівається, що зможе виділити на оборону 2% ВВП. Однак тепер чиновники в Берліні стурбовані тим, що навіть 3-4% може бути недостатньо, якщо Трамп переможе.

Зображення вгорі: Вірогідний агент Кремля Трамп заявив, що заохочуватиме росію атакувати союзників по НАТО, які мало платять. Фото з відкритих джерел

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший