Рада повернула криміналізацію контрабанди

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів".

Про це у Телеграмі повідомив народний депутат Ярослав Железняк. 

За словами Железняка, відповідне рішення ухвалено 248 голосами.

"Прийнята редакція комітету, в яку вчора ми змогли внести правки, на яких наполягав бізнес", – заявив депутат.

Він зазначив, що йдеться про підвищення порогів для товарної контрабанди у п’ять разів; підвищення порогів для підакцизних у 2 рази.

"Вступ в силу товарної відкладається до середини 2024-го року. Як я і говорив, це дедлайн по МВФ по перезавантаженню БЕБ. Враховано численні наполягання бізнесу щодо зазначення умисної форми вини, виключно за наявності якої може відбуватися кваліфікація дій як злочину", – зазначив Железняк.

За його словами, законом суттєво обмежено можливі випадки притягнення до відповідальності за «контрабандними» статтями за подання документів із неправдивими відомостями. "У зміненій редакції вони мають бути підставою для переміщення товарів, мають підлягати обов’язковому декларуванню відповідно до митного законодавства, а також мати вплив на визначення розміру митних платежів чи дотримання заходів нетарифного регулювання", – додав депутат.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що ці зміни дозволять встановити кримінальну відповідальність за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів, що призвело або могло призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів.

За словами Железняка, ухвалення цього закону було вимогою для надання макрофінансової допомоги від ЄС на 1,5 млрд євро цьогоріч.

Як повідомлялося, 23 квітня Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про зміни до Кримінального кодексу щодо криміналізації контрабанди товарів.

Читати також:  У понеділок в Україні дощитиме, сухо на заході та півночі

Источник

Вас може зацікавити

+ Поки нема коментарів

Додати перший