Проукраїнські сили перемагають на виборах до Європарламенту

Європейська народна партія, яка займає проукраїнську позицію, лідирує на виборах до Європейського парламенту.

Про це пише видання DW з посиланням на прогнози результатів виборів, оприлюднені німецькими телеканалами ARD та ZDF.

Зазначається, що ЄНП, яка у нинішньому ЄП має найбільшу фракцію, здобуває близько 180 з 720 місць у новому скликанні Європарламенту.

Другою за чисельністю фракцією, згідно з прогнозами, залишається Прогресивний альянс соціалістів і демократів (СіД), який може отримати близько 135 місць. Наступне – об’єднання лібералів "Оновлюючи Європу", які можуть розраховувати на групу у парламенті у кількості від 81 до 87 депутатів.

Європейські консерватори і реформісти (ЄКР) можуть отримати 80 мандатів, а праві націоналісти об’єднання "Ідентичність і демократія" – 70 місць. Натомість об’єднання "Зелені / Європейський вільний альянс", згідно з прогнозами, значно втратить у представництві в ЄП і отримає менше 60 місць.

В матеріалі йдеться, що згідно з цими попередніми цифрами, праві партії можуть мати найкращий приріст серед усіх політсил у порівнянні з попередніми виборами 2019 року.

Макрон розпустив парламент Франції на тлі програшу його партії до Європарламенту

У неділю, 9 червня, президент Франції Емманюель Макрон оголосив, що він розпускає парламент країни – Національні збори та призначає дострокові парламентські вибори.

Про це пише  Le Figaro.

Зазначається, що на такий крок Макрон пішов на тлі результатів виборів до Європарламенту. Згідно з результатами екзит-полів, у Франції перемагає ультраправа партія Марін Ле Пен "Національне об’єднання", отримавши майже 32%. Своєю чергою пропрезидентська партія "Відродження" посіла друге місце, з результатом близько 16%. 

"Я не можу вдавати ніби нічого не сталося… Саме тому, провівши консультації, передбачені статтею 12 нашої Конституції, я вирішив знову надати вам вибір нашого парламентського майбутнього шляхом голосування", – заявив Макрон.

Читати також:  Найбільший банк Кіпру пішов з рф

Президент Франції, коментуючи попередні результати виборів до Європарламенту, сказав, що цей результат "не є хорошим для партій, які захищають Європу".  Він також додав, що ультраправі набирають популярність повсюдно на Європейському континенті.

Французькі ЗМІ повідомляють, що перший тур виборів до Національних зборів відбудеться 30 червня, а другий – 7 липня.

Партія прем’єр-міністра Фіцо зазнала поразки на виборах до Європарламенту у Словаччині

Партія прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо Smer-SD ("Курс – соціальна демократія") визнала поразку на виборах до ЄС та привітала переможців виборів партію "Прогресивна Словаччина". Про це пише The Slovak Spectator.

Ліберальна опозиційна партія "Прогресивна Словаччина" (PS) набрала 27,8% голосів на виборах до Європарламенту. Це дає партії шість місць.

Партія Фіцо Smer набрала 24,8% голосів і забезпечує п’ять місць із 720 членів.

Прем’єр Бельгії де Кроо подасть у відставку через провал його партії на виборах

Очільник бельгійського уряду Александер де Кроо заявив, що піде у відставку через програш його партії Open VLD на парламентських виборах.

Про це інформує видання Le Soir.

Де Кроо визнав поразку своєї партії та привітав переможців виборів, консервативну партію N-VA, що дотримується ідеології фламандського націоналізму.

Зазначається, що на національних виборах N-VA взяли понад 18%, а партія прем’єра, ліберальна Open VLD – менше 6%. У Бельгії одночасно з виборами до Європарламенту відбувалися національні парламентські вибори.

"Для нас це був особливо важкий вечір, ми програли. Із завтрашнього дня я подаю у відставку з посади прем’єр-міністра. Але ліберали сильні. We will be back (Ми повернемось – Ред.)", – підкреслив він.

Попри невисокий результат партії, однопартійці привітали аплодисментами виступ де Кро та підтримали його.

Прем’єр заявив, що його наступник, нових повноцінний очільник уряду Бельгії, має бути призначений "швидко". Утім ця швидкість залежить від формування коаліції.

Читати також:  Південний Кавказ відвертається від росії в бік Близького Сходу

Вибори до ЄП традиційно проходять протягом чотирьох днів. Вони розпочалися 6 червня в Нідерландах. Протягом наступних двох днів європарламентаріїв обирали в Ірландії, Латвії, на Мальті, у Словаччині та Чехії. У більшості держав-членів ЄС, включно з Німеччиною, голосування відбувається в неділю, 9 червня. Інформація про розподіл місць у Європейському парламенті десятого скликання буде доступна того ж дня, о 23.00 за середньоєвропейським часом.

Вгорі: зала засідань Європейського Парламенту. Фото: AP – Jean-Francois Badias

Джерело

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший