Депутати Верховної Ради сьогодні, 20 серпня, підтримали законопроєкт 8371 про заборону Московського Патріархату в Україні.
За у другому читанні – 265 депутатів.
СН – 173
ЕС – 25
Батьківщина – 17
Платформа за життя та мир – 1
За майбутнє – 9
Голос – 18
Довіра – 11
Відновлення України – 0
Позафракційні – 11.
Як буде діяти Закон
Термін у дев’ять місяців потрібен не для порятунку релігійних установ, пов’язаних з Росією, а для дотримання усіх законних процедур, що передбачені у зв’язку із майбутнім набранням чинності законопроєкту «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій». Про це у коментарі Укрінформу повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
«Після прийняття цього закону Українська Православна Церква, яка каже, що вона розірвала стосунки з Московським Патріархатом, в чому насправді є багато підстав сумніватися, все ж таки почне процеси реального і остаточного роз’єднання з Москвою. А краще, звичайно, щоб крім процесів остаточного роз’єднання з Москвою пішов процес об’єднання з Православною Церквою України. На це потрібен, дійсно, певний час», – розповів Микита Потураєв.
Він відзначив, що це утім не означатиме, що закон у цей період не діятиме.
«У законі прописано, він набирає чинності через місяць після підписання. Це пов’язано з певними процедурними особливостями, коли такий важливий і політично складний законопроект вступає в дію. Також надається три місяці (і це мінімальний термін, бо в інших випадках ми зазвичай прописуємо шість місяців), щоб Державна служба з етнополітики та свободи совісті розробила нормативку під цей закон. А це, зокрема, і положення про формування складу тієї комісії, яка має бути незалежною від виконавчої влади і яка буде проводити дослідження наявності зв’язків, афіліації з Москвою або дослідження стосовно фактів розповсюдження ідеології «руского міра», – пояснив народний депутат.
Таким чином, чотири місяці з моменту ухвалення закону підуть на набрання чинності та розробку нормативних актів.
«Отже, через 4 місяці Державна служба етнополітики і свободи совісті (ДСЕСС) зможе почати формувати комісію. Це теж займе певний час. Потім комісія буде проводити дослідження, на це необхідно відвести ще 2 місяці, тобто загалом 6. А далі, якщо будуть встановлені порушення, ДСЕСС видає припис і на його виконання дається 2 місяці з урахуванням адмінпроцедури оскарження», – зауважив Потураєв.
+ Поки нема коментарів
Додати перший