президент рф владімір путін затвердив своїм указом засади оновленої державної політики росії "в галузі ядерного стримування". В оновленій доктрині значно розширено перелік військових загроз, "для нейтралізації яких допустимо використовувати ядерну зброю".
У доктрині наголошується, що ядерна зброя є крайнім заходом для захисту суверенітету країни. Однак через нові військові загрози та ризики росії потрібно було уточнити параметри, що допускають його застосування. Указ розширює категорію держав та військових союзів, щодо яких проводиться ядерне стримування. Так, агресія з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної країни вважатимуться їх спільним нападом на росію.
Ядерна відповідь також можлива за критичної загрози суверенітету росії звичайною зброєю або при нападі на Білорусь як "учасника союзної держави". У попередній редакції ядерної доктрини йшлося про ядерну відповідь росії у разі старту балістичних ракет, що атакують території країни та (або) її союзників, при цьому жодного з союзників не було названо поіменно.
Серед інших умов для застосування ядерної зброї: застосування противником ядерної та інших видів зброї масової поразки територіями росії або її союзників, а також військовими формуваннями та об’єктами країни за її межами; надходження достовірної інформації про масований старт засобів повітряно-космічного нападу, включаючи літаки стратегічної або тактичної авіації, крилаті ракети, безпілотні, гіперзвукові та інші літальні апарати, та припинення ними держкордону.
У оновленій редакції доктрини вперше дається визначення «потенційного супротивника»: під ним розуміються «окремі держави та військові коаліції (блоки, союзи), які розглядають російську федерацію як потенційного супротивника і мають ядерну та (або) інші види зброї масової поразки або значний бойовий потенціал сил загального призначення».
Указом визначено військові небезпеки для росії, які можуть перерости у військові загрози залежно від зміни військово-політичної та стратегічної ситуації. У такому разі для нейтралізації «здійснюється ядерне стримування». Серед потенційних військових загроз:
- наявність у потенційного супротивника видів зброї масової поразки, яку можуть застосувати проти росії;
- наявність засобів протиракетної оборони, крилатих та балістичних ракет середньої та меншої дальності, високоточної неядерної та гіперзвукової зброї, ударних безпілотних апаратів;
- нарощування потенційним противником поряд з росією або територією її ствольників «угруповань сил загального призначення, у складі яких є засоби доставки ядерної зброї»;
- створення противником у космосі засобів протиракетної оборони та протисупутникової боротьби;
- створення нових чи розширення існуючих військових коаліцій (блоків, спілок), що призводять до наближення їхньої військової інфраструктури до кордонів рф;
- розміщення біля неядерних держав ядерної зброї.
+ Поки нема коментарів
Додати перший